Батьки цікавляться: FAQ про навчання у США

сша

В America House у Києві відбулася орієнтаційна сесія для учасників програми Competitive College Club з приводу вступу до ВНЗ США. Під час зустрічі радники мережі EducationUSA відповіли на запитання батьків, чиї діти мріють потрапити на навчання за океан.


Чи можливо навчатися у США безкоштовно?

Як показує практика, цілком реально. Існує чотири варіанти грошової допомоги:

Найнадійніший і найбільш результативний варіант – комбінація всіх вищезгаданих джерел, та для цього потрібно багато і наполегливо працювати. Знайти стипендії та гранти можна на сторінці «Студвей-можливості».


Що робити, якщо стипендії все ж недостатньо?

Окрім стипендій є й інші можливості фінансування навчання:

  • власні кошти;
  • робота під час навчання;
  • позики (кредити);
  • спонсори.

Але всі ці варіанти варто розглядати персонально у залежності від програми, університету та вартості навчання.


Скільки триває аплікаційний процес?

Від моменту, коли дитина вирішила вступати, до початку занять проходить не менше одного року. Спочатку потрібно обрати університет(и), потім – скласти тести і підготувати необхідні документи, далі – подати документи, а у разі успіху – устигнути підготуватися до навчання в абсолютно новому середовищі.


Як я можу допомогти дитині вступити до американського університету?

Перш за все, необхідно провести профорієнтаційну бесіду – разом визначити кілька напрямків навчання.

Будьте поруч під час аплікаційного процесу. Підготовка документів і резюме, написання мотиваційного листа, навіть успішне складання тестів – усе це не може обійтися без вашої уваги. Допоможіть дитині представити себе на високому рівні починаючи із заповнення анкети.


Чи можу я підготувати свою дитину до тесту?

Звичайно, якісна підготовка до тесту – обов’язок студента. Проте моральна складова цього процесу залежить і від вас як від батьків. Підготовка до тестів (TOEFL, IELTS, GRE та ін.) вимагає багато зусиль і часу (у середньому 4-6 місяців!), тож ви зустрінетеся із тим, що дитина захоче опустити руки. Підтримка – ось чим ви допоможете повернути віру у себе. Час від часу перевіряйте прогрес дитини, заспокоюйте, кажіть, що впевнені у результаті – і все точно вийде!


Які документи необхідні для вступу в університет США?

Звісно, у кожного вишу вимоги свої. Найімовірніше, не обійдеться без основного пакету документів:

  • аплікаційна форма;
  • транскрипти документів;
  • фінансові довідки;
  • мотиваційне есе;
  • рекомендаційні листи.

Усе це варто готувати заздалегідь, адже деякі університети вимагають нотаріального підтвердження документів, а це потребує часу.


Як обрати найпрестижніший виш в Америці?

На запит в Інтернеті «престижні виші США» ви отримаєте таку кількість різноманітних рейтингів, що безнадійно заблукаєте у них. Причина – єдиного рейтингу просто не існує. Адже скільки людей, стільки ж і думок.

Та йдеться навіть не про відсутність загальноприйнятого ТОПу. Не варто гнатися за іменем університету. По-перше, навчання у відомому виші коштуватиме дорого, а шанси вступити до такого закладу в українського студента невисокі.

По-друге, якщо ваша дитина має на меті здобути якісну освіту у певній сфері, можливо, саме невеликий і, здавалося б, маловідомий університет запропонує їй найцікавішу, найсильнішу програму.

По-третє, насамперед необхідно об’єктивно оцінити можливості працевлаштування після закінчення того чи іншого університету – нерідко правильний вибір програми впливає на подальшу кар’єру студента.

Отже, «престиж» не завжди означає якість саме для вашої спеціальності, а головне правило, яким ви маєте керуватися – вибір найкращої програми, яка повністю відповідатиме інтересам вашої дитини.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus