Для чого знадобиться IELTS в Україні та за кордоном

girl1

Разом із нашими партнерами, Британською Радою, розповідаємо про те, для чого варто складати тест IELTS і де ще його використати, окрім першочергової мети. Крім того, ми зібрали коментарі людей, які склали IELTS для досягнення своєї мети, і часто не однієї.

Складання тесту IELTS і процес підготовки відверто виснажливі та можуть випробувати людину на стійкість. Часто це коштує від одного до кількох місяців підготовки, кількох галонів кави (чи чаю), більше десятка годин прослуханих Cambridge English аудіо (їх, зокрема, можна знайти на сайті British Council разом із практичними завданнями) і до трьох годин максимальної напруги на тесті. Проте складно не погодитися з тим, скільки дверей відчиняє бажаний результат, який можна використати і за кордоном, і в Україні. Активним та амбітним студентам цей документ буде особливо корисний! Розповідаємо, куди подаватися і для чого використати результат IELTS (впевнені, що у цій статті ти знайдеш щонайменше один спосіб використання тесту, про який не знав(-ла) раніше!). А також ділимося реальними історіями людей, які надихають.

Для навчання за кордоном та отримання стипендії

Мета навчатися на бакалавраті, магістратурі або докторантурі на англомовній програмі за кордоном, мабуть, одна з найпоширеніших, заради якої складають тест на знання мови. Варто зазначити, що результат IELTS не впливає прямо на рішення комісії (хіба якщо обирають між двома людьми з дуже схожим бекґраундом і більше не залишається за чим обирати, аніж за знанням мови), проте це однозначно обов’язковий документ, який завжди вимагають заклади освіти. Головне – скласти IELTS на прохідний бал, який може відрізнятися залежно від закладу освіти і напрямку (наприклад, від гуманітаріїв зазвичай вимагають вищий бал), але в цілому для комісій це стандартний документ. Розуміння цього факту вже має зменшити переживання щодо тесту, адже тобі не обов’язково рватися до 9.0 із 9.0. Також часто результат мовного тесту вимагають і для подання на отримання стипендії, яка покриває навчання за кордоном. Кошти можна виграти навіть на програму в омріяному виші у Великій Британії. Перелік таких можливостей і детальнішу інформацію про них можеш знайти на сайті Британської Ради.

Вікторія Толковець: «IELTS – нелегкий тест, але він відчиняє багато дверей. Тому, усвідомлюючи його важливість, я готувалася сумлінно. У мене була мета – отримати стипендію на навчання в європейському університеті. Для цього потрібно було підтвердити рівень володіння англійською мовою.

Зрештою, так і вийшло: я вступила до університету Тарту на англомовну програму, що, у свою чергу, відкрило нові можливості, тому сертифікат знадобився й потім. Я використала його вдруге, подавши разом із усіма іншими документами в заяві на участь у програмі Erasmus+. Можна сказати, що можливості використання сертифікату необмежені, оскільки він може знадобитися для подання заяви на навчання або роботу за кордоном, так само і для роботи в Україні. У моєму випадку це дало можливість повчитися та пожити у двох європейських вишах: в університетах Тарту і Болоньї».

boy1

Реклама

Для програми обміну Erasmus+

Молодіжна програма обміну Erasmus+ стала хорошою можливістю для українських студентів повчитися в кількох вишах одночасно, прослухати ті предмети, яких немає в домашньому університеті (home university), або й навіть подивитися, з якої перспективи викладають курс, що був уже прослуханий раніше. Перевагою є і те, що не потрібно проходити складну процедуру подання до університету за кордоном (зазвичай поїхати на програму обміну все-таки простіше), при цьому можеш повчитися в топовому виші або пожити в місті / країні, про яке / яку завжди мріяв(-ла). І звичайно, для таких програм здебільшого також потрібен доказ, що ти володієш англійською на достатньому для навчання рівні.

Erasmus+ для когось стає гарною можливістю повчитися за кордоном, навчаючись в українському виші.

Богдан Геркалюк: «IELTS допоміг мені отримати досвід навчання за кордоном. Власне, навіть кілька таких досвідів. Спершу, навчаючись у себе в КНУ, я отримав змогу поїхати на семестрову програму обміну Erasmus+ до Німеччини. Навчання там мало проводитись англійською мовою, тож високий рівень володіння був обов’язковим. Не подаючи документів окремо до закордонного ЗВО, завдяки мовному тесту і університетській програмі обміну я зміг повчитися в іншій країні, і це, безумовно, стало одним із моїх найяскравіших вражень від студентських років. Але на цьому віддача від IELTS для мене не закінчилася. Пізніше я зміг використати свій сертифікат для повноцінного вступу до магістратури угорського університету. Мотиваційний лист, співбесіда та успішне складання мовного тесту були основними умовами аплікації як до самого закладу, так і на отримання угорської стипендії. Тож один і той самий сертифікат IELTS зміг кілька разів стати мені у пригоді та дав зелене світло до закордонного навчання».

Комусь європейська програма обміну дозволяє урізноманітнити своє академічне життя і в Європі.

Левко Оршинський: «Процес подання на IELTS мені чимось нагадав часи, коли для виїзду за кордон була потрібна віза. Цей процес вимагав підготовки, старанності і був доволі «stressful», проте результат виправдав старання і навіть перевищив очікування. Варто знати, що сертифікат IELTS із балами 7,5 і вище слугує не тільки нагадуванням того, що у відповідальний момент ти в змозі зробити над собою зусилля і скласти тест, а й дворічним абонементним квитком для академічного туризму, хоч це я зрозумів не відразу.

Академічний тест IELTS я складав радше для галочки, бо це була необхідна умова для вступу до європейських ЗВО на англомовні програми, і не думав, що сертифікат мені знадобиться повторно. Проте вже в ролі міжнародного студента відкривається безліч нових можливостей для так званого академічного туризму. У кожної програми різні вимоги: одні вимагають просто мотиваційний лист, інші – ідею проєкту чи високий рівень академічної успішності, але абсолютно всі програми вимагають IELTS для підтвердження рівня володіння англійською. У моєму випадку це була програма обміну Erasmus+, яка дала мені змогу рік провчитися в найкращому університеті Лондона – UCL – і знайти крутого керівника дипломної роботи».

Для короткострокової програми за кордоном

Не лише вступ на довгострокове навчання вимагає результату IELTS. Також цей документ потрібен для деяких короткострокових проєктів, стажувань і літніх шкіл. Зазвичай можна знайти безліч можливостей, для яких складання тесту не обов’язкове, але ж як прикро «викреслювати» якусь із них зі свого списку саме через відсутність такого документа. Наприклад, The International Summer School (ISS) at the University of Oslo – досить відома серед студентів літня школа (ще й у такому місті!) – вимагає офіційного підтвердження знання англійської.

Націлено для короткострокової програми тест IELTS здебільшого не складають, але яке все-таки щастя мати повну свободу у виборі й не позбавляти себе можливості через відсутність формального документа. Такі програми можна розглядати як додаткові бонуси до твоєї основної мети (наприклад, вступу до омріяного вишу за кордоном чи роботи).

girl2

Для еміграції до англомовної країни

Для отримання роботи і переїзду до англомовної країни часто потрібно також підтверджувати знання мови. Наприклад, для переїзду до Канади існує програма Express Entry, для якої потрібно подавати велику кількість документів, і за кожен із них учасник отримує певний бал. Таким чином, кожне твоє досягнення сумується в загальний бал, і якщо він достатній, тобі дають дозвіл на еміграцію і подання на постійну посвідку на проживання у цій країні. Отже, високий результат IELTS підвищує шанс на проходження (інколи саме він може вирішити, чи здолаєш ти прохідний бал).

Як використати сертифікат IELTS в Україні?

Так, IELTS потрібен не лише за кордоном. Знову ж таки, навряд чи варіанти, які ми зазначимо нижче, стануть основною метою для складання мовного тесту, проте володіння сертифікатом все-таки стане приємним бонусом і в нашій країні. Наприклад, результат IELTS зараховують замість ДПА з англійської мови у школі та ЗНО для вступу на бакалаврські й магістерські програми в українських вишах (у тому числі для вступу до Київської школи економіки).

Дар’я Товстенко: «IELTS я склала після завершення навчання в 10-му класі. По-перше, вчити мову на результат неймовірно ефективніше, ніж просто її вчити. По-друге, я сильно підтягнула свою англійську, тому готуватися до ЗНО мені було легше, тим паче мені зарахували результат IELTS General (6.5) як ДПА з англійської мови (12). По-третє, сертифікат IELTS не вагомо, але допоміг мені зі вступом до Української академії лідерства. До того ж я навчилася швидко аналізувати інформацію і виконувати завдання, тобто структура IELTS мені допомагає в навчанні й зараз».

Сертифікат IELTS можна використати і для роботи в міжнародній організації або компанії, яка вимагає знання англійської. Не завжди просять офіційний документ, який підтвердить рівень володіння мовою, проте зазначений результат у СV однозначно стане перевагою і зайвим доказом достатнього володіння мовою.

Усі студенти, яким доводилося складати IELTS, зазначають, що це був непростий тест, який вимагає багато зусиль. Проте незаперечним фактом є те, що мовний сертифікат – це перепустка для багатьох можливостей на міжнародній арені, а також і переваги в Україні.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus