Державні стипендії, премії та гранти України

іламі ясна стипендії

На відміну від приватних програм, таких, як стипендіальна програма Завтра.UA, де заявки на участь подають самі студенти, державні нагороди розподіляються між університетами.  Кандидатів відбирають керівники кафедр і факультетів, тому масштабний конкурс зазвичай не проводиться. Але мало хто зі студентів знає про те, що може сам запропонувати кафедрі свою кандидатуру. «Студвей» розповідає, як це зробити.

Існують різні форми державної підтримки молоді. Серед них – академічні стипендії, стипендії для молодих вчених, а також різні премії та гранти.

Академічні стипендії

Щоб отримати стипендію, необхідно домогтися, аби випускаюча кафедра подала рекомендацію саме вашої кандидатури для розгляду на раді факультету, а потім – на загальній вченій раді університету. Якщо ж рідна кафедра не пропонує вам стипендію, а ви вважаєте себе гідним кандидатом, спробуйте нагадати про себе. Підготуйте пакет документів та зверніться до свого наукового керівника чи ради молодих учених університету.

Академічна стипендія Президента України студентам вищих навчальних закладів та аспірантам

Кандидати: студенти-відмінники й аспіранти, які найбільше відзначилися в навчальній та науковій роботі.

Розмір: для студентів вишів I і II рівнів акредитації – 1 200 грн./місяць; III і IV рівнів акредитації – 900 грн./місяць. Для аспірантів розмір дорівнює посадовому окладу викладача­стажиста, збільшеному на 25%. Виплачується щомісячно протягом року.

Подання заяв: для студентів – 2 рази в рік за результатами екзаменаційної сесії протягом місяця після її закінчення, для аспірантів – 1 раз на рік.

Детальніше читайте в Постанові Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 1994 року.

Академічна стипендія Кабінету Міністрів України студентам вищих навчальних закладів та аспірантам

Кандидати: найкращі студенти й аспіранти (починаючи з другого року навчання).

Квота: 100 щорічних стипендій для студентів ВНЗ та 35 – для аспірантів.

Розмір: для студентів – у розмірі 3,125 мінімальної академічної стипендії; для аспірантів дорівнює посадовому окладу викладача-­стажиста, збільшеному на 25%. Виплачується щомісячно протягом року.

Подання заяв: щорічно, до 1 лютого.

Детальнов Постанові Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2001 року.

Стипендія Верховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів, які виявили особливі успіхи в навчанні та науковій роботі

Кандидати: студенти-відмінники, які мають визначні успіхи.

Квота: 175 стипендій для студентів вишів I і II рівнів акредитації; 325 стипендій – III і IV рівнів акредитації.

Розмір: для студентів вишів I і II рівнів акредитації – 1 200 грн./місяць; III і IV рівнів акредитації – 900 грн./місяць.

Подання заяв: 1 раз на рік за результатами літньої сесії.

Більше інформації знайдете в Постанові Верховної Ради України від 05.06.1996 року.

студенти

Реклама

Стипендії для молодих учених

Такі стипендії надаються не стільки за успіхи в навчанні, скільки за власні наукові напрацювання. Висунення кандидатів також здійснюється вченими радами наукових установ, тож алгоритм дій майже такий самий, як і для академічних стипендій. Обов’язковою умовою є наявність письмових рекомендацій принаймні 2 докторів наук, які працюють у тій самій дисциплінарній галузі, що й кандидат. Чим вищий науковий статус того, хто вас рекомендує, тим більші ваші шанси.

Стипендія Президента України для молодих учених

Кандидати: наукові співробітники й аспіранти молодше 35 років, які мають опубліковані наукові праці, науковий доробок і можливість проводити наукові дослідження.

Квота: 300 стипендій щороку.

Розмір: розраховується індивідуально, залежно від окладу молодих учених або стипендії аспірантів.

Подання заяв: двічі на рік, до 25 квітня та до 25 вересня.

Стипендія Кабінету міністрів України для молодих учених

Кандидати: вчені до 35 років, які успішно проводять наукові дослідження, здійснюють актуальні науково-технічні  розробки та вже досягли визнаних результатів у цій справі.

Квота: 300 стипендій щороку.

Розмір: 1 прожитковий мінімум щомісячно протягом 2 років.

Подання заяв: щорічно, до 10 березня.

студентка

Премії та гранти

На відміну від стипендій, які виплачуються щомісячно протягом встановленого часу, виплата премій відбувається разово під час нагородження. Висунення кандидатів також здійснюють вчені ради наукових установ.

Премії Національної Академії Наук України для молодих учених і студентів вищих навчальних закладів за кращі наукові роботи

Кандидати: студенти, аспіранти та молоді вчені; нагороди присуджуються за результатами щорічного конкурсу наукових робіт.

Квота: 14 премій для студентів та 14 премій для молодих учених.

Розмір: перевизначається щороку.

Подання заяв: до 15 грудня.

Радимо також переглянути статтю про цей конкурс.

Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді в розбудові України

Кандидати: українці віком до 35 років (за спортивні, наукові, творчі, виробничі результати, внесок у розвиток молодіжного руху та інші досягнення, здійснені протягом року перед поданням заяви).

Квота: 60 премій щороку.

Розмір: разова виплата в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Висувати кандидатів мають право районні держадміністрації, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та об’єднання громадян.

Як взяти участь. Знайти організацію, яка може висунути вашу кандидатуру. Чим значимішою вона буде, тим вищі ваші шанси. Є можливість отримати клопотання від міського голови чи відомого університету – чудово. Якщо ні – запропонувати вашу кандидатуру може підприємство, де ви працюєте чи проходите стажування, молодіжне чи інше громадське об’єднання/організація.

Подання заяв: щороку, до 1 березня.

Гранти Президента України для обдарованої молоді

На відміну від стипендій та премій, гранти видаються не за минулі заслуги, а на реалізацію майбутніх проектів.

Гранти надають молодим людям віком від 14 до 35 років для реалізації соціально значущих творчих ініціатив у соціальній і гуманітарній сфері, орієнтованих на  пропаганду здорового способу життя, підвищення рівня громадської активності та правової культури громадян та інших.

Квота: щороку фінансування отримують 30-60 осіб.

Розмір: разова виплата в розмірі, необхідному для реалізації заявленого проекту, але не більше 75 000 грн.

Пропозиція проектів здійснюється самими кандидатами.

Подання заяв: щороку, до 1 березня.

Читайте також загальну інформацію, Указ Президента України від 12.06.2000 року, Указ Президента України від 2 серпня 2000 року.

Це лише деякі з вітчизняних державних стипендій та премій для молоді, які протягом 2015 року знайдуть майже 1500 власників. Тож шанси на перемогу цілком великі.

Зображення: Іламі Ясна, соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus