Фестиваль 1dollartrip: небанальні поради для мандрівників

tourist2

Для сучасної молоді подорожі перетворилися на щось більше, ніж валяння на пляжі та євротур «п’ять країн за сім днів». Їздити так часто, як це тільки можливо, максимально дешево, занурюючись в культуру країни (рух slowtravel) – ось що стало новим трендом. Про Airbnb та skyscanner написано багато корисних інструкцій, та сьогодні звертаємо увагу на менш обговорювані теми: як оформити правильну страховку, отримати візу в США на 10 років та подорожувати методом «польових досліджень».

На фестивалі 1dollar trip, що регулярно проводять тревел-хакери, професійні мандрівники ділилися своїми порадами. Згадуємо найцікавіші – влітку вони як ніколи актуальні.

Поради від Миколая Лациса

Микола Лацис – людина, що «почала подорожувати за тиждень до свого народження» і з тих пір не зупинялася. Крім досвіду створення власної компанії в Чехії (лиш для того, щоб пожити в Чехії), він також має досвід професійного дослідження американського континенту. Значна частина порад Миколи стосувалася отримання візи у США.
 1. Якщо ти студент – користуйся можливістю, котру надає Work and Travel. По-перше, це реальний шанс заробити гроші, по-друге – ймовірність отримати візу зростає.
 2. Коли ти вказуєш причину поїздки, обери собі якийсь реальний привід – конференцію, трейд-шоу, відкриття виставки. В графу, де вказується особа, що за тебе відповідає, відповідно впиши організатора заходу (якщо ти їдеш грати в азартні ігри у Лас-Вегасі – вкажи казино) – це також підвищує шанси отримати візу. Ніяких підтверджень від самих організаторів тобі не потрібно. Коли я останнього разу подавася на візу, я вказав, що не маю доходів, продаю парасольки в Чехії та їду на виставку медичних товарів, а організатори виставки несуть за мене відповідальність. Коротше кажучи, візу мені не повинні були давати. Проте дали.
 3. Платити гроші компаніям, що гарантують «супровід» при подачі візи не рекомендую – будь-хто спроможний це зробити самостійно.
 4. Оригінальний та максимально дешевий спосіб дістатися США – найнятися на яхту. Попередньо необхідно дістатися узбережжя Франції, Іспанії чи Греції, де в маринах – стоянках для яхт – нерідко розвішують оголошення про те, що команді для подорожі не вистачає членів екіпажу. Поїздка триватиме близько 28 днів, і в цей час ти можеш виконувати певні функції, навіть якщо нічого не розумієш в яхтингу – готувати їжу, прибирати тощо. Гроші в такому випадку тобі знадобляться лише на «яхтову касу» – спільна сума для всіх членів екіпажу на побутові потреби.
 5. helpx.net – сайт, на якому турист знайде можливість отримати проживання чи/та їжу в обмін на роботу. Завдання бувають максимально простими: сидіти з дітьми декілька годин на тиждень, пофарбувати паркан тощо. Звичайно, потрібно перевіряти заздалегідь, чи не намагаються тебе обдурити, проте подібний ризик існує в усіх випадках нетипового проживання за кордоном (couchserfing, Airbnb тощо)
 6. Шукай компанію! Серед моїх мрій – panamerican highway, 48 тисяч кілометрів доріг, що перетинають Північну та Південну Америки. Маршрут займає приблизно 3 місяці. Ще одна можливість проїхатися Америкою не вертикально, а горизонтально, відвідавши усі 48 штатів – «Кращий маршрут в США». Я шукаю товаришів, щоб разом реалізувати цю мрії – спокійно пиши мені у «Фейсбук» для кооперації.

tourist3

Реклама

Поради від Ольги Цимбал

Ольга Цимбал детально вивчила культуру Румунії та Албанії, і основною проблемою туристів вона називає схильність до попсових дестинацій та мінімальне спілкування з «місцевими» жителями інших країн. Її напуття звучить так – чим менше на тебе очікують у певному містечку чи районі великого міста, тим краще до тебе поставляться і тим яскравішою буде ментальність людей, котрих ти зустрінеш. Тому не бійся виїжджати за межі мегаполісів та проводити дні у сільській місцевості нових країн.
 1. Вивчай мову країни, до якої збираєшся поїхати. Хоч мінімально, проте ознайомся з базовими фразами: коли ти звертаєшся до мешканців їх мовою, це одразу налаштовує їх позитивно – після пари невдалих спроб поговорити албанською, усе албанське селище намагалося допомогти мені знайти потрібну вулицю, уривками англійської, мовою жестів та мімікою.
 2. Не бійся стукатися у зачинені двері, якщо вивіска над ними говорить «кафе» або «ресторан». Під час подорожі нетуристичною провінцією тобі точно зустрінуться невеличкі «сімейні бізнеси» – кафе, що не існують на папері, проте із задоволенням та дешево нагодують охочих домашньою їжею.
 3. Вважати великі міста безпечнішими за віддалені від центру країни – помилка. В Албанії, наприклад, селище, що в фільмі «Заручниця» виступає форпостом місцевого мафіозного угруповання, виявилося приємним аутентичним містечком, з приязними мешканцями, котрі багато розповіли мені про свої традиції та звичаї.
 4. При виборі майбутнього пункту призначення, спробуй зацікавитися історією власного роду – як у межах України, так і за кордоном. Можливо, твої родичі походять з Одеської області, а дідусь мав румунське коріння – чим не загадка і не привід провести історичне дослідження? Знайомся з місцевими «старожилами», заходь до районних архівів, шукай згадки й відповідники – це чудовий спосіб віднайти власне коріння. Якщо ж пошуки не дадуть результатів – не сумуй: принаймні ти приємно проведеш час та дізнаєшся багато деталей з історії та характеру певної місцевості чи країни.

tourist

Поради від Катерини Циплакової

Катерина Циплакова, спеціаліст зі страхування, в подробицях розповіла, як забезпечити собі спокійну подорож. Страховки бувають різні, і краще заздалегідь продумати всі тонкощі, щоб не жалкувати про недосконалість полісу.
 1. Перевіряй, чи акредитована компанія, в якій ти купуєш страховку, посольством, в яке подаєш документи. Іноді відсутність акредитації може стати причиною відмови у візі.
 2. Купуй страховку в компанії, що має гарну репутацію та фігурує в міжнародних рейтингах – перевірити це можна на сайті forinsurer.com.ua.
 3. «Страхування від усього» не існує! Не соромся детально розпитувати страхових агентів про подробиці пакету страхових послуг. Зазвичай, ти маєш можливість додати якісь опції чи відмовитися від інших.
 4. Чим більше каналів для зв’язку пропонує страхова компанія, тим безпечніше ти себе почуватимеш в іншій країні.
 5. В графі щодо «невідкладної медичної допомоги» у твоїй страховці не повинно бути жодного обмеження за сумою – по суті, це найважливіша графа.
 6. Страховка має покривати «репатріацію» – звичайно, найстрашніша можливість, проте тим важливіше бути до неї готовим. У випадку смерті, проведення операції, наявності політичних заворушень в країні, до якої ти прямуєш, опція репатріації гарантує обов’язок страхової компанії повернути тебе на батьківщину.
 7. Коли ти плануєш подорож, що включає більше однієї країни, наприклад, хочеш проїхатися Європою на машині, – не забувай вказувати в страховці усі країни, через які пролягатиме маршрут.
 8. Специфічні страхові випадки, характерні для різних країн: автомобільні проблеми (численні аварії, дивні правила руху) в Італії, небезпечна морська фауна у Туреччині, Єгипет – сильні вітри та запальний місцевий менталітет, непрофесійні лікарі у Болгарії, відсутність правил дорожнього руху (необхідність страхування на випадок використання машини чи скутера) – Індія та Шрі-Ланка.

Фото: sitebuilderreport.com/stock-up

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus