Проект eWords для інтерактивного вивчення англійської

конспект

Ти знав, що 2016-ий в Україні оголошено роком англійської? Між іншим, вже пройшло два місяці. Щоб допомогти тобі бути в тренді – «Студвей» буде проводити вівторки англійської. Кожного тижня в цей день ми публікуватимемо матеріали, які допоможуть вивчати й пізнавати мову. Буде все: сленг, інтерактив, добірки і методи!

Сьогодні познайомимо тебе з особливим львівським проектом eWords, який шукає спільне в англійській та українській мовах, а також вчить швидко запам’ятовувати нові слова (зокрема, на безкоштовних майстер-класах). Для цього ми поспілкувалися з його засновниками – Наталею та Пончем.

понч Понч – американець, який останнім часом мешкає в Пуерто-Ріко; за останні чотири роки неодноразово відвідував Україну. Він поліглот, знає кілька іноземних мов. Відвідував чимало English speaking сlub’ів у Львові та Києві й помітив, що багато українців розчаровуються в можливостях опанувати мову. Співзасновник проекту Наталя каже, що Понч закоханий в Україну, тому вирішив зробити для нас спеціальний проект.
наталя Наталя – українка, останні два роки жила й навчалася в Австралії. Рік координувала проект звідти. Відмовилась від подальшої роботи та життя там, щоб зайнятись розвитком eWords безпосередньо в Україні, «бо це дійсно тут потрібно». Дівчина багато мандрує, її вивчення англійської почалося з двомісячної поїздки до США в 2010 році. Мову опанувала сама й тепер вважає її другою рідною.

Ідея системи eWords – метод поліглотів

Зазвичай, поліглотам потрібно досконало знати кілька мов, щоб побачити між ними зв’язки. Ми пришвидшуємо цей процес та самі робимо добірки, щоб показати схожість між українськими та англійськими словами. Такий метод вивчення мови не новий, але саме його застосування в українській мові – нове.

скріншот

Ми використовуємо походження слів для того, щоб показати зв’язок між мовами (фактично, це історія мови). Для цього в нашій команді уроки готують фахові лінгвісти із Львівського національного університету імені Івана Франка. Потім підготовлене переглядають та редагують носії мови.

Це дещо поширюється й на граматику. Існує міф, що потрібно зазубрити правила побудови речень, бо вони кардинально відрізняються в українському та англійському варіантах. Ми намагаємось це спростувати. Кожне слово ми ілюструємо прикладами в реченнях двома мовами, а граматичні основи виділяємо спеціальним кольором. В багатьох випадках побудова речення в англійській мові схожа на українську.

Реклама

Цільова аудиторія

Проект буде цікавим як для початківців, так і для тих, хто хоче вивчати нові слова без зубріння. Початківцям будуть корисні уроки «Необхідної Англійської», що враховують 2000 найбільш вживаних слів англійської мови. Це дає можливість швидко оволодіти необхідною лексикою для розуміння 90% розмовної англійської (принаймні про це свідчать дослідження Кембриджського університету, які ми вивчали).

скріншот

Що потрібно мати, щоб потрапити на навчання

Комп’ютер, смартфон/планшет і доступ до Інтернету. Спершу варто пройти тест на визначення рівня англійської мови, що знаходиться на сайті. Потім людина отримає короткі рекомендації щодо навчання для свого рівня англійської.

Щоб почати освіту, потрібно зайти в розділ «курси» та обрати той, який цікавить. Оплата за навчання здійснюється з сайту (перший урок можна проходити одразу після її здійснення). Користувач сам складає собі графік, що дуже зручно для людей, які працюють чи навчаються.

Курси платні, але рівно настільки, наскільки це дозволяє їм існувати

Дивимося. Вартість курсу «Необхідна Англійська» становить 599 грн, а це 12 гривень за 1 урок із інтерактивними вправами. Окрім цього, кожен курс має 2 пробних уроки у вільному доступі, тож студенти можуть переконатися в ефективності системи перш ніж заплатити за неї. Над створенням одного курсу працює ціла команда поліглотів та лінгвістів, адже зв’язки між словами не є очевидними й потребують ретельних досліджень. Під час кожного уроку студент вивчає до 30-ти слів без зубріння.

робочий стіл, конспект

Офлайнова реальність проекту: презентації, розмови, каучсерфінг

Позаяк наша команда складається частково з носіїв мови – було б неправильно уникати живого спілкування. Тож ми часто проводимо індивідуальні заняття, презентації та майстер-класи для всіх охочих. До прикладу, цього тижня (з 29.02 до 04.03) ми проведемо 10 безкоштовних уроків для учнів 5 – 7 класів, а вже 9-го березня відбудеться 5-ий майстер-клас із ефективних методів вивчення англійської мови у Першій Львівській Медіатеці.

Ми даємо людям поради, де у Львові можна відвідати безкоштовні мовні клуби, взяти англійські журнали, розповідаємо про каучсерфінг, мандрівки та можливості. Ну і головне – як вдосконалити методи вивчення. Безкоштовні уроки відбуваються завжди з носієм мови. Реєстрація на них проходить онлайн, інформацію про це поширюємо на своїх сторінках у соцмережах. Багато залежить від місткості залу. Зараз будемо вп’яте проводити той самий майстер-клас, бо, наприклад, Львівська Медіатека вміщає 75 осіб.

Плани команди в рамках року англійської мови

Щоб долучитися до цієї загальнонаціональної кампанії, ми почали співпрацю з ініціативою Україна Speaking. На минулому тижні спільно з Україна Speaking та Lviv Travel Club ми провели двомовну зустріч-розповідь про Австралію. Зараз проводимо конкурс, на якому можна виграти доступ до онлайн-курсу «Необхідна Анлійська». Також проводимо опитування щодо наступної теми майстер-класу з англійської мови.

Чому саме eWords

Для нас найкращий мотиватор для подальшого розвитку – це швидкий результат наших учнів. Нам здається, що хоч сила волі й важлива, показники студентів кращі, коли вони займаються за нашою системою. Вона повністю залучає їх, максимально активізує вже наявні знання та швидко дає результати.

Для тих, кому цього недостатньо, можна придумати інший мотиватор. Наприклад, ми провели дослідження й з’ясували, що більше 80% вакансій із зарплатою вище 5 500 грн вимагають володіння англійською мовою. Також хороший стимул почати опановувати англійську, чи не так?

«Студвей» бажає успіху цікавому проекту та відправляється на пошуки нових методів, які дозволять тобі заговорити англійською, якщо не ASAP (якомога швидше), то за деякий час точно.

Зображення: скріншоти, sitebuilderreport.com/stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus