Я сім місяців подавалася на програму EVS. Ось мої поради

girl

Вже 4 місяці я волонтерка програми EVS у польському місті Щецин. Мій проект – довгостроковий (10 місяців), він об’єднав 20 молодих людей з восьми країн. Я почала зголошуватися на різні проекти у грудні 2016 року, але затвердили мене лише у червні. За цей час я відправила кілька десятків анкет, мотиваційних листів та запитів. Натомість деяким моїм знайомим пощастило з першого разу, когось навіть запросили на кілька проектів. Тепер я ділюся підказками, які не тільки полегшать пошук проекту, але й підвищать шанси одразу бути обраним.

Плануй

Якщо ти вирішив, що EVS це твоя мрія – не варто марнувати час. Від початку пошуку проекту до реального старту може пройти від одного місяця до року. Краще визначитися одразу, чи готовий ти терміново їхати на проект, якщо буде така можливість, чи тобі підходить певна дата – наприклад, літо після завершення університету, або початок навчального року. Ці пункти – наче фільтр. Вони позбавлять тебе зайвих емоцій та розчарувань.

Також визначся з типом проекту: короткотерміновий (від кількох тижнів до двох місяців) чи довготерміновий проект (2-12 місяців), бажана дата початку, країна або регіон, місце роботи.

Склади список того, що ти точно не хочеш робити. Наприклад, працювати на кухні для безхатченків, вчити німецьку, жити в кімнаті з трьома іншими дівчатами, мерзнути в холодному кліматі тощо. І відштовхуйся від цього. Щоб зробити пошук продуктивним, ти точно маєш знати не тільки те, чого ти хочеш, але й те, з чим ти не бажаєш зіштовхнутися.

Не забувай про дедлайни, надсилати анкету в останню хвилину не раджу, адже в такому випадку вірогідність, що кандидата вже знайдено, вища.

friends

Реклама

Як шукати проект?

Обери найбільш зручний спосіб пошуку – за допомогою соціальних мереж чи офіційних сайтів з актуальними вакансіями, через українську громадську організацію, яка відправляє волонтерів, або звернутись напряму до НГО, яка їх приймає.

Я обрала перший варіант і декілька разів на тиждень продивлялася групи в Фейсбуці. Таким чином я одразу знала, що ці проекти відкриті для українців, могла прочитати коментарі. Крім того, в кінці таких постів організації часто зазначають, чи працювали вони з приймаючою стороною раніше, і чи можуть прикріпити відгуки волонтерів попередніх років.

Продумай все наперед

Під час пошуку проекту паралельно працюй над своїм резюме: бери участь у різноманітних громадських ініціативах, стань волонтером, підтягни англійську. Також дізнайся про всі нюанси оформлення візи. Це допоможе виділити тебе серед інших кандидатів та зекономить час після затвердження.

На пошуки проектів, підписання контракту та оформлення візи може піти доволі багато часу. Тож краще готуй основу завчасно.

Обирай проект, а не країну

EVS – це не тижневий відпочинок, не подорож, не тимчасовий прихисток. Це повноцінне життя і робота в новому місці, в новій країні. Доведеться спілкуватися з новими людьми, будувати робочі стосунки, повсякденне життя та побут.

Яким би привабливим не здавався рік у Парижі, Осло чи Малазі – пам’ятай, важливішу роль грає приймаюча організація та місце роботи, адже саме від цього буде залежати твій комфорт, настрій та здоров’я.

Найбільш розповсюджені вакансії: робота в дитячому садочку, школі, будинку для людей похилого віку чи людей з інвалідністю. Якщо ти морально не готовий 12 місяців працювати з дітьми – навіть не подавай заявку на подібний проект, бережи власний час та сили. Існує безліч інших можливостей: робота в офісі громадської організації, молодіжному центрі, театрі, музеї, на еко-фермі чи фестивалі.

friends2Ідеальний варіант, коли це великий волонтерський проект (5-20 представників декількох країн) в одній організації. Швидше за все, тоді ти матимеш колектив однодумців, з якими можна проводити вільний час, жити та інтегруватися в суспільство.

Контролюй все

В оголошенні на позицію волонтера, зазвичай, не подають фінансові деталі або умови проживання, тож краще запитати про це в листі, коли будеш надсилати заповнену анкету, або під час співбесіди.

Не соромся запитувати, як будуть видаватися кишенькові гроші, чи збираються організатори покривати страхування, коли чекати на відшкодування за візу та переїзд, в яких умовах будуть жити волонтери, як буде відбуватися процес вивчення мови, що саме буде входити у твої обов’язки на місці роботи і т.д.

Будь наполегливим та не відкладай «на потім»

Може статися так, що ти пройдеш відбір на проект після першого запиту, а може – через рік. Головне правило – не відступати після першої відмови. Надсилай нові мотиваційні листи, шукай нові вакансії, готуйся до Skype-співбесід, вчися на власних помилках та аналізуй свої слабкі сторони.

За півроку пошуків проекту моєї мрії я надіслала близько 20 запитів. На початку чекала, що мене одразу покличуть на співбесіду, адже у мене є досвід і шалене бажання. Проте єдина позитивна відповідь була з проекту, на якому я зараз і знаходжуся.

В Україні ситуація з EVS в якомусь сенсі парадоксальна – не так багато людей знає про програму, проте ті, хто знають, подаються на всі можливі проекти. Тому конкуренція доволі висока.

Окрім того, останнім часом з`явилися чутки про те, що EVS, після 20 успішних років роботи, реформують у нову програму – Solidarity Corps. Офіційної інформації щодо умов фінансування та правил участі молоді з країн-партнерів поки немає. Можливо, за рік чи два EVS в Україні функціонуватиме за новим принципом.

Тож зважуйся на зміни сьогодні – кращого часу не буде!

*Редакція «Студвею» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлює автор.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus