У чужому авто та з новими знайомствами

авто

Європейські традиції дешевих сполучень долетіли до України. Навіть невибагливим мандрівникам не завжди приємно подорожувати з Києва до Німеччини задушливим автобусом або ж витрачатисx на недешеві потяги, аби доїхати із Берліну до Мюнхена. Відкриємо для вас економну альтернативу в мережі інтернет: знаходимо попутника – і підсідаємо до нього в авто.

«Об’єднуємо водіїв і пасажирів, яким по дорозі» – за таким принципом працюють сервіси, через які легко знайти попутника. Тут ви не підписуєте ніяких договорів і не платите внесків. Сервіси створені, щоб спростити життя тим, хто частенько у дорозі, кому набридло подорожувати на самоті або ж ціни у громадському транспорті йдуть не на користь особистому бюджету. Тобто фактично кожному.

скрин

Як це працює

Найпопулярніший і найширший зараз сервіс для пошуку попутників у межах України, Європи та країн СНД – BlaBlaCar. Сайт збирає усіх: водіїв s пасажирів: водії пропонують поїздку, пасажири – обирають варіанти.

Портал працює відкрито та відповідально. Команда BlaBlaCar чітко формулює три принципи роботи: усі користувачі реальні; щоразу попутники оцінюють один одного, залишають взаємні відгуки і так виключають зі спільноти тих, хто не проявляє належної поваги до позитивного духу взаємодії користувачів. Створена спеціальна команда підтримки користувачів, яка готова завжди допомогти, відповісти на запитання та забезпечити найкраще використання ресурсу. З конфіденційністю та довірою ми розібралися – тут начебто усе прозоро.

Шукаємо потрібний варіант: у пошуковій стрічці вписуємо актуальне місце перебування, бажану локацію та дату – й обираємо для себе найкращу пропозицію. З водієм можна зв’язатися телефоном, через мейл або сервіс внутрішніх повідомлень. На аналогічних сайтах можна натрапити не лише на водіїв з власним авто, але й на приватні транспортні перевезення мікроавтобусами.

Принципове питання кожного мандрівника: а чи заробляють на мені? Команда порталу контролює і це – сервіс некомерційний, тому не передбачає отримання прибутку водієм, а лише часткове або повне покриття витрат на поїздку. BlaBlaCar обмежують кількість місць, які водії можуть запропонувати пасажирам, і реагують, якщо кодекс поведінки не дотримується. Система ресурсу веде свої підрахунки цін – приблизно 6 євро за 100 кілометрів у країнах Євросоюзу, в Україні – 3 євро за 100 км.

пасажир

Реклама

Тільки для жінок

На порталах із пошуку попутників маєте можливість вказувати усі свої вподобання: чи хочете ви розмовляти під час поїздки, чи берете з собою тварину, своє хобі і т. д.

Існує навіть спеціальна пропозиція для жінок. Не секрет, чому дівчата не подорожують, скажімо автостопом, наодинці. Довіра до різного роду «мужчинок» у дам не завжди присутня. Для цього створена опція, завдяки якій користувачі можуть планувати спільні поїздки, в яких і водій, і пасажир – жінки. Це – найліпший спосіб для жінок почуватися безпечно, особливо якщо це перший досвід таких поїздок.

Об’єднуючи кордони

Білорус Роман, який уже кілька років мешкає у Варшаві, практично завжди використовує транспорт, який знаходить на порталах із пошуку попутників.

«Квитки на автобус не завжди є і ціни «кусаються», тому це поки що ідеальний спосіб дешево доїхати додому», – розповідає хлопець.
Одна із найгучніших проблем цих сервісів: не завжди у потрібний час наявна відповідна пропозиція. Що у такому разі робить Роман: «Я обираю найближчий пункт до мого місця призначення, хоча б щоб доїхати до кордону. А далі їду автостопом або ж маленькими громадськими автобусами: у нас вони дешеві».
автобус

Удвічі дешевше

Якщо потягом Роман добирається до Білостока (польське місто поблизу кордону із Білоруссю) за 40 злотих, то, підсівши до когось у авто, із гаманця віддає 20–25 злотих. Економія відчутна.

У внутрішніх українських рейсах ціни різняться. Зі Львова до Києва через сервіс пошуку попутників вартість поїздки виходить дешевшою, аніж купейним вагоном залізниці, але дорожчою, аніж плацкартом. Усе залежить від сполучень. А от зі Львова до Варшави через сервіс можна доїхати за 160 грн., при тому, що найдешевший прямий автобус обійдеться у 300 грн.

общественный транспорт

Добірка ресурсів для пошуку попутника

  • BlaBlaCar– нещодавно цей сервіс об’єднався із порталом Podorozhniki.com. Сполучення: Україна, країни СНД, Європа.
  • Mitfahrgelegenheit – сполучення на території Німеччини.
  • Сarpooling – той же Mitfahrgelegenheit, тільки на міжʼєвропейські сполучення.
  • Mitfahrzentrale– сполучення країнами Європи.
  • Roadsharing – охоплює території Європи, Америки, США, Африки.
  • Аvtostopom – сполучення між Україною, Європою, країнами СНД.
  • Рoputka – сполучення в Україні, країнах СНД, Європі.
  • Pidvezymene – сполучення в Україні.

Фото: автора, соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus