Як долучитися до екологічного волонтерства?

hello-i-m-nik-vbFC9BCo95M-unsplash (2)

За допомогою екологічного волонтерства кожен може змінювати світ на краще: боротися зі зміною клімату, забрудненням води та повітря.
Розповідаємо, яким буває екологічне волонтерство та як долучитися до нього у своєму місті.

Типи екологічного волонтерства

Екологічне волонтерство можна поділити на три типи: практичне, фандрейзингове та адміністративне.

Практичне волонтерство є найбільш популярним і включає таку діяльність як висаджування рослин, організація кліматичних страйків, допомога тваринам і навіть написання статей та зйомки документальних фільмів.

Цей тип волонтерства потребує найменшого досвіду та навичок, тож є доступним для всіх.

Фандрейзингове волонтерство стосується збору коштів для втілення екологічних проектів або діяльності організацій.

Більшість екологічних організацій неприбуткові, тож якість їхньої роботи залежить від внесків благодійників та донорів.

Волонтери цього напрямку організовують благодійні ярмарки, можуть працювати над створенням інформаційної кампанії зі збору коштів або спілкуються з потенційними донорами під час конференцій та заходів.

Адміністративне волонтерство часто вимагає залучення кваліфікованих спеціалістів, адже стосується управління організаціями та проектного менеджменту.

Волонтерами цього напрямку можуть стати спеціалісти, які надають професійні послуги на кшталт консультацій, навчання або порад безоплатно.

Цей напрям особливо корисний для студентів, адже дозволяє пройти практику, здобути навички роботи та доповнити своє резюме.

Чи доступне екологічне волонтерство в Україні?

Зараз майже в кожному місті України діють осередки всеукраїнських екологічних громадських організацій або окремі ініціативи із захисту довкілля та тварин і протидії змінам клімату.

Наприклад, організації ЕкоМісто в Чернігові, icity.che в Черкасах, Еколтава в Полтаві створюють освітні екологічні проекти, навчають сортувати та споживати свідомо.

Долучатись до екологічного волонтерства можуть усі, незалежно від віку, статі або професії.

Можна вибрати заняття для душі: висаджувати дерева, організовувати марші за права тварин та кліматичні страйки, прибирати територію.

Як стати еко-волонтером?

Почни з себе. Перш за все, важливо проаналізувати свій спосіб життя та визначити, які маленькі дії можна зробити уже зараз.

Можливо, замінити пластикові пакети на екоторбу, або перевірити, чи тестується косметика на тваринах за допомогою телеграм бота @ESMURateBot.

Також користуйся ботом від Екодії @eco_advisor_bot, який допоможе почати екологічно свідоме життя.

Долучайся до громадських організацій. Знайти найбільш актуальні волонтерські можливості можна на Волонтерській Платформі або на сторінках організацій у соцмережах. Також актуальні анонси можна шукати на волонтерському каналі VolunteerCountry.

Читай більше: 7 громадських організацій, до яких можна долучитися під час карантину.

Організовуй власні акції та проекти. Якщо у твоєму місті є екологічна проблема, яка тебе турбує, можна написати локальним організаціям, Агентам Волонтерства у чаті волонтерів свого міста або й самостійно зібрати команду та створити проект, який допоможе її вирішити.

Долучайся до волонтерського чату, щоб познайомитись з волонтерами свого міста та усієї країни.

Пам’ятай про свою ціль та проблему, яку прагнеш вирішити й не забувай, що добрі справи потрібно робити голосно. Саме так про твій досвід дізнається більше людей і зможе долучитись до волонтерства.

Читай більше: Подкасти, сайти і канали для волонтерів.

Хто впливає на розвиток екологічного волонтерства в Україні?

WWF-Україна. Волонтери та працівники фонду проводять дослідження та ведуть просвітницьку діяльність, консультують державні органи щодо змін законодавства, а також розробляють і втілюють програми зі збереження природи в Україні.

Організація часто залучає до своїх проектів волонтерів. Вони можуть проводити облік тварин, моніторинг дикої природи, роблять штучні гніздівлі та допомагають паркам і заповідникам.

«Let’s Do It Ukraine». Організація об’єднала понад 2,5 мільйони активістів з 24 областей. Саме вони є організаторами всесвітнього прибирання в Україні.

Екодія. Серед цілей організації — перехід України на 100% відновлюваної енергетики до 2050 року, адвокація прогресивних дій щодо змін клімату на державному рівні, освіта з кліматичних питань, а також екологічна безпека виробництв та зменшення шкідливих викидів в атмосферу.

«Україна без сміття». Стала лідером у напрямку переробки сміття, познайомила тисячі українців з ідеями та правилами сортування та заохотила активістів з різних міст країни створювати станції зі збору й переробки сміття.

Станція «УБС» знаходиться в Києві, але також приймає посилки з розсортованим пластиком, папером, тетрапаками та іншими видами сміття з інших міст. Волонтери на станції допомагають відвідувачам розібратись із маркуваннями на сировині та пояснюють правила сортування.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus