Побачити Європу й покращити себе: волонтерство з ESTIEM

волонтерство з ESTIEM

Можливість промислового інжинірингу й менеджменту для студентів

У лютому цього року разом із черговим снігопадом мене накрила хвиля розчарування в системі освіти й так званих найкращих роках життя загалом. Утім, одне рішення змінило все моє студентське життя назавжди.

Коли я шукала можливості приєднатися до локальних студентських організацій у рідному КПІ ще з першого курсу, із жодною з них моя історія так і не склалась. Рішення приєднатись до однієї з них, однозначно, було виходом із зони особистого комфорту, проте відкрило безліч варіантів для розвитку й подарувало тисячі неймовірних людей по всій Європі, яких я маю честь називати друзями.

Перші кроки

ESTIEM заснована в 1990 році в Ейндговені (Нідерланди). Нині організація об’єднує 80 локальних осередків у 31 країні Європи. Головною місією ESTIEM були й залишаються об’єднання й розвиток студентів у галузі промислового інжинірингу й менеджменту. В Україні представництво сформоване на базі Київського політехнічного інституту й налічує приблизно 40 активних учасників. Протягом року локальні групи організовують понад 180 івентів у найрізноманітніших куточках Європи.

волонтерство з ESTIEMСвій перший захід у Лісабоні я не забуду ніколи. Саме активна участь у студентській організації дала мені змогу й сміливість відвідати європейський захід. Було трохи страшно їхати самій на інший край Європи, хвилювалася, що в мене недостатній рівень англійської, що я буду єдиною представницею з України в цілком інтернаціональній компанії. Однак втратити таку можливість здавалося ще страшніше.

Досі зовсім не відома сонячна Португалія стала моїм справжнім відкриттям. Це не була звичайна туристична поїздка: лекції з економіки та історії Португалії, екскурсія до національного парламенту, знайомство з найпопулярнішими й найпотаємнішими куточками Лісабона і з 20 неймовірними учасниками з різних країн Європи. Мій перший англомовний івент став найпотужнішим зарядом мотивації і найяскравішою подорожжю в моєму житті.

Реклама

Для чого щось робити, якщо тобі за це не платять

Таку фразу я чую дуже часто. І, напевно, більшість студентів справедливо вважають, що кожна хвилина витраченого дорогоцінного часу має бути гідно оплачена. Проте для цього можуть слугувати не гроші: для мене гонораром є безцінний досвід роботи в команді й найпотужніша мовна практика.

Я завжди цікавилася написанням текстів, соціальними мережами й фотографією. Але вся ця діяльність була хаотичною і далі звичайного хобі не просувалася. Саме вступ до студентської організації допоміг сконцентрувати й розвинути всі свої попередні навички, а потім знайти для них професійне спрямування. Активна участь у проведенні заходів навчила планувати все заздалегідь, організовувати себе та інших, а мій рівень англійської тепер не слабке місце, а гордість.

волонтерство з ESTIEMЯ навчилася встигати все й трішки більше, поєднувати навчання з тим, що робить студентські роки найкращими. Постійні зустрічі локальної групи – це не лише вирішення стратегічних організаційних питань, а й прогулянки в Ботанічному саду, теплі розмови в кафе, неймовірні вечірки й спільні походи до театру. Це постійний обмін досвідом, розвиток і шалений потік натхнення.

Я більше не боюся починати щось нове. Не боюся братись за проект, навіть коли здається, що позитивний розвиток просто нереальний.

Хвилинка мотивації наостанок

Лише на третьому курсі я усвідомила, що студентські роки дійсно найкращі. Потрібно робити щось, розвиватися, рухатися вперед і шукати натхнення щодня. Можливо, не відразу, можливо, трохи запізно, але своє місце я все-таки знайшла.

Зовсім нещодавно розпочався новий навчальний рік. Для когось він перший, для когось, може, останній. Однак неважливо, на якому курсі і в якому університеті ти навчаєшся: ніколи не пізно почати щось нове. Студентські організації можуть дати тобі більше, ніж ти думаєш. Не варто обмежувати себе лише університетськими угрупованнями. Завжди шукай нові можливості: на базі твого ЗВО можуть діяти європейські чи світові студентські організації. Можливо, саме в такій організації ти знайдеш свою команду мрії, джерело натхнення й шлях у майбутнє.

*Редакція «Студвею» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлює автор.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus