Дитячі психологічні травми впливають на анатомічний розвиток мозку – дослідження

annie-spratt-133873-unsplash (1)

Науковці Вестфальського університету імені Вільгельма заявили, що дитячий травматичний досвід залишає фізичний слід у розвитку головного мозку людини.

Вчені зосередилися на явищі «лімбічні рубці», його виникнення пов’язали зі стресом. У дослідженні взяли участь 110 пацієнтів із клінічними депресивними розладами віком від 18 до 60 років. Також у них спостерігали рецедиви протягом двох років.

Спочатку респонденти відповіли на питання про своє дитинство, взаємини з батьками, випадки емоційного й сексуального насильства. Потім за допомогою МРТ-сканування лікарі відстежили зміни в структурі їх мозку.

Науковці виявили, що лімбічне рубцювання кори головного мозку не дозволяє людям із клінічною депресією підтримувати психологічне здоров’я. Також автори роботи припускають, що рубці можуть бути причиною, чому пацієнти погано реагують на звичайну терапію і часто повертаються з рецедивами.

Крім того, німецькі вчені вважають, що одною з головних причин розвитку депресії є жорстоке поводження з людиною в дитинстві.

Нагадаємо, вживання марихуани у підлітковому віці може призвести до депресії.

Фото: unsplash

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus