День вишиванки 2024: дата та традиції цього свята

День вишиванки 2024

Для українців вишиванка – це не просто одяг, а символ багатовікової історії, культурної ідентичності, духовності та національної гордості. Вона є художнім вираженням, передаючи унікальні орнаменти та кольори.

За даними STUDway із посиланням на «NV», вишиванка має сакральне значення, оскільки вишиті на ній узори несуть глибокий сенс. Кожен орнамент, стібок та колір розповідає свою історію, поєднуючи традиції, духовність та національну гордість. День вишиванки щорічно відзначають у 3-й четвер травня. У 2024 році це свято припадає на 16 травня. Цей день важливий для української культури та суспільства в цілому. В цей день школярі, студенти та дорослі вдягають вишиванки, як повсякденний одяг. Це свято також має глибокий сенс: українці по всьому світу об’єднуються під єдиною ідеєю, демонструючи свою самоідентифікацію та історію. Українська діаспора також святкує цей день, вдягаючи вишиванки на площі міст.

Оптимальний спосіб відзначити День вишиванки – вдягнути вишиванку на роботу чи навчання. Головна мета свята – популяризувати вишиванку, як повсякденний одяг. У цей день особливо популярні різні конкурси, виставки, ярмарки та майстер-класи, присвячені вишиванкам. Дизайнери презентують колекції вишитого одягу, а публічні персони з’являються в національних костюмах. Однак нині масові зібрання можуть бути небезпечними через обстріли РФ.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, як провести вихідні: ТОП-10 ідей для цікавого відпочинку.

Ваш гід у світі розваг та відпочинку, завжди готова розкрити секрети відмінного відпочинку та запропонувати ексклюзивні розважальні ідеї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *