Особистий досвід складання тесту TestDaF

олександра_макаренкоКоли і за яких обставин складався тест?

Тест я складала два роки тому. TestDaF – це один з дипломів, який визняється за кордоном при вступі до університету.

Чи задовільним був результат?

Результат мене не задовольнив, тому через деякий час я склала інший тест – DSH.

Як проходила підготовка до тесту?

Цей тест не включає в себе перевірку граматики чи лексики напряму. Перевірка володіння німецькою мовою здійснюється через такі завдання, як Аудіювання, Читання, Твір та Усна частина. Без спеціальної підготовки скласти цей тест важко. Я проходила загальні мовні курси у Goethe Institut. У цьому інституті є також спеціальний курс підготовки до TestDaf, який триває один місяць.

У день тесту сильно хвилювалася? Є якісь поради чи лайфхаки для успішної здачі екзамену?

Звичайно дуже хвилювалася. Цей тест триває майже цілий день. Щодо порад, по-перше, треба реєструватися завчасно, іноді виникають проблеми з вільними місцями. По-друге, я б радила пройти спеціальний курс підготовки до TestDaf, оскільки ці завдання дуже типові як для мовних тестів, але не типові для повсякденного спілкування, особливо Письмова частина – опис графіку. Хочу привернути увагу також до усної частини. Вона взагалі досить складна не з точки зору знань, а більш через некомфортні умови складання. Вона проходить так: ви і ще приблизно 15 людей, що також складають цей іспит, знаходитесь в одній невеликій аудиторії з комп’ютерами, і всі одночасно по сигналу починають говорити у мікрофони, і ваш голос записується. Хоча ви й у навушниках, це дуже відволікає…

 

марія шостакКоли складався тест і з якою метою? Чому обрали саме його?

Тест я писала в квітні 2013 року, тому що планувала подавати документи на навчання в Німеччину.

Чи задовольнив результат?

Результат цілком задовольнив, отримала 5-5-4-4.

Скільки часу зайняла підготовка і як вона відбувалася?

Стосовно підготовки: до тесту дійсно потрібно готуватись – є спеціалізована література з типовими прикладами завдань. Шукати таку літературу раджу в бібліотеці Гете-Інституту в Україні. У цілому, підготовка зайняла в мене близько двох тижнів, однак німецьку я почала вивчати ще в школі

У день тесту було сильне хвилювання? Є якісь особисті лайфхаки чи поради?

Мабуть, це природньо хвилюватися на іспитах, і я не є виключенням. Потрібно просто зібратись з думками і якомога краще продемонструвати свої знання.

 

Василь ЯгенсьфкийКоли складався тест і з якою метою? Чому обрали саме його?

Складав тест 13.11.2014 у Києві, в НПУ ім. Драгоманова. Вибрав TestDAF, тому що він приймається усіма, без винятків, університетами в Німеччині. А реальною зручною альтернативою є лише Goethe-Zertifikat C2, який об’єктивно важчий. DSH не розглядаю як зручний варіант, бо він здається таким чином, що вступити ти можеш фактично лише в ВНЗ, у якому ти його здавав.

Чи задовольнив результат?

Отримав 5-5-4-4, для вступу мені потрібно було, щоб всі були не нижче 4, тож задовольнив.

Скільки часу зайняла підготовка і як вона відбувалася?

Вчив німецьку з викладачем Gothe-Institut та вчителем мовного центру “Мандарин” у Луцьку з березня 2014 до самого тесту. Мій рівень на початок занять був біля B1.1. У червні був у Goethe-Institut у Фрайбурзі.

У день тесту було сильне хвилювання? Є якісь особисті лайфхаки чи поради?

Ніякого мандражу не було, оскільки часто брав участь у різних олімпіадах, конкурсах, турнірах та іншого виду змаганнях. Проте, звісно, певне позитивне хвилювання відчував. Найкращим лайфхаком буде гарна підготовка та впевненість у своїх знаннях. Якщо немає другого, то письмо та мова будуть дуже скованими, речення – криві та примітивні, вимова – як із найгірших анекдотів, а при пошуку слів ви будете нагадувати нашого колишнього президента з його хітом – «йолкою». Насправді за той час, який був у мене, можна було успішно підготуватися і з нуля, головне – щоб була мотивація і готовність дійсно важко працювати.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus