25 неймовірних Еразмус-університетів світу

Навчатись у замку, який раніше був королівською резиденцією. Провести семестр у Гоґвортсі чи космічній споруді зі «Стартреку». Все це дозволяє програма освітніх обмінів Erasmus, яка об’єднує 4920 найрізноманітніших університетів. І хоча Україна не входить до переліку її держав-учасниць (натомість ми маємо Еразмус+), в якості додаткової мотивації все ж пропонуємо поглянути на 25 найбільш неймовірних Еразмус-вишів.

1. Університет Західної Бретані, Франція

фото1Лише уяви: північно-західне узбережжя Франції, дивовижної краси пейзажі та футуристична будівля, що більше нагадує декорації зі «Стартреку», ніж звичайний університет. І все це буденна реальність для студентів Університету Західної Бретані. До речі, місто Брест, де розташований виш, – один із провідних світових дослідницьких центрів у галузі морських наук, 60 % французьких «морських» вчених зосереджені саме там.

Реклама

2. Оргуський університет, Данія

фото2Густа зелень, так само як і знання, заповнює наскрізь не тільки екстер’єр Оргуського університету, але і його приміщення. Проте навчальний заклад відомий не лише власними мальовничими парками. Там працювали такі нобелівські лауреати, як Йєнс Скоу (з хімії) та Дейл Мортенсен (з економіки). До того ж університет входить в топ-10 найкращих аграрних навчальних закладів світу.

3. Левенський католицький університет, Бельгія

TБажаєш навчатись у фламандському палаці, що на перший погляд здається резиденцією витончених аристократів чи взагалі династії монархів? Усе можливо – межі лише в нашій свідомості. Тим паче, що Левенський католицький університет надає стипендії українським студентам. Щоб цілком відчути атмосферу й стати частиною ортодоксальної Європи, варто відвідати знамениту бібліотеку вишу, яка була двічі зруйнована під час Першої та Другої світових воєн.

4. Приватний університет Scholss Seeburg, Австрія

фото4Scholss Seeburg, або замок Зеєбург, – ще один палац-університет. Високі вежі, оточені загадковим озером, майже казковий міст, що веде до головної будівлі закладу, – тут дійсно наявні всі необхідні атрибути замку. Цікаво, що цей дуже молодий виш (відкритий у 2007 році) готує переважно менеджерів та психологів.

5. Зальцбурзький університет, Австрія

фото5Варто визнати, що австрійці знають, як будувати вишукані храми науки. Зальцбурзький університет не має єдиного кампусу. Натомість, будівлі факультетів створені у стилі, що відповідає архітектурі конкретного району, та розташовані у різних історичних частинах міста. До речі, в Зальцбурзі народився Амадей Моцарт, а його батько закінчив цей виш.

6. Барселонський університет, Іспанія

University of BarcelonaПобудований із цегли пристрасного червоного кольору Барселонський університет – справжня насолода для прихильників каталонської готики і Сальвадора Далі. Ексцентричний іспанець вважав себе каталонцем, а Барселона, як відомо, – це серце Каталонії. Це найстаріший і один з найпрестижніших ВНЗ Іспанії.

7. Мюнхенська академія мистецтв, Німеччина

фото7Мюнхенська академія мистецтв складається із двох корпусів. Перший створений за традиційними класичними принципами, а другий, відкритий у 2005 році, – у стилі деконструктивізму. Деконструктивісти заперечують агресивне вторгнення в міський простір, а тому використовують перебільшену візуальну ускладненість і несподівані зламані форми. Тож до академії варто завітати хоча би для того, щоб фізично відчути архітектурно-просторовий парадокс.

8. Данська королівська академія витончених мистецтв, Данія

фото8
Любителям мінімалізму надзвичайно сподобається будівля академії, де готують митців та дослідників теоретичних і технічних галузей мистецтва. Секрет вишуканої «зовнішності» будівлі полягає у простоті й стриманості.

9. Університет Алькали, Іспанія

University of AlcaláУ 1836 році університет перенесли до Мадриду. Проте у 1977 році його роботу відновили в Алькала-де-Енарес, а історичну будівлю разом із центральною частиною міста занесли до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Напевно, це надихає – навчатись у виші, який вважається культурною пам’яткою та охороняється ООН.

10. Туринський університет, Італія

фото10Так виглядають юридичний та політологічний факультети Туринського університету. Мабуть, архітектори цього кампусу забігли у майбутнє років так на 50. Хоча, хто знає, можливо, саме такі форми влучно передають дух сучасної освіти, її шалений темп розвитку, гнучкість та поєднання досягнень розрізнених досі наук…

11. Бангорський університет, Великобританія

фото11Родзинка вишу – його чарівне місце розташування. Бангорський університет знаходиться на півночі Уельсу, між національним парком «Сноудонія» та Ірландським морем. Цікавий факт – головна героїня роману «Щоденник Бріджит Джонс» навчалась саме тут.

12. Бізнес-школа «Новансія», Франція

фото124102 прямокутних жалюзі, які, обертаючись, змінюють колір із червоного на жовтий, – це не експонат на виставці постмодерної архітектури, а фасад Бізнес-школи «Новансія». Проте навіть після реставрації в основі навчального закладу залишилась будівля 1908 року.

13. Папський університет Комільяс, Іспанія

фото25

Неоготика, модерн та авангард. Заклад побудований за папи Льва XIII. Будівлю створювали протягом семи років різні майстри – звідси й переплетення стилів. Від побаченого на фотографіях вже захоплює подих. До речі, дуже активний у міжнародному співробітництві виш.

14. Болонський університет, Італія

V

Звичайно, не можна не згадати найстаріший виш Європи, що подарував світу безліч геніїв. Mater Studiorum або «мати навчання, науки» – так у середньовіччі називали Болонський університет. Будівля надзвичайної краси наскрізь просякнута мудрістю віків.

15. Коїмбрський університет, Португалія

фото15

І ще одна культурна пам’ятка, яка охороняється ЮНЕСКО. Коїмбрський університет – це найстаріший виш у Португалії та колишня королівська резиденція. На території закладу розташовані Капела Архангела Михайла, Музей церковного мистецтва, бібліотека, оздоблена релігійними фресками, де зібрані стародавні видання, башня-каплиця, звідки можна помилуватись містом та річкою Мондегу.

16. Галатасарайський університет, Туреччина

фото16Побудований у 1871 році на березі Босфору літній палац – сьогодні Галатасарайський університет. Освітній заклад заснували у 1992 році на базі спеціальних угод між Туреччиною та Францією. Це єдиний франкомовний заклад у країні, який щороку приймає близько 50 європейських студентів.

17. Університет Ля Рошель, Франція

La Rochelle UniversityОдин із найновіших навчальних закладів Франції, розташований на атлантичному узбережжі. Місто Ля Рошель у XII-XIII ст. було важливим осередком орденів тамплієрів, а в період Реформації – гугенотів. Атмосфера тут і досі наповнена таємничими спогадами історії, у які можна занурюватись, паралельно отримуючи ступінь MBA в університеті.

18. Університет Луїджі Бокконі, Італія

Bocconi UniversityБудівля приватного Університету Луїджі Бокконі стала переможцем на Всесвітньому фестивалі архітектури. Автори проекту стверджують, що заклад нагадує Мілан в мініатюрі. Хоча сам масивний бетонний університетський корпус своїми чіткими та різкими деталями більше схожий на типові радянські зразки соцреалізму.

19. Університет Евори, Португалія

фото19І знову маємо справу з улюбленим місцем королів. Університет Евори майже не змінився з моменту заснування та зберіг пишний стиль бароко. Змін зазнала хіба що старовинна каплиця для укладання шлюбів, яка сьогодні слугує актовою залою. В університеті розташована красива галерея, яку прикрашає панно з азулезуш (глиняні, обпалені та глазуровані плитки).

20. Гронінгенський університет, Нідерланди

фото20Величний за своєю зовнішністю Гронінгенський університет входить до першої трійки європейських вишів у галузях екології, наук про матеріали, хімії та астрономії. Інші провідні сфери дослідження – нанотехнології, фізика, молекулярна біологія. Мабуть, це як раз саме той випадок, коли «і красивий, і розумний».

21. Стамбульський університет, Туреччина

фото21Стамбульський університет виглядає як перлина справжньої східної архітектури, що до того ж розташована між двома мечетями – Беязіт та Сулейманіє. Біля головного корпусу знаходиться статуя Кемаля Ататюрка – першого президента Туреччини – певно, в якості світського елементу, що збалансовує на перший погляд виключно релігійну атмосферу.

22. Гейдельберзький університет, Німеччина

OLYMPUS DIGITAL CAMERAГейдельберзький університет міг би мати вигляд не настільки монументальний. Щоб привернути увагу студентів, навчальному закладу достатньо лише згадати такі імена, як Фрідріх Гегель, Дмитро Менделєєв, Еріх Фром та невимушено додати, що це все його випускники.

23. Лондонський університет мистецтв, Великобританія

Heidelberg UniversityЛондонський університет мистецтв вважається одним із найкращих вишів у світі з творчих та гуманітарних спеціальностей. Коли дивишся на перелік випускників університету, захоплює подих. Це альма-матер Коліна Ферта, Стелли МакКартні, Пола Сміта, Пірса Броснана, Тіма Рота та Джиммі Чу.

24. Оксбридж, Великобританія

велосипедисти в оксфорді

Оксфорд + Кембридж. Взагалі без коментарів. Залишається хіба що радіти за студентів країн Erasmus, яким трохи легше сюди потрапити.

25. Триніті Коледж, Дублінський університет, Ірландія

trinity-collegeГоґвортс, тобто Триніті Коледж, ми залишили на останок. А якщо подивитись на перелік випускників (Джонатан Свіфт, Оскар Уайльд та Семюел Беккет), можна переконатись, що тут справді навчають магії. Завдяки високому рівню освіти Трініті-коледж вважається ірландським Оксбриджем.

На основі матеріалу Uniplaces.

Фото: соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus