Fashion is my profession: як і де вчитись моди?

fashion4 (1)

Минули часи, коли для кар’єри в індустрії моди потрібно було народитися Коко Шанель. Мода давно перестала бути просто цікавою рубрикою в глянцевих журналах: вона стала мистецтвом, культурним феноменом і показником того, що відбувається в сучасному суспільстві.

До того ж зараз цього мистецтва можна навчитися так само, як і будь-якої іншої спеціальності. Поки що в Україні існують лише платні курси з теорії і практики моди, але в інтернеті є і безкоштовні онлайн-курси та корисні ресурси. У цій статті зібрані як платформи й заклади, так і книжки, вебсайти й цікаві проєкти, присвячені моді як професії.

Фешн-курси в Україні

На жаль, у державних навчальних закладах України модну освіту ще не практикують. Однак платні курси та платформи пропонують як повноцінні навчальні курси, так і періодичні лекції. З таких закладів можна почати кар’єру в індустрії моди і познайомитися з людьми, які вже її побудували.

Kyiv Fashion Institute

Ця платформа пропонує фешн-освіту в будь-якому вигляді: онлайн-лекції, короткі й довгі курси, фешн-консалтинг. Це перший в Україні освітній проєкт у сфері моди. Тут можна не тільки набути теоретичних знань, а й зайнятися нетворкінгом з однокурсниками та лекторами. Спікери школи діляться власним досвідом та кейсами компаній, як-от «Helen Marlen Group», «Maybelline» тощо.

«Fast Fashion Education»

Освітній центр «Fast Fashion Education» входить у першу трійку освітніх центрів в Україні. Це творча платформа, де можна прослухати лекції на тему моди, взяти участь у майстер-класах та конференціях і поспілкуватися з однодумцями на вечірках. Також тут можна отримати поради щодо того, як відкрити власний фешн-бізнес в Україні.

Kyiv Academy of Media Arts

Київська академія медіамистецтв пропонує платний 16-тижневий курс «Fashion». Лектори розповідають, як побудований дизайн-процес в індустрії, як формуються тренди, як обрати правильну маркетингову стратегію і створити бренд. Також можна дізнатися про особливості фешн-журналістики, організацію відповідних заходів та роботу з медіа.

fashion3 (1)

Реклама

Онлайн-курси англійською

«BoF Education»

Сайт «The Business of Fashion» створив проєкт, присвячений освіті у сфері моди. Онлайн-курс пропонує переглянути відео з теоретичним матеріалом і закріпити знання тестами, вправами та практичними інструментами. Наприклад, можна дізнатися, що відбувається за лаштунками індустрії, як розвинути власний бізнес і побудувати успішну кар’єру, як Андре Тан чи Оксана Караванська. Для того, щоб отримати доступ до відеороликів, статей і корисних порад, потрібно підписатися на розсилку «The Business of Fashion». Зараз на сайті є такі розділи: «Основи модного бізнесу», «Підприємництво у світі моди», «Історія моди» і «Маркетинг та комунікації у сфері моди». Усі матеріали безкоштовні, а підтримує проєкт відомий бренд «River Island».

Крім того, в межах курсу «BoF Education» підготовлено словник модних термінів «Мода від А до Я» та список університетів, які надають освіту в галузі моди. Можна не тільки згадати, що таке «плісе» та «омбре», а й подумати над тим, чи не стати фешн-професіоналом за кордоном. Як курс та словник, так і список навчальних закладів доступні тільки англійською мовою, тому саме час переглянути нашу добірку корисних ресурсів з вивчення англійської в онлайн.

«Fashion Design and Creation» від «EdX»

Гонконгський політехнічний університет пропонує програму зі створення одягу, яка складається з двох онлайн-курсів. Основний акцент курсу – на виготовленні предметів одягу для будь-якого типу фігури. Навіть якщо ти не збираєшся працювати в індустрії моди, курс навчить формувати гардероб, правильно відправляти непотрібні речі на переробку і створювати нові. Ціна програми – 180 доларів.

«Fashion as Design» від «Coursera»

«Coursera» і Museum of Modern Art пропонують курс, який детально розглядає 70 предметів одягу та аксесуарів з усього світу. Ти дізнаєшся, чому ми носимо саме такий одяг, що означають предмети гардеробу і як створюється кожен із них. Лектори кажуть, що кожен предмет одягу несе в собі певний сенс, тому нам варто ретельніше ставитися до вибору того, що ми одягаємо, а також до процесу створення цих речей.

Матеріали курсу безкоштовні, але сертифікація та оцінювання завдань платні. Цікаво, що «Coursera» також надає студентам фінансову допомогу в разі потреби. Для цього потрібно заповнити відповідну заявку на сайті та очікувати на підтвердження або відмову.

fashion1 (1)

Корисні ресурси та проєкти

«FashionUnited»

Щоб тримати руку на пульсі й знати всі останні новини світу моди, можеш додати собі в закладки сайт «FashionUnited». Мета проєкту – зробити світ моди прозорішим і зрозумілішим. Тут можна не тільки читати про модні тренди та успішні фешн-бренди, а й моніторити кар’єрні можливості. Це чудова нагода пройти стажування за кордоном і привезти в Україну нові ідеї щодо розвитку модної індустрії. Наприклад, зараз на «FashionUnited» запропоновано вакансії як для тих, хто хоче творити у сфері моди, так і для тих, кого приваблює комерційний бік індустрії.

Проєкт «Sustainable Fashion Pad»

А це перша українська платформа свідомої моди. Місія проєкту – популяризувати новий підхід до споживання. Така позиція зараз дуже актуальна, бо все навколо прагне етичності й культури споживання. Якщо ти бажаєш стати частиною модної індустрії, варто взяти цей тренд до уваги і разом із проєктом поширювати інформацію про свідоме ставлення до одягу.

«In Progress: Fashion of Ukraine since 1991»

Що взагалі відомо про українську моду епохи незалежності? Для того, щоб отримати повну картину, недостатньо погортати випуски «Vogue» за останні роки. Видавництво «ArtHuss» вирішило цю проблему, зібравши головне про моду України з 1991-го року до сьогодення. Тут і шалені модні експерименти 90-х, і блискучі 2000-ні, і актуальний тренд на свідоме споживання. У книжці представлено 40 українських дизайнерів з їхніми творами, історію української моди та архівні фотографії з модних показів. Якщо хочеш розвивати модну індустрію в Україні, це видання буде незамінним для твоєї освіти.

Отже, якщо ти бажаєш навчитися моди в Україні, немає нічого неможливого. Наприклад, Андре Тан починав з курсів крою та шиття, а дизайнерка Оксана Муха спочатку створювала одяг у власній квартирі. Переходь за посиланнями в статті й ділися з нами своїми враженнями від курсів!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus