Етична комісія визнала невинуватим професора Білобривку

Білобривка

У доповіді Ростислава Білобривки не знайшли сексистських висловлювань.

У квітні завідувач кафедри психіатрії, психології та сексології ЛНМУ ім. Д. Галицького Ростислав Білобривка взяв участь у міжнародній конференції «Свідомість, мозок, мова: актуальні проблеми та міждисциплінарні досягнення». Він виступив із доповіддю «Психологічні відмінності між чоловіком і жінкою».

У своїй промові професор переконував, що «жінка нічого не відкриває, відкриває лише чоловік», «відкривати, проникати кудись – це суто чоловіча справа», «основне покликання жінки – це відтворення, тобто репродукція», «для жінки мета – любов, а секс – засіб», «чоловік хоче одного, але від багатьох жінок».

Професора звинуватили у сексизмі та антинаукових висловлюваннях. МОЗ України направило ректору ЛНМУ Борису Зіменковському заяву, де йшлося про те, що твердження Білобривки транслюють типові сексистські стереотипи. «Такі висловлювання суперечать Конституції та законам України, негативно впливають на репутацію всієї медичної та наукової спільноти України», – сказано в документі.

У своєму Twitter в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила, що МОЗ рекомендує Міносвіти перевірити докторську дисертацію Ростислава Білобривки та у разі виявлення псевдонаукових чи дискримінаційних тверджень – позбавити вченого звання.

У відповідь ЛНМУ опублікував на сайті офіційну заяву. «Усі матеріали, пов’язані зі згаданим інцидентом, скеровано до етичної комісії, що діє при університеті. Після проведення аналізу комісія надасть свої висновки адміністрації ЛНМУ імені Данила Галицького для прийняття відповідного рішення», – вказано у документі. У заяві також зазначено, що тези – це не доповідь, а наведені фрагменти могли сприйняти некоректно.

Етична комісія медуніверситету проаналізувала доповідь професора та дійшла висновку, що в ній немає сексистських висловлювань.

Тим часом, одразу після скандалу організатори конференції розповіли, що розголос наштовхнув їх на ідею нового заходу. Восени планують влаштувати круглий стіл щодо особливостей трактування статі.

Нагадуємо, що в Києві захистили дисертацію про ноосферну освіту та «Абсолютне Ніщо».

Фото: vsenovosti.in.ua.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus