Едвард Сноуден представив мобільний додаток для захисту від кібершпигунів

pexels-photo-211052

Екс-працівник ЦРУ і Агентства нацбезпеки США Едвард Сноуден представив додаток Haven для захисту смартфонів від атак кібершпигунів.

Едвард Сноуден у відео-повідомленні представив нову програму для телефону під назвою Haven, яку він допоміг створити. Метою додатку є захист ноутбуків від фізичного втручання.

Сноуден пояснив, що Haven – програма з відкритим вихідним кодом, розроблена для захисників прав людини й тих, хто знаходиться в небезпеці. Щоб уловлювати будь-які підозрілі зміни в кімнаті, вона використовує сенсори смартфону: акселерометр (відстежує рухи й вібрацію пристрою), камеру, мікрофон, сенсор зовнішнього освітлення. Також додаток вміє аналізувати різкі втрати потужності телефоном.

Додаток був розроблений за участю Фонду свободи преси і The Guardian. Громадськість зустріла його суперечливо: дехто зрадів можливості захистити себе – інші кажуть, що не довіряють Сноудену.

Безкоштовна програма Haven уже доступна в Google Play. Її встановили більше 50 тисяч осіб.

Колишній програміст АНБ Едвард Сноуден з 2013 року проживає у Росії, де він отримав притулок. У США йому загрожує покарання за звинуваченням у державній зраді, оскільки він розголосив секретну інформацію про роботу АНБ.

Нагадаємо, що Facebook створив Messenger для дітей.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus