Жадан, марципани та інші причини 9-10 вересня відвідати Київ

fest1

Вже цих вихідних, 9-10 вересня в Києві на Контрактовій площі проходитиме фестиваль-відкриття Українсько-німецького року мов. Вхід – вільний. У програмі — концерти німецьких та українських гуртів, кулінарні майстер-класи, робототехніка, ляльковий театр знаменитого Олафа Мьоллера, Експериментаніум, наймасовіший урок німецької, Літературний сад та багато іншого. Розповідаємо, заради чого варто прийти.

Директор Goethe-Institut в Україні Беате Кьолер говорить, що понад 500 тисяч українських школярів вивчають німецьку мову і ще більше ніж 250 тисяч дорослих. Німецька справді дає багато переваг: від навчання у Німеччині, яке до того ж є безкоштовним, до працевлаштування у провідних німецьких компаніях, представлених в Україні. Та Кьолер пояснює: головне завдання Року мов не лише допомогти українцям зробити наступний крок у вивченні мови, але й показати, що німецька мова цікава, весела та доброзичлива, попри стереотипи про серйозність і складність.

1. Послухати живу музику


Чотири друга з Мюнстера у 2010 році заснували гурт Messer. Незабаром їхня експериментальна музика завоювала популярність в усій Німеччині, а географія гастролей розширилася аж до Китаю. Наскільки гармонійно музиканти об’єднують музику і театральне мистецтво у своїх виступах, усі зможуть побачити 9 вересня на Контрактовій площі. Там же виступить і запальний музичний гурт Kellerkommando.

Реклама

2. Потанцювати під «Жадана і Собак»

Проникливі тексти Сергія Жадана під акомпанемент ритмічної ска-музики змусять підспівувати і танцювати кого завгодно. Особливе задоволення — слухати такі концерти на великій сцені.

fest2

3. Скуштувати німецькі страви

На фестивальному фудкорті буде представлена німецька кухня: від соковитих сосисок до млинців по-берлінськи. Деякі страви можна буде не лише скуштувати, але й спробувати приготувати. Наприклад, усі охочі зможуть взяти участь у кулінарних майстер-класах із виготовлення марципану і Шорле — популярного у Німеччині прохолоджувального напою.

4. Навчитися робототехніці

На майстер-класах школи RobotSchool, створених на базі конструктора FISCHERTECHNIK, можна буде дізнатися, як програмують роботів, як вони працюють і розвиваються.

5. Відвідати ляльковий театр

Гостей фестивалю чекають 45-хвилинні вистави легендарного лялькового театру, яким керує відомий актор і режисер Олаф Мьоллер. Магія і хаос — такого від ляльок ви точно не чекали! Загалом у Києві відбудуться чотири вистави.

6. Взяти участь в інтерактивному квесті Тeleport360

Желейні ведмедики, мотоцикл, джинси, планер, вакуумний насос, термос і лампа розжарювання — все це було винайдено у Німеччині. У квесті Teleport360 всі охочі зможуть вирушити у подорож часом і познайомитися з найкрутішими винаходами німецьких учених.

7. Стати частиною наймасовішого уроку німецької мови

9 вересня викладачі Goethe-Institut в Україні проведуть  урок, на якому всі охочі зможуть вивчити кілька основних правил німецької мови, записати, як звучать ключові слова і вислови, потренуватися їх вимовляти, а заразом і встановити рекорд із наймасовішого уроку німецької в Україні.

fest3

8.  Почитати в Літературному саду просто неба

Протягом двох днів фестивалю в імпровізованому Літературному саду відбуватимуться поетичні читання, майстер-класи, розваги для дітей.

9. Дізнатися про німецьке коріння київської архітектури

На Фестивалі презентують мобільний додаток «Німецькі сліди», який розповідає про зв’язок німецької культури та відомих пам’ятників по всьому світу. У Києві автори ініціативи піднімуть завісу над історіями 22 споруд, серед яких дзвіниці Софійського собору і Києво-Печерської лаври, Університет ім. Тараса Шевченка і Театр ім. Івана Франка.

10. Стати студентом дитячого онлайн-університету

Про німецький онлайн-університет, що відкривається в Україні, діти від 8 до 12 років вперше почують на фестивалі: їх познайомлять із програмою з 45 лекцій із природничих наук у доступній ігровій формі. Ці лекції будуть українською мовою і частково німецькою. Діти зможуть не лише дізнатися багато корисної інформації із категорій «людина», «природа» і «техніка», але й зробити наступний крок у вивченні німецької мови.

Тож цікавого на Фестивалі-відкритті Року мов буде достатньо, щоб зацікавити будь-кого. Приходить 9-10 вересня з опівдня та до пізнього вечора на Контрактову площу, танцюй, знайомся з новими людьми та вчи німецьку.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus