Де сортувати старий одяг, техніку, сміття

121002376_2704552769794439_2278262126900267710_n

Україна БЕЗ сміття/Facebook

В Україні немає державної програми, яка б зобов’язувала сортувати сміття. Проте країна тоне у відходах: близько 95% сміття опиняється на звалищах, і лише 5% іде на вторинну переробку.
Розповідаємо, де в Україні переробляють сміття і старі побутові речі.

Сортувальні пункти

Відкрий Recycle Map – першу в Україні інтерактивну карту, яка показує пункти сортування та вторинної переробки сміття по всій країні.

Тут ти можеш знайти найближчу до себе точку, клікнути й дізнатися її адресу та інформацію про те, яке сміття вона приймає. Додавати уточнення та коментарі до пунктів прийому тут можуть самі користувачі.

Реклама

Сортувальні станції

Станція сортування Україна без сміття приймає 40 видів відходів, зокрема пляшки з-під миючих засобів, одноразові пакети, пінопласт.

Під час локдауну тут з’явилася нова послуга – доставка сміття кур’єром. Це рішення для тих, хто не має можливості регулярно відвідувати станцію сортування і не хоче перетворювати свій балкон на сортувальну базу.

З 2020 року Україна без сміття також почала щодня приймати зношений одяг і взуття: їх можна надіслати кур’єром чи поштою.

Партнер організації – супермаркет «Сільпо» – запустив станцію з прийому вторсировини SilpoRecycling. Вона працює у будні ввечері (з 17:00 до 21:00) та вдень у вихідні (з 10:00 до 16:00).

Загалом у будні станція приймає в середньому 140 кілограмів вторсировини, у вихідні – понад 200 кілограмів. Здаючи відходи на станції, клієнти отримують бали на картку «Власний Рахунок»:

  • 1 кг пластику або паперу – 600 балів на картку
  • 1 кг скла – 150 балів
  • 1 кг металу – 700 балів
  • Переробляє це сміття Україна без сміття: вони досортовують її і відсилають на переробку.

Пункти прийому старої техніки

Зараз у Києві працює 6 мобільних пунктів прийому неробочої техніки. Сюди здають техніку, яку не можна викидати разом з іншими відходами.

Спеціалісти з Центру управління відходами розбирають таку техніку на окремі компоненти: скло, пластик, метали. Ці компоненти передають підрядним організаціям для переробки, де старі прилади отримують нове життя.

Пункти прийому батарейок

Елементи живлення шкодять екології: потрапляючи у грунт, вони отруюють його і вбивають тварин.

Оскільки Україна не має власного заводу з переробки батарейок, громадська ініціатива Батарейки, здавайтеся! організувала тимчасове та поки що єдине рішення для утилізації українських батарейок спільно з компанією-ліцензіатом «Екологічні інвестиції», оформивши дозвіл на вивезення батарейок на завод GreenWEEE у Румунії.

З організацією співпрацюють мережі «Епіцентр», «Нова лінія», «WOG» та ще 120+ компаній-учасниківпроекту Коробочки та декілька надійних комунальних підприємств.

Якщо ти хочеш здати свої батарейки – знайди найближчий магазин «Епіцентр» (контейнер із зображенням бобра), «Нова Лінія» (контейнер із зображенням крота) та «WOG» (контейнери із зображенням собаки).

Велика кількість батарейок, які збирають в Україні не йдуть на переробку, адже за неї потрібно платити. Щоб відрізнити контейнери організації від псевдо-збору, зверни увагу на дві ознаки:

  • на справжніх контейнерах них зображені звірі – це частина спільної концепції «Звірята гарантують переробку»
  • на них нанесена голограма «гарантована переробка»

Пункти прийому паперових стаканчиків

Зелений птах – це єдина в Україні організація, що бере на себе відповідальність за збір і переробку паперових стаканчиків.

Тут закликають у жодному разі не здавати їх у макулатуру, адже стаканчики містять всередині тонкий шар пластику.

Паперові стаканчики можна здати в Києві чи надіслати їх до організації поштою. Також організація допоможе перетворити використані паперові горнятка на еко-зошити, щоденники чи блокноти.

Пункти прийому використаної косметики

Якщо хочеш підтримати екосвідомі бренди, зверни увагу на американський бренд косметики Kiehl’s: він пропонує програму з переробки порожніх баночок з-під засобів бренду. Принось в магазин упаковку і отримуй:

  • мініатюру продукту – за 3 баночки
  • бальзам для губ – за 5 баночок
  • сумку для шопінгу – за 10 баночок

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus