Добірка українських подкастів про психологію, культуру та науку

podkast

Останнім часом дедалі більше з’являється українських якісних подкастів. Вони про культуру, науку, психологію і сучасні виклики, які стоять перед нами. Аудіо зручно прослуховувати ввечері, коли вже не хочеш напружувати очі, під час пробіжки зранку або коли готуєш собі їжу чи миєш посуд. Ми ділимося з тобою українськими подкастами, які надихають і наповнюють знаннями. Посилання на них знаходь у матеріалі. Приємного прослуховування.

Авторські подкасти

Реклама

«Человеку нужен человек»

Подкаст від Каті Гайдут, яка спілкується з відомими українськими діячами у форматі душевної розмови. Спочатку проєкт був задуманий для інтерв’ю з дівчатами про жіночність, красу, самореалізацію, стосунки і повагу до себе. Але потім з’явилися випуски із чоловіками, яких Катя так само заохочує до відвертої розмови. Кожен випуск вона розпочинає з фрази «Хто ти?». Це допомагає гостям розкритися і задуматися про своє призначення. Уже вийшли випуски із засновницею Кураж Базару Альоною Гудковою, головним редактором видання Platfor.ma Юрієм Марченком, cпівзасновником київської бібліотеки Botan Олексієм Івановим, модельєром Ксенією Шнайдер, головним редактором Pink Марією Фуртас.

Де прослухати: Apple Podcasts, Anchor

First Ukrainian Podcast

Це український подкаст англійською мовою від трьох друзів: підприємця і стартапера Ігоря, учителя англійської мови і репера Михайла та правозахисника Рашида. Разом вони обговорюють сучасні світові проблеми і визначають їхній вплив на Україну. У березні вийшли випуски про коронавірус, у якому ведучі обговорюють вплив пандемії на бізнес і роблять свої передбачення щодо поширення вірусу.

Де прослухати: Apple Podcasts, Anchor, Stitcher

«Шит ай ноу Лайв»

Авторський подкаст від Кріс Косик та Діми Малєєва. Історія цього подкасту почалася з Telegram-каналу Кріс «Shit I Know», який швидко набув популярності серед 10 000 українців. Одного разу Кріс вирішила зробити Facebook Live, щоб розповісти про те, як писати адекватне резюме й успішно пройти співбесіду на омріяну роботу. На цей лайв Кріс покликала свого друга Діму, щоб той теж допоміг із порадами. Так народився проєкт Shit I Know Live, який спочатку жив на YouTube, а тепер успішно радує українців у форматі подкасту. Кріс живе у Львові, а Діма в Каліфорнії, проте це не заважає їм щотижня (або раз на два) записувати нові випуски про весь шит, який вони знають. В останніх випусках вони говорять про теорії змов, коронавірус, документалки і релігію.

Де прослухати: Сайт подкасту, Apple Podcasts, SoundCloud

«Киев нараспашку»

Подкаст Яни Лушневської про Київ. Це серія інтерв’ю з киянами про відчуття, які викликає у них столиця, про її секретні місця, про те, як жити в місті, яке ніколи не спить, і отримувати від цього задоволення. У гостях уже були майстер із медидацій Саша Годяєва, режисерка проєкту Uzahvati Поліна Бараниченко, письменниця Оля Котрус.

Де прослухати: Apple Podcasts, RSS feed

Подкасти від українських медіа

«Простими словами»

У листопаді 2019 року українське онлайн-видання The Village запустило подкаст про психологію. Ведучі подкасту, письменник і видавець Марк Лівін і психолог Ілля Полудьонний, обговорюють емоції та почуття, які знайомі кожному. Окремий випуск присвячений конкретній емоції. Під час прослуховування ти зможеш відповісти на питання: що таке злість, звідки береться заздрість, чому ми відчуваємо ревнощі і безсилля, як упоратися із самотністю?

Де прослухати: Apple Podcasts, SoundCloud, Spotify, Mixcloud

«МедіаПрактики»

Подкаст від онлайн-видання The Ukrainians про українські медіа. Герої проєкту – медіаменеджери і журналісти – розповідають про те, з якими викликами стикаються сучасні незалежні видання в Україні. У гостях уже були Павло Уваров – співзасновник і редактор онлайн-журналу «НогиБоги», Ольга Руденко – заступниця головного редактора KyivPost, Оксана Хмельовська – співзасновниця культурно-видавничого проєкту «Читомо», Богдан Логвиненко – журналіст та автор проєкту Ukraїner.

Де прослухати: SoundCloud, Apple Podcasts

«Буде тобі наука»

Це спільний проєкт від «Куншт» та «Громадського радіо». Подкаст виходить у форматі озвучок найкращих науково-філософських статей «Куншт», які просто висвітлюють складні теми, що так чи так кидають виклики сучасному суспільству. Це порушення проблем, що стосуються нашого буденного життя – пропаганди, хайпу, фейків, навіть криптовалют. Усі згадані теми актуальні і для науки, і для культури, яка дуже гостро реагує на наукові відкриття і технологічні прориви.

Де прослухати: Apple Podcasts, Podtail

«Українська правда»

Подкаст від українського онлайн-видання має 4 рубрики.
Рубрика «Кляті питання», де ведучі обговорюють сучасні теми і відповідають на запитання, які всім набридають. Останній випуск був про те, чому Зеленський вирішив замінити прем’єр-міністра і прокурора.
Рубрика «Температура нормальна», де обговорюються теми здоров’я і як не хворіти. Останній випуск записаний у форматі інтерв’ю з лікарем-інфекціоністом про поширення COVID-19 в Україні.

Де прослухати: сайт

Освітні подкасти

«Умных любят»

Освітня платформа LABA також має свій подкаст, який складається з таких категорій: «Нам только спросить» – розмова з підприємцями про роботу та життя; «Переговорка» – обговорення нюансів ефективної роботи; «То, что лектор прописал» – лектори відповідають на запитання продюсерів про те, як зберігати work-life balance у своєму житті; «Прочитали-обсудили» – обговорення з експертами книжок, які варто прочитати.

Де прослухати: Apple Podcasts, SoundCloud, Anchor

wishdo

Подкаст від українського SMM-агентства wishdo розповідає про роботу в соціальних мережах. Ведучі обговорюють свій досвід, діляться лайфхаками, які використовують у роботі та розповідають цікаві кейси. Подкаст стане корисним фахівцям, які займаються просуванням бренда в соціальних мережах, і власникам бізнесу. Епізоди, які вже вийшли: «Советы начинающим сммщикам», «О стратегии и зачем она нужна», «Как писать тексты и согласовывать их», «О таргете и о том, как его запускать» та інші.

Де прослухати: Apple Podcasts, ListenNotes, My Tuner Radio

Радіо

Urban Space Radio

«хтознаяк» – це авторська програма Анни Шийчук на Urban Space Radio. Психологиня розповідає про емоційний інтелект у житті та на роботі. У попередніх двох сезонах Анна розповідає про емоційний стан і внутрішній інтелект. Зважаючи на пандемію, вона почала записувати серію подкастів «хтознаяк: на карантині» про те, як розуміти себе та людей навколо в період карантину, який спричинений пандемією коронавірусу. Усього передбачено 5 випусків. Перший випуск нового сезону має назву «Тривога: коли пити заспокійливе?».

Де прослухати: Apple Podcasts, Podtail, Mixcloud

«Громадське радіо»

Ти можеш прослуховувати випуски радіостанції у вигляді подкасту. Громадське надає неупереджену, об’єктивну інформацію та аналіз подій в Україні та світі.

Де слухати: iOS, Android, SoundCloud

«Радіо НВ»

Усі передачі «Радіо НВ» можна прослуховувати у форматі подкастів. Серед основних тем: політика, освіта, наука. Якщо хочеш розуміти, що відбувається у світі та Україні, можеш прослуховувати «Радіо НВ» замість перегляду новин.

Де прослухати: Apple Podcasts, SoundCloud, Mixcloud

Радіо «Сковорода»

Це українське мандрівне онлайн-радіо вільних людей, яке пропонує слухати не тільки музику, а й програми та подкасти. Це відверті інтерв’ю, мотивуючі розмови з авторитетними гостями і музикантами, життєві історії звичайних людей та багато іншого.

Де прослухати: Mixcloud, сайт

Радио «Аристократы»

Онлайн-радіо «Аристократи» також має свою серію подкастів: «Утреннее шоу», «Батяні», «Радіо МВА», «Музика Даші Коломієць», «Цивилизация» та інші. Заходь на сайт і вибирай те шоу, яке тебе зацікавить найбільше.

Де прослухати: сайт

Подкасти від «Радіо Поділ»

«Радіо Поділ» випускає серії авторських подкастів. Серед них ти можеш знайти подкасти: Vertigo, який розповідає про новинки кіно, фільмів і серіалів; «Без образ», у якому Саша Поворозник і Катя Ятель розбираються, як будувати вербальні та не тільки комунікації, щоб розвивати свідоме й толерантне суспільство; «Антропоцешо» – Марія та Стас намагаються розібратися, як бути відповідальними в добу антропоцентризму, коли вплив людства на зовнішній світ вийшов з-під контролю, капіталізм розжирів і зістарився, а політики перетворюються на шоуменів.

Де прослухати: сайт

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus