Диплом: деталі, про які треба знати

робота

Деяких випускників застерігають: якщо впродовж 2 років офіційно не працевлаштуєтеся, то диплом може стати недійсним. А комусь документ про освіту просто зіпсували помилкою в написанні прізвища. Дізнаємося, як виправити орфографічні помилки в дипломі та чи може він стати недійсним.

Коли в дипломі неправильно написали прізвище

Просто так новий документ не зроблять. Потрібно зробити вигляд, що ви його загубили. Такі випадки регулює п. 5.1 Наказу МОН від 10.12.2003 року № 811.

Щоб отримати новий диплом, подаємо в деканат:

  • заяву про бажання відновити диплом; у ній також зазначаємо місце проживання, виш, у якому навчалися, дату його закінчення, причину втрати документа, номер диплома (якщо номер не знаєте, можете перевірити в інформаційно-виробничій системі «Освіта»);
  • оголошення в місцевих ЗМІ про визнання недійсним загубленого диплома;
  • квитанцію про сплату за бланк диплома (робите це в банку; про вартість ви вже знаєте).

Реклама

Чи може диплом стати недійсним?

Такі нісенітниці можна почути від працівників Центру зайнятості, які не бажають шукати роботу за професією людям, які закінчили виш і кілька років не працювали за трудовим договором. Часто фігурує строк 2 роки.

Спростовуємо такі заяви, адже в жодному акті законодавства не зазначено термін чинності диплома. Та й роботодавці зараз більше звертають увагу на професійні навички, ніж на наявність диплома. Тому офіційно працевлаштовуватися для того, щоб диплом залишався дійсним, зовсім необов’язково. Він нікуди не зникне, а власні скіли можна підвищувати і займаючись фрілансом.

Фото: stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus