Шукаєш інформацію про права людини? Лови новий онлайн-курс від EdEra!

edera

Від питання «Чи знаєш ти свої права?» в голові виринає «право на життя, освіту, свобода віросповідання» і… Схоже, все. А чи маю я право, наприклад, на вільне вираження своїх поглядів? Треба зазирнути в конституцію.

Населення погано обізнане з власними правами, і це велика проблема нашої країни. Є хороша новина: це можна виправити!

10-го квітня презентували новий онлайн-курс «Права людини в освітньому просторі» для освітян і всіх, хто цікавиться темою прав людини. Проект розробили координатор проектів ОБСЄ в Україні та студія онлайн-освіти EdEra за підтримкою МОН України.

Для кого саме він корисний?

Студія онлайн-освіти EdEra створила курс як базовий для людей з початковим і середнім рівнем розуміння своїх прав. У ньому розглядаються ключові питання концепції прав людини та практичні приклади, які стосуються різноманітних життєвих ситуацій. Насамперед ситуацій в освітньому просторі.

Курс допоможе всім учасникам освітнього процесу краще зрозуміти свої права й те, як функціонує правове суспільство. Втім, він не лише для тих, хто вступає до вишу чи навчається в ньому: він допоможе кожному, хто цікавиться становленням культури прав людини, правосвідомості та правової поведінки в Україні.

Нагадаємо, з 2017-го року МОН працює над упровадженням наскрізного навчання прав людини. Робоча група з представників МОН, Мін’юсту, Мінінформу та неурядових організацій розробляє Загальнодержавну програму з освіти у сфері прав людини.

Реклама

Чому він нам потрібен?

Життя в демократичному суспільстві, де запобігають різним видам дискримінації, може стати реальністю, якщо громадяни знатимуть свої права, поважатимуть права інших і вмітимуть їх захищати. Словосполучення «права людини» – не абстракція, а реальність, закріплена в міжнародному й національному законодавстві.

Більшість українців помилково інтерпретує свої права як обов’язки держави надавати ті чи інші блага. В освіті, скажімо, під такими правами розуміють права здобувачів освіти, їхніх батьків та педагогічних працівників. Але питання ширше: воно про ставлення людини до людини. Новий Закон України «Про освіту» й провадження освітньої діяльності базується на принципах прав людини. В ідеалі педагоги мають реалізувати й доносити до вихованців суттєві для демократичного суспільства принципи, як-от взаємоповага й рівність.

Розробники курсу розраховують на припинення суперечок між педагогами й вихованцями, бо не лише останні мають права в закладах освіти. Кожен учитель – це громадянин, який також наділений правами, і суспільство має їх поважати й захищати.

Скільки це коштує і скільки вчити?

Курс безкоштовний для всіх. Він складається з трьох модулів: «Вступ до прав людини: еволюція та філософія прав людини», «Каталог прав людини. Основні поняття», «Забезпечення та захист прав людини в освітньому просторі».

Навчання триває 10 годин. Сюди входять 3 години відео (лекції, інтерв’ю та анімаційні ролики) і приблизно 6 годин на опрацювання текстових матеріалів (завдання, додатки й конспекти). Анімаційні ролики ілюструють різні ситуації, допомагаючи їх краще зрозуміти.

Хто автори?

Експерти курсу: Олександр Войтенко, фахівець із методики Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», член ГО MART; Олена Черних, голова правління ГО «Центр кращого Інтернету; Лариса Денисенко, правозахисниця, посол толерантності ПРООН в Україні; Раїса Євтушенко, головна спеціалістка департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України.

Де і як пройти?

Зареєструватися й навчатися можна за посиланням. Після успішного завершення курсу видають сертифікат. Навчання підкріплено форумом та дискусіями з іншими учасниками, матеріали доступні постійно.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus