Хочеш побачити Україну в 3D?

бойцов

Федір Бойцов – звичайний одесит, який дуже любить своє місто. Через це він обрав професію архітектора та дизайнера. Однак Федору не було цікаво створювати нові об’єкти, які б стали прикрасами для українських міст, ні. Він мріяв зберегти ту красу, що залишилася від талановитих предків-архітекторів. І Федір замислився – а чи можна перевести місто у 3-вимірну форму? Мудрі люди кажуть, що якщо дуже хочеться, то можна все! Так, за допомогою технології 3D-сканування митець почав створювати віртуальну Україну.

Передумови

Свого часу Бойцов працював левел-дизайнером для футуристичної гри-гонки, управління якою здійснюють за допомогою окулярів Oculus Rift. Саме тут він ознайомився з тим, як створюється віртуальна реальність. Федір як справжній архітектор вирішив, що це може стати новим етапом у проектуванні, моделюванні та збереженні історичних пам’яток. Він заснував проет Pixelated Realities, у рамках якого почав створювати архітектурні 3D-моделі й повноцінні віртуальні локації українських міст.

Реклама

Ідея

Pixelated Realities зосереджується на збережені культурної спадщини завдяки методу фотограмметричного 3D-сканування. Фотограмметрія – науково-технічна дисципліна, яка займається визначенням форми, розмірів, положення та інших характеристик об’єктів завдяки їхнім фотозображенням. Якщо говорити звичайною мовою, дизайнери роблять велику кількість знімків певного об’єкта і створюють 3D-модель, яка потім переробляється. Тоді створюється локація на ігровому двигуні – в нашому випадку це Unity 3d. Отримані локації з’єднуються телепортами. Вони дуже схожі на свої реальні прототипи і мають масштаби 1:1.

3д

Команда

«Фішка» проекту полягає в тому, що участь у ньому може взяти кожен, хто має гарну фотокамеру та бажання зберегти історичні пам’ятки. Наразі команда Федора намагається залучити до своєї ініціативи якомога більше людей. Задля цього вони організовують майстер-класи і лекції, на яких розповідають про свою діяльність і те, як охочі можуть до них приєднатися. Такі лекції направлені, в першу чергу, на студентів архітектурних і дизайнерських факультетів, які завдяки цій роботі в подальшому зможуть отримати гарний плацдарм для своєї майбутньої кар’єри.

«Уявіть собі процес розробки бази 3D-моделі міста студентами-архітекторами, які створюють оточення для своїх проектів і передають отримані дані наступному поколінню. Ми навчаємо їх сканувати свої макети і проектувати архітектуру від форми й наповнення, а не від плану й методички за 69-й рік, – говорить Федір. – Потім ми створюємо локації та розміщуємо в себе у проекті. Туди вони зможуть відправити будь-кого, навіть потенційного роботодавця. Це називається «цифровий полігон», або «режим майбутнього» – локації, які дуже схожі на реальні, та в них присутні об’єкти, яких поки що не існує у природі. У наших планах добитися від архітектурних і дизайнерських інститутів, аби вони використовували цю базу як інструмент для надання студентам робочих матеріалів оточення. Усе для того, щоб молодь змогла швидше розвиватися на професійному рівні, працюючи в реальних умовах. Також ми маємо організовувати архітектурні конкурси, на яких професіонали та звичайні спостерігачі зможуть проголосувати за той проект, який їм сподобався найбільше. Щось на зразок маленького кікстартеру з мистецтва й архітектури».

Перспективи

У листопаді Федір разом зі своєю командою збирається розпочати сканування українських фортець. Він закликає приєднатися всіх, хто бажає допомогти зберегти ці культурні об’єкти та перенести їх у 3-вимірний простір.

«Ми збираємо людей і вчимо їх базовим навичкам фотограмметрії абсолютно безкоштовно», – заявляє Федір. –Також до нового року плануємо створити платформу в Інтернеті та розробити додатки для кардборду й Android. Збираємося провести у Києві, Львові й Одесі семінари для всіх, хто зацікавиться цим проектом і схоче в подальшому співпрацювати задля його вдосконалення».
Ось, наприклад, відеозапис лекції про потенційні можливості віртуальної реальності для збереження архітектурного середовища та детальна розповідь про плани та перспективи Pixelated Realities.

Як допомогти проекту?

Усю необхідну інформацію про те, як долучитися до діяльності Pixelated Realities, можна знайти на офіційній сторінці у Фейсбук. Якщо ж у вас вже виникло бажання приєднатися до цієї команди, то вам краще відразу познайомитися з її головним натхненником – Федором Бойцовим. Він готовий до співпраці та чекає на ваші листи!

Фото: Федір Бойцов.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus