Дні Європи відзначили бібліотеками під відкритим небом

дни европы украина

День Європи нагадує європейським державам про тісну співпрацю, що базується на спільній системі цінностей, формуванні важливих політичних, економічних, полікультурних зв’язків. У рамках цього свята 17 травня 2014 р. Українська бібліотечна асоціація провела акцію «Бібліотека під відкритим небом». Адміністративний координатор УБА Вікторія Польова розповіла нам про ідею, організаторів цього заходу та його перспективи.

─ Пані Вікторіє, на вашу думку, чи важливий для нас, українців, які на порозі серйозних змін, День Європи?

 Звичайно, це дуже важливий день. Україна шляхом важких втрат продовжує відстоювати принципи, які є запорукою європейської інтеграції. І цей шлях невідворотний. Наша держава є і буде повноцінною частиною Європи, і з нашим вибором рахуватимуться, нас поважатимуть і ставитимуть за приклад.

 Окрім популяризації читання серед населення, які завдання перед собою ставлять організатори?

 Ініціатором проведення акції «Бібліотека під відкритим небом» виступив Гете-інститут в Україні. Ідея організації такого заходу виникла ще в минулому році. Але події в Україні не дали змогу швидко її реалізувати. До проекту долучилися відомі культурні центри та бібліотеки, які вирішили об’єднатися, щоб провести захід бібліотечного спрямування з метою популяризації читання та привернення уваги громади до можливостей, які надають сучасні бібліотеки. Цією акцією ми хочемо показати, що Україна   невід’ємна частина цивілізованого європейського світу, яка тяжіє до ціннісних, ідеологічних орієнтирів Європи, прагне до культурного взаємообміну.

 Розкажіть, які заходи відбувалися під час інтерактивного спілкування з мешканцями та гостями столиці? Чим ви можете зацікавити пересічного читача?

 Це цікаві зустрічі з представниками французького, чеського медіацентрів у Києві та інших партнерів, які долучилися до організації акції. Крім того, відбудеться низка мистецьких подій, серед яких майстер-класи, презентації мистецьких проектів, зустрічі з психологами, літераторами, кіносценаристами, музикантами тощо. Це конкурси та вікторини про сучасні досягнення, пізнавальні квести, організовані студентами українських вишів, та присвячені історії та культурі різних країн Європи. Чимало заходів в ігровій формі для дітей будуть присвяченні вивченню іноземних мов.

  Як у час сучасних швидкісних технологій підвищити інтерес до користування послугами бібліотек?

 Комусь зручно читати в електронному вигляді, а комусь ─ у друкованому. Потрібно пам’ятати, що бібліотеки — це не просто сховища книг, а культурні центри, на базі яких організовуються гуртки творчості, проводяться семінари, тренінги і навчання. Тут усі бажаючі можуть отримати цілий спектр послуг.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus