Захід про Україну

захід про україну: любим, помним, скорбим

Останнім часом українці, як мантру, повторювали: треба вибори, щоб наше представництво визнавали за кордоном. Вибори відбулися, а яке ж ставлення іноземців до нас? Ми вирішили поставити три питання трьом політологам. Першу підбірку читайте тут.

Респонденти:

  • Надзвичайний та Повноважний Посол, експерт із міжнародних питань Василь Філіпчук,
  • політолог-міжнародник Віра Константинова,
  • фахівець з європейського та конституційного права Геннадій Друзенко.

Питання: як, на вашу думку, нині оцінюють і сприймають Україну країни світу (враховуючи перемогу Єврореволюції, обрання нового президента та нинішні події на Сході нашої держави)?


Василь Філіпчук: Україну підтримують, але бояться Росії

Василь Філіпчук

У Європейському Союзі немає єдиної оцінки ситуації в Україні. Загалом, можна зазначити, що ставлення до України різко покращилося, тому що протягом останніх місяців українці показали, що здатні боротися за свої інтереси та відстоювати свою позицію. З іншого боку, Україна зараз стала об’єктом міжнародної уваги у зв’язку з російською кризою. Багато країн ЄС почуваються некомфортно, бо їм потрібно боротися з росіянами. З одного боку, все більше говориться європейські цінності і Україну, яка бореться за ці цінності, а з іншого – з’являються корисливі інтереси тієї ж Європи, які беруть верх над цінностями. Наприклад, попри те, що з боку Росії відбувається постачання зброї та терористів, у заяві німецького комісара ЄС йдеться про те, що наступної фази санкцій щодо Росії не буде.


Реклама

Віра Константинова: думка України почута у світі

Віра Константинова

Євромайдан відіграв значну роль не тільки для рядового українця, а й для всього світу. Це підтвердження того, що наша держава обрала європейський вектор розвитку. Опираючись на заяви новообраного президента, ми можемо стверджувати, що Україна зміцнюватиме свої позиції у цьому напрямі. Щодо подій на Сході, то гасла, ніби Україна порушує права російськомовних громадян, які пропагує східний сусід, не відповідають дійсності. РФ не хоче втрачати вплив над Україною, який вона мала. Російське керівництво побоюється такого ж Майдану у себе. Добре, що відбулися вибори. Ми показали, що українці – толерантна нація. Коли було зрозуміло, що більшість підтримує Порошенка, «Перший канал» розмістив лжеінформацію про перемогу більш радикального кандидата. Але українці цими виборами ще раз підтвердили, що радикальні настрої в українському суспільстві – не масове явище. Вибори визнані європейським співтовариством, усіма ключовими партнерами України в Азії, і це говорить про те, що думка українців почута в усьому світі.


Геннадій Друзенко: політики бояться, пересічні громадяни – захоплюються

захід_про_україну_4

Слід констатувати об’єктивне зростання інтересу до України і навіть певну “моду” на Україну в Європі. Однак ті, хто читає англомовну пресу, бачать, що навіть щире захоплення мужністю українців чи не завжди поєднане з втомою від та розчаруванням у неефективності української держави. Від новобраного президента чекають рішучих реформ та розв’язання кризи на Сході України. Воднораз Захід, вочевидь, експліцитно побоюється, аби Порошенко не перетворився на другого Саакашвілі (популярного, рішучого, але авторитарного лідера) і не хоче остаточно псувати стосунки з Росією через Україну. Тобто у більшості пересічних європейців та американців ставлення до України й українців змінилося на краще: від ледь помітної симпатії чи співчуття до відвертого захвату (чудовий приклад останнього ─ відомий французький філософ Бернар Анрі Леві). Західні ж політики наразі ставляться до України здебільшого як до джерела нестабільності та клопоту, від якого не можна просто відмахнутися.

Фото: Fbcdn-fbphotos, Bintel, Uacrisis, Informator

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus