«Не люблю слово “складно”» – Ellina Daily про бренд, роботу і лайфстайл

ellina6

Якщо ти давно шукаєш блог, який поєднує теми освіти, кар’єри, work-life balance та подорожей, ділимося з тобою YouTube каналом Ellina Daily.

Авторка розповідає про свій досвід навчання за кордоном, роботу в офісі і на фрілансі, вивчення мов, особисту ефективність та slow living. Зараз дівчина активно розвиває особистий бренд. До цього 8 років займалася маркетингом, навчалася і працювала у Швеції, Данії, Нідерландах, Німеччині. Спочатку відеоблог був для неї платформою, щоб ділитися думками. Тепер у дівчини 147 тисяч підписників і це її основна робота. Ми поговорили з Елліною про формування особистого бренду, створення контенту, натхнення, кар’єру, освіту та подорожі.

Проєкти

Як ти наважилася створити YouTube канал та розвивати особистий бренд?

До YouTube каналу у мене був журнал «Melon», над яким працювала команда з 15 людей. У 2015 році я закрила медіа та почала шукати платформу, де могла б працювати одна і залежати тільки від себе. Друг запропонував вести YouTube канал. Мені здалося, що це доречна ідея і зручний формат.

Наскільки складно розкручувати свій канал, скільки часу ти витрачаєш на нього?

Не люблю слово «складно». Я б перефразувала питання на: «Скільки часу це займає?». Все індивідуально. Хтось досягає 200 тисяч підписників за рік чи два, що досить швидко. Я веду канал вже 5 років. Зараз у мене 147 тисяч підписників. Це зручний для мене темп.

Оскільки YouTube канал – це моя фултайм робота, я витрачаю на нього багато часу і думаю про нього 24/7. Не можу чітко відповісти, скільки годин я займаюся відеоблогом. Завжди по-різному: іноді дві, а буває і вісім-десять годин на день.

Хто чи що надихає тебе на створення контенту?

По-перше, думки, які до мене приходять під час спілкування з друзями, читання літератури або спостереження за життєвими ситуаціями. Також я переглядаю коментарі, які мені пишуть в YouTube та Instagram. Вони наштовхують мене на ідеї.

Чому ти вирішила обрати не одну, а декілька тем для каналу?

Спочатку я створювала канал у формі відео щоденника. Розповідала про все, що мене цікавить, у тому числі і про навчання в університеті на факультеті медіакомунікацій. Сюди входили відео про вплив Інтернету, ЗМІ та соціальних мереж на наше сприйняття навколишнього середовища. Також знімала про шиття і подорожі. З часом зрозуміла, що в пріоритеті у мене теми про кар’єру, освіту і те, як адаптуватися до життя у різних країнах.

Я визначилася з темами, які не хочу показувати. Обмеження за темами допомагають мені створювати контент, оскільки я знаю, про що хочу говорити, а про що ні.

Яким ти бачиш розвиток проекту?

Грандіозним. Я хочу розвивати особистий бренд. Це не означає з космічною швидкістю нарощувати кількість підписників. Я створюю інтелектуальний контент, оскільки вірю, що він потрібен сьогодні. У мене в пріоритеті мати думаючих людей у своїй спільноті.

Чи будеш шукати людей, які допомагатимуть з каналом?

У мене вже багато років є людина, яка допомагає мені з адміністративними питаннями та бухгалтерією. Також я рік працюю з монтажером. Поки не знаю, чи буду збільшувати команду. Думаю, що найближчим часом мені буде потрібен ще один помічник.

Наскільки складно залишатися актуальною для своїх підписників?

Я не намагаюся догодити своїм підписникам у контенті. Намагаюся перш за все говорити на теми, які хвилюють мене і вірю, що вони відкликатимуться у людей, які на мене підписані. Це нормально, коли мій контент перестає бути актуальним для когось. Я не маю цілі прив’язати людей до свого каналу, щоб вони дивилися його постійно. Не вважаю поразкою, якщо хтось відписується і розвивається у іншому напрямку. Для мене важливо, щоб контент, який я створюю, дивилися люди, для яких він буде актуальним на даний момент.

Розкажи про свій подкаст «Эллина и Марго» Як з’явилася ідея його створити?

Я слухаю подкасти ще з 2015 року і хотіла створити свій. Його концепція полягає у тому, що ми спілкуємося з близькою подругою і обговорюємо важливі для нас питання. Мене ніколи не цікавив формат інтерв’ю у подкастах. Я шукала людину, з якою зможу втілити проєкт в життя. Запропонувала ідею Марго. Вона швидко погодилася і ми почали цим займатися. Чи плануємо перезапустити проєкт? Думаю, продовжимо співпрацювати, але поки не можу сказати, у якій саме формі.

Як тобі вдається поєднувати декілька проєктів одночасно?

Це просто планування, а також розклад, якого я дотримуюсь. Немає жодних складнощів. Якщо ти хочеш дійсно щось зробити і справа тобі цікава, потрібно розписати свої дії по пунктам і виділяти час на кожен проєкт.

ellina

Реклама

Робота

Як ти себе позиціонуєш? У тебе багато проєктів та сфер діяльності. Якщо коротко, хто ти?

У мене немає одного слова, яке буде мене якось характеризувати. Мені подобається моя багатогранність. Впродовж 8 років я працювала у маркетингу. Десь півтора роки тому я пішла з фрілансу і почала працювати на себе – розвивати особистий бренд «Ellina Daily», який включає YouTube канал, Patreon, онлайн лекції та інші підпроєкти.

Зараз мене цікавить тема професійного та кар’єрного розвитку – все, що пов’язано з формуванням кар’єрного плану і адаптацією людини на робочому місці. Можна назвати це темою HR, але там набагато більше підтем, які мені цікаві. Є така сфера, яка називається diversity and inclusion – про те, як поєднати різні національності у компанії, щоб люди відчували себе комфортно та прийнятими. Також мене цікавлять подорожі. Тому не можу коротко сказати, хто я. Я – це все, що перерахувала вище і те, що не озвучила, бо не хочу робити це інтерв’ю занадто довгим.

Наскільки складно було знайти свою першу серйозну роботу?

Для мене будь-яка робота була серйозною, навіть стажування. Якщо не ставитися до справи відповідально, ти не будеш рости, у тебе не буде стимулу віддавати свою енергію. Я пропоную до будь-якої роботи відноситися серйозно, навіть якщо ти тимчасово роздаєш листівки. Треба зробити так, щоб на цій посаді ти зміг максимально проявити свої здібності.

Що порадиш людям, у яких немає досвіду, але вони хочуть знайти себе?

Молоді, яка хоче знайти себе, пораджу шукати роботу чи стажування, розширювати коло знайомств і вчитися. Тільки якщо пробувати, можна зрозуміти, що нам потрібно. При цьому не заганяти себе і не думати, що ти чогось не знайшов. Процес пошуку себе ніколи не завершиться. Пропоную прийняти життя як пригоду, впродовж якої потрібно вчитися новому і розвиватися.

Як зрозуміти коли кинути справу, а коли спробувати ще раз?

Я думаю, що до такого питання потрібно підходити індивідуально, оскільки єдиної відповіді немає. Можу поділитися своїм досвідом. Були різні ситуації, коли я кидала справу з появою першої думки про те, що це потрібно зробити. Зараз я не вважаю, що це було правильно. Я могла зробити ще зусилля і отримати набагато більше цікавого досвіду, але страх не дав мені такої можливості. Був інший випадок, коли я дала другий шанс роботі, яку хотіла покинути. Здавалося, що вже не зможу вирости на цьому місці, але залишилася ще на рік і не помилилася. Цей період був насичений новим досвідом. Іноді потрібно давати ще один шанс. Зрозуміло, якщо ти сім років працюєш в одному місці і тебе весь це час щось не влаштовує, це ненормально. Потрібно визначитися самому, що тебе влаштовує, а що ні.

Робота в офісі чи на фрілансі? Що тобі зараз ближче?

Мені найближче робота сама на себе. Часто фріланс та самозайнятість плутають. Але це різні речі, бо коли на фрілансі, все одно працюєш на когось. Робота в офісі поступово буде відмирати, хоча це залежить від сфери діяльності. Цей рік нам показав, що люди більше готові працювати з дому, ніж їм здавалося. Мені цікаво спостерігати за тим, через що проходять люди, які, попрацювавши віддалено, зрозуміли, що це не так страшно.

Як тобі вдається знайти баланс між роботою та відпочинком, чи буває у тебе вигорання?

У мене було вигорання декілька разів: на початку та в середині мого кар’єрного шляху. Я просто зрозуміла, що робота – це не все моє життя. Я живу не для того, щоб працювати, а для того, щоб дізнаватися щось нове, насолоджуватися і бути корисною. Це не означає, що я для цього маю віддавати всю себе до останньої краплі. Я завжди в пріоритет ставлю свій організм, своє тіло, тому якщо відчуваю, що мені недобре, залишаю роботу і знаю, що світ від цього не зруйнується. Буде набагато краще, якщо я декілька днів відпочину, а потім з новими силами повернуся до справ.

Як думаєш, чи знайшла ти своє призначення чи ти в процесі пошуку себе?

В певний момент я перестала шукати якесь магічне призначення себе. Просто роблю те, що мені подобається на даному етапі. Зараз це може бути одна тема, через деякий час – інша.

ellina3

Освіта

Наскільки складно було поїхати навчатися за кордон?

Не складно, просто потрібно все розпланувати і виділити час. Я займалася цим процесом останній рік навчання в школі. У мене була ціль – поїхати навчатися в іншу країну. Я знайшла університет відповідно до своїх критеріїв і по пунктах виписала, що маю зробити, щоб вступити. Діяла за планом і все вдалося.

Чи складно було покинути свій дім, чи відчувала ти себе самостійною?

Я завжди відчувала себе самостійною. У шкільні роки мене вчили бути відповідальною за себе і свої дії. Я знала, що не хочу жити з батьками після закінчення школи. Якби я залишилася, не отримала б те зростання і досвід, який мені був потрібен. Поїхати навчатися за кордон – це чудовий спосіб себе виховати.

Яку роль освіта відіграє у твоєму житті? Як ти вважаєш, чи повинен кожен закінчити університет, чи можна навчатися самостійно?

У моєму житті освіта на певних етапах відігравала різні ролі. У всіх навчальних закладах я отримувала ті знання, які використовую по цей день. Це завдяки тому, що я обирала університети з прикладними методами навчання, тобто коли тебе одразу вчать працювати в полі. Навіть теоретичні знання на магістратурі дали мені уявлення про те, як функціонує медіапростір. Стосовно того, чи має кожен навчатися в університеті, це залежить від напрямку. Якщо ми говоримо про такі фундаментальні спеціальності як медицину чи педагогіку, на них потрібно вчитися. Якщо це гуманітарні науки, не знаю. Сьогодні застарілі програми в університетах, особливо якщо ми говоримо про університети СНД. В Європі також є виші, де програма застаріла або не оновлювалася 5-10 років. Важливо, щоб університети були адаптивними до сучасності. Я абсолютно прекрасно ставлюсь до університетів, якщо у них сучасна свіжа програма.

Треба відштовхуватися від того, що ти вивчаєш і з якою ціллю, де ти хочеш потім працювати. Я переконана, що майбутнє за самоосвітою. Уже сьогодні люди почали розуміти, що їм доводиться здобувати додаткові знання. Круто, коли є тригер – навчатися, щоб посилити професійні можливості.

Як довго ти вивчаєш нову мову, чи можна вивчити іноземну самостійно?

Переконана, що можна, якщо у людини є сила волі. Я опановувала мови у школі або на курсах. Це займало різний час залежно від моїх цілей. Коли я вчила естонську в школі, у мене не було конкретної мети. Це був як предмет «Українська мова і література» в українських закладах освіти. Шведською я заговорила за 4 місяці на інтенсивних курсах. Заняття тривали по 4 години 5 днів на тиждень. У мене була поставлена висока планка – навчитися розмовляти, щоб адаптуватися до проживання у Швеції. Різні мови вивчаються різну кількість часу. Чим більше мов ти знаєш, тим легше буде оволодіти новою. Все залежить від твого бекграунду і цілей.

ellina5

Лайфстайл

З тих країн, де ти жила, де тобі було комфортніше за все?

Я сподіваюся, що ніколи не знайду країну, де мені буде комфортніше за все. У кожної країни є свої плюси і мінуси. Саме це робить її унікальною. Мені подобається жити у різних містах, потрапляти у невідомі обставини, які вчать чомусь новому. Коли мені стає нудно, я переїжджаю.

Як тобі вдається швидко адаптуватися до нової країни після переїзду?

Слово «адаптуватися» влучно потрапило у це питання. Не завжди вдається це швидко. Коли я приїхала у шосту країну – Швецію, змогла легко пристосуватися до життя там. У мене пішло на це менше року. До цього я пожила у 5 різних країнах, пройшла через вогонь, воду і мідні труби. Я так і не адаптувалася до життя в Данії, де провела 3 роки. Я поїхала звідти, бо відчувала себе некомфортно. Моя порада – просто розслабитися і дати собі час. Люди хочуть зробити все швидко, але це нереально. Якщо це перший або другий переїзд, складно звикнути до нової атмосфери. Не потрібно завищувати очікування від самих себе. Насолоджуйтеся досвідом. У цьому і полягає магія подорожей і процесу переїзду.

Що у подорожах тобі подобається найбільше?

Мені подобається спостерігати за тим, як живуть місцеві. Завжди намагаюся заселитися у локальних районах, щоб побачити буденність людей. Люблю куштувати місцеву їжу і досліджувати місто самостійно. Я намагаюся ніколи не брати екскурсії хоча б у перші дні перебування у новій країні.

У своїх постах та відео ти часто розповідаєш про slow living. Що тебе привело до цієї філософії?

До slow living мене привів швидкий темп життя і спостереження за людьми мого віку. Вони намагаються все встигнути, але часто ламаються або вигорають. Я зрозуміла, що не хочу опинитися у їх ситуації, жертвувати своїм здоров’ям і стосунками з близькими. Для мене фундаментально важливим є спілкування з друзями та рідними. Вважаю, що без цього, складно відчувати себе добре. Я обрала жити усвідомлено і не поспішаючи. Це не означає, що я повільно працюю. Це значить, що я більш продумано планую свою роботу. Важливо сказати, що slow living це не про те, щоб буквально жити повільно. Це про те, щоб спостерігати за тим, що відбувається навколо тебе і встигати це помічати. Навчитися не фокусуватися на роботі, швидкому успіху і миттєвих результатах.

Як ти ставишся до змін у житті? Чи сильно на тебе впливають обставини, на які ти жодним чином не можеш вплинути?

Цей рік показав, що я навчилася справлятися з тими обставинами, на які не можу вплинути. Я навчилася контролювати свої дії по відношенню до них, знаходити максимально ефективний спосіб діяти в ситуації, де нічого не можу змінити. Я фокусуюся на позитивному, тому, що можу зробити замість того, що не можу. Якщо постійно думати про обмеження, починаєш поступово сходити з розуму.

Опиши свою щоденну рутину, як ти любиш проводити ранок і плануєш день?

Я прокидаюся о 7:30 – 8:00 ранку. По можливості перші півтори години проводжу наодинці з собою: роблю зарядку, ванні процедури, повільно снідаю, можу 10 хвилин почитати книгу, якщо у мене буде настрій. Мені важливо цей час побути в тиші, ні з ким не розмовляти. Я люблю ранок, хоча мені складно прокидатися рано, особливо влітку. Це парадокс. Впродовж дня у мене є чіткий час, коли я обідаю. Я ніколи не пропускаю прийоми їжі. Можна сказати, що я будую свій день в залежності від них. Якщо я не поїла вчасно, у мене псується настрій.

Чи боїшся ти самотності та залишатися наодинці зі своїми думками?

Я багато часу проводжу сама, але не можу сказати, що я одинока. У моєму оточенні є багато прекрасних людей, які зігрівають мене і не дають відчувати себе самотньою. Я обожнюю бути наодинці зі своїми думками, завжди ціную цей час і дозовано пускаю спілкування у своє життя, щоб не зіпсувати цей баланс.

Що у твоєму способі життя подобається найбільше?

Мені подобається, що я сама собі хазяйка, можу приймати рішення за своє життя. Я не знаходжуся під чиїмось керівництвом і маю повну свободу дій.

Кожного дня тобі на пошту приходить купа нових можливостей і пропозицій. Як ти обираєш, на що погоджуватися, а на що ні?

Для мене важливим є перше інтуїтивне відчуття, яке виникає при прочитанні пропозиції. Я відчуваю, якщо людина, яка мені пише, має щире бажання попрацювати саме зі мною. Якщо вона попередньо провела дослідження, зрозуміла, чим я займаюся або вже давно слідкує за мною. Також я завжди зважаю на те, яку цінність можу дати, якщо візьму участь у проекті. Наприклад, я погодилася дати інтерв’ю вашому медіа, тому що мені хочеться, щоб більше молодих людей отримали підтримку від мене. Якщо вони знайдуть опору у моїх словах, я буду дуже рада.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus