Людина повинна спати не менше 8-9 годин на добу, але сучасний ритм життя часто не дає змогу багатьом відпочити належним чином. Часто люди обмежуються лише 5-6 годинами сну або навіть менше, що може негативно впливати на їхнє ментальне здоров’я. Вчені довели, що недостатня тривалість сну може стати передвісником розвитку симптомів депресії.
За інформацією від «STUDway» з посиланням на «24 Канал», водночас не зовсім зрозуміло, чи депресія викликає розлади сну, чи навпаки. Здавалося б, як вони взаємодіють? Дослідники виявили закономірність між недостатньою тривалістю сну та депресією, які часто супроводжують одне одного. Використовуючи генетичну схильність до захворювань, науковці встановили, що сон ймовірно передує депресивним симптомам, а не навпаки, заявила доктор філософії UCL, Одеса Гамільтон. Важливо підкреслити, що люди, які сплять менше 5 годин на добу, мають в 2,5 рази більше ймовірність зазнати симптомів депресії. Також вчені виявили, що ті, хто має генетичну схильність до короткого сну, частіше стикаються з симптомами депресії протягом наступних 4-12 років, в порівнянні з тими, у кого генетичні передумови до депресії менш впливали на розлад сну.
Висновок дослідження – важливо ставити собі в пріоритет гарний сон. Навіть якщо генетичні передумови до розвитку психічних захворювань відсутні, слід уникати ризиків і не піддавати свій організм стресу.