Учені винайшли дезінфікуючий папір

Новина 3

Науковці Ратгерського університету (США) винайшли недорогий та ефективний спосіб знищення бактерій та дезінфекції поверхонь. Тепер це можна робити за допомогою пристрою на основі паперу.

«Папір — давній матеріал, що володіє унікальними властивостями, які можна використати в новітніх технологіях, — говорить один із дослідників Аарон Маццео. — Ми виявили, що, застосувавши на стопці металізованого паперу високу напругу, можна створити плазму, тобто поєднання тепла, ультрафіолетового випромінювання і озону, яке вбиває мікроби».

Подібна паперова дезінфекція може застосовуватися у легкій промисловості, при виробництві одягу, лабораторного обладнання та медичних пов’язок.

У ході експерименту папір знищив 99% грибків Saccharomyces cerevisiae (пекарські дріжджі) та 99,9% бактерій кишкової палички. Також він здатен усувати бактерії, які залишаються після стерилізації.

«Наскільки нам відомо, ми перші, хто використовує папір в якості основи для виробництва плазми», – говорить провідний автор дослідження Цзінцзін Се.

Нагадаємо, раніше проект ЧНУ ім. Петра Могили переміг на конкурсі стартапів.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus