Електронна віза: ноу-хау закритих кордонів

подорож

При великому бажанні мандрівок у молодого відкритого українця виникає кілька труднощів для реалізації мети. Одна з них – це закриті кордони у більшості країн. Щоб оминути цей бар’єр потрібно займатися довгою і зачасту бюрократичною процедурою отримання візи.

Проте насправді не всі візи такі жахливі, як про них розповідають. Є країни, де отримати офіційний дозвіл на в’їзд можна онлайн за лічені години.

«Студвей» розповідає що таке електронні візи і як студенту використати таку хорошу можливість.

Що таке онлайн-віза?

Електронна віза – це своєрідне ноу-хау застарілої процедури з відстоюванням черг у посольстві та чеканням по кілька тижнів звичайного документа. Кожен студент, який вже виробив закордонний паспорт, має право отримати як звичайну, так і електронну візу. Обидва дозволи мають однакову суть­: вони є вашим законним правом для перебування у країні із закритими кордонами.

У чому ж різниця? Електронну візу можна отримати виключно онлайн, чого не зробиш з візою «паперовою». Тобто усі анкети та документи ви подаєте через мережу і чекаєте рішення посольства. Тут також не передбачено будь-яких співбесід з консулом та інших речей, які ми називаємо бюрократією.

Процедура виглядає приблизно так: ви подаєте необхідні документи до посольства, вони проходять і перевіряються у міграційній службі країни та повертаються до вас з позитивним або негативним рішенням.

Якщо продовжувати говорити про плюси, ще одним переконливим аргументом таких віз є швидка процедура оформлення. Зазвичай, рішення чи отримали ви візу, чи ні, надходить на електронну скриньку протягом 72 годин. Тобто за 3 дні ви знатимите напевно чи замовляти вам квитки в омріяну місцину.

Електронна віза надається на короткий термін: максимум 90 днів. Чому так? Таку онлайнову річ для того і вигадали, аби спростити мандрівникам життя. Віза-онлайн видається, здебільшого, для туризму або ж для певних недовготривалих навчальних чи професійних поїздок.

Започаткувала форму електронних віз далека і закрита Австралія. Світова спільнота неодноразово закидала цій країні на беззаперечну закритість своїх кордонів. Без візи в Австралію можуть в’їхати громадяни мало яких країн. Відтак Австралія викрутилася: створила нову швидку та сучасну процедуру отримання візи. Таким чином вона і кошти зекономила і міжнародній спільноті вгодила. У 2013 році електронна віза в цю країну стала доступної і для українців. Проте Австралія далеко не єдина, хто зараз видає візу онлайн.

виза

Реклама

Країни

Модерну ініціативу підхопив ряд країн. Для українців електронна віза доступна наразі у понад 20 країнах. Багато з них належать до не дуже сприятливих для туризму місць (зокрема, В’єтнам, Іран, Камбоджа, Сирія, Руанда, Бутан, Катар), проте є такі, куди дуже хочеться помандрувати багато кому.

У ряді таких держав: вже згадана Австралія, Кіпр, Шрі-Ланка, Мексика, Сингапур, ОАЕ та Індія. Остання, до слова, дозволила для нас таку процедура місяць тому.

Високорозвинуті європейські та заокеанські країни наразі не запроваджують процедуру онлайн, але цілком можливо, що ця практика дійде і до них.

Швидко та відкрито

Поговорімо про оформлення. Система працює насправді, вона не лише на словах. Для того, щоб розпочати оформлення, вам слід зайти на сайт посольства бажаної країни та клікнути на пункт «електронна віза» чи «віза онлайн». Вам запропонують ряд простих запитань і запросять елементарні документи: паспорт, фото стандартного формату і, в залежності від країни, ще якісь «папірці». Ви вказуєте мету поїздки та направляєте запит. Приблизно через 3 дні приходить відповідь: «так» або «ні». Австралія, скажімо, після запиту ще просить ряд документів: серед них довідка про несудимість, можливі також певні виписки з банку. Якщо на електронну скриньку приходить відмова, вона чимось аргументована: недостатньо документів, підозра в еміграції та інше. В електронному варіанті, звісно, більше і не розпитаєш, все по факту. Якщо відповідь позитивна на скриньку приходить власне віза, підтвердження, яке вам слід роздрукувати та показати в аеропорті. Там, до речі, на вас чекає інший етап перевірки. Більшість країн вимагає зворотнього квитка та достатньої суми коштів. Також можуть перевірити чи заброньоване у вас житло. Все це залежить від країни.

Аби зоорієнтувати вас по факту для прикладу візьмемо популярну нині Індію.

Електронну візу можна отримати на спеціальному ресурсі Indian visa online, завантаживши фото правильного формату та першу сторінку закордонного паспорта. Опісля, слід оплатити візовий збір у сумі $60 і протягом 4 днів на вашу скриньку гарантовано надходить електронна віза на 30 днів. Оплата також відбувається онлайн.

фото

Таку візу в Індію можна отримати не частіше, аніж двічі на рік і заїжджати в країну по ній можна через конкретні аеропорти. Віза діє в таких місцевих аеропортах: у Делі, в Мумбаї, в Калькутті, в Ченнаї, у Бангалорі, в Гайдарабаді, в Тіруванантапурамі, на Гоа та у Коччі. При висадці в Індії вам потрібно мати з собою роздруковану візу, зворотний квиток, а також достатньо коштів для проживання. Скільки саме це мусить бути коштів – не вказано.

Мінуси та труднощі

При онлайн процедурі є, звісно, свої мінуси та можуть виникнути певні труднощі. Електронні візи у багатьох країнах платні, вони діють лише в конкретних аеропортах країни, тому інформацію слід перевіряти заздалегідь.

Електронні візи недовготривалі, а також певні країни після запиту вимагають доволі великий пакет документів.

У будь-якому разі така процедура є і її варто використати.

Фото: porosenokpetr.ru, shutterstock.com.

 

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus