Відбулись дебати про децентралізацію між студентами ІМВ КНУ та НаУКМА

дебати

В Інституті міжнародних відносин КНУ імені Т. Шевченка сьогодні, 29 лютого, відбулись студентські дебати та експертна дискусія на тему «Чи потрібна Україні децентралізація?».

Організатором дебатів та експертної дискусії «Чи потрібна Україні децентралізація?» виступила міжнародна організація “Democracy Reporting International” (DRI) у партнерстві з Інститутом міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка та Національним університетом «Києво-Могилянська академія».

До складу панелі суддів увійшли:
Андрій Козлов, провідний юридичний радник DRI, консультант-спостерігач у Конституційній Комісії;
Сергій Петухов, заступник Міністра юстиції з євроінтеграції, магістр права (LL.M), Кембриджський університет (Великобританія), старший викладач НаУКМА;
Микола Гнатовський, провідний конституційний радник DRI, Президент «Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню» (ЕКПТ) Ради Європи, кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права ІМВ;
– Олександра Скиба, заступник Голови ВГО Інститут «Республіка».

Модератором дебатів виступ досвідчений тренер із дебатів, юрист-міжнародник Віталій Власюк.

Командою-переможцем із невеликим відривом стали дебатери з ІМВ КНУ. За словами присутнього на заході тренера та модератора Віталія Власюка, це одна з найпотужніших команд із усієї серії дебатних турнірів по Україні.

Дебатери говорили про переваги та загрози реформи децентралізації, роль «центру» та принципу субсидіарності, готовність мешканців громад брати відповідальність у свої руки, а законодавців – ухвалювати необхідні зміни до Конституції та законів.

У якості призів переможці отримали сертифікати на купівлю книжок Amazon Books. Тепер команда ІМВ братиме участь у всеукраїнському фіналі дебатного турніру з кращими командами зі Львова, Харкова, Острога, Чернівців та Одеси. DRI планує провести фінал турніру у середині березня 2016.

Фото: Віталій Власюк.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus