12 секретів успіху Джона Рокфеллера

circle (2)

Джон Рокфеллер – це унікальна людина, перший у світі доларовий мільярдер і один з найбагатших людей усіх часів. І до сьогодні його династія є однією з найвпливовіших, а ім’я асоціюється з успіхом і багатством.

На схилі років Джон Рокфеллер зайнявся написанням мемуарів, у яких виклав теорію власного успіху, розповів про злети й падіння та загалом окреслив історію всього свого бізнесу. Багатій сформулював власні правила, які допомагали йому упродовж усього життя. 12 з них давно перетворилися на «золоті» секрети успіху. Їх має знати кожен незалежно від сфери діяльності.

1. Завжди веди записну книжку, де записуй всі свої витрати і прибутки. Нехай це стане твоєю звичкою. Записна книжка була з Рокфеллером усе життя і стала символом його успіху.

2. Умій стримувати свої емоції. Саме за це конкуренти назвали його «дияволом» та, тим не менш, це допомогло йому твердо приймати рішення та бути незворушним під час критики.

3. Знайомся задля примноження свого багатства. Рокфеллер завжди вмів налагоджувати добрі зв’язки з впливовими людьми. Адже саме від успішних і багатих людей ми отримуємо найкращі можливості – замовлення, роботу, інформацію про тенденції на ринку.

4. Не важливо, яка у тебе освіта та диплом, починай працювати прямо зараз. Робота без освіти – це завжди реально. Не зважаючи на те, що Джону Рокфеллеру важко давалося навчання в школі і він не закінчив навчання в коледжі, він мав добру пам’ять, спостережливість, а у 16 років у нього вже була перша робота.

5. З дитинства привчай дітей до порядку й основних правил ведення бізнесу. Удома Джон Рокфеллер створив дві моделі ринкової економіки. Усі діти вели бухгалтерські книги з усіма можливими подробицями, а Лаура стала генеральним директором. Кожна дитина отримувала певні гроші за якісь досягнення: чи то за вбиту муху, чи то за стругання олівця, чи за заняття музикою й утримання від солодкого. Провини ж каралися штрафами. Так, за спізнення на сніданок треба було заплатити 1 цент.

6. Хочеш досягти успіху – закохайся у свою справу. Рокфеллер просто «божеволів» від любові до грошей. Усе: думки, бажання, почуття були спрямовані на те, щоб розбагатіти. Він був закоханий у свою мрію настільки, що зрештою досягнув бажаного.

rokfeller_27. Зроби педантичність рисою №1, і ти досягнеш бажаного. Він приходив на роботу о 6:00 і залишався допізна. Із старанною точністю, гідною похвали, він віддавав усі борги і вимагав того ж від своїх клієнтів. Він чи не перший встановив порядок у нафтовому бізнесі, де раніше панував суцільний хаос.

8. Нехай у твою звичку увійде щира розмова з самим собою наодинці. Недаремно це було звичкою Рокфеллера, який якось сказав: «Ці потаємні бесіди грали велику роль у моєму житті. Я боявся, що не зможу встояти перед своїм багатством. І старався привчити себе не роздуватися дурною зарозумілістю». Це допоможе чесно виявити всі свої недоліки та переваги, втрати та здобутки.

9. Яким би не був твій заробіток, відкладай від нього хоча б незначну частину для майбутнього капіталу. Завдяки такій звичці Джон, звільняючись з роботи, вже мав у кишені 800 $.

10. Розвивай духовні цінності. Не має значення, в якого Бога ти віриш, важливо лише, наскільки ти духовно відданий власним ідеалам. Духовний розвиток особистості неодмінно приносить свій результат. Рокфеллер вважав, що це було джерелом його успіху.

11. Не зважаючи на своє багатство, будь скромним. Скромність – прикраса мудрості, а розкіш – річ для людей непоміркованих і нерозсудливих. Джон і його дружина були вкрай скромними та стриманими, і до цього ж привчали своїх дітей. Жінка Лаура носила власноруч полатані сукні, а діти доношували одяг один за одним. Сам Рокффеллер також утримувався від дорогих покупок і гучних розваг.

12. Плати достойним працівникам відповідну заробітну платню і результат не забариться! Спочатку для більшої мотивації співробітників Рокфеллер відмовився від зарплатні на користь акцій. Він вважав, що це змусить їх активніше працювати, бо й кінцевий результат, і прибуток компанії залежатиме від їхньої праці. Згодом усіх службовців він винагороджував хорошою зарплатнею. Не забував мудрий керівник і щодня вітатися й питати про здоров’я у своїх підлеглих, щоб ті комфортніше почувалися.

Якщо ти хочеш, щоб успіх супроводжував тебе все життя, притримуйся цих порад.

Автор: Антоніна Андрійчук, студентка-журналістка Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. На шляху до втілення нових мрій і задумів.

*Редакція «Студвею» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлює автор.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus