Від під’їзду до країни: де починаються зміни?

dri

На початку грудня у Києві пройшла школа «Школа практичної демократії» від Democracy Reporting International, де протягом 5 днів вивчали механізми місцевої демократії, дізнавалися, які існують інструменти контролю влади і зробили ще один крок до змін. Ми поговорили з учасниками про те, як творити своє суспільство, боротися з фейковою інформацією і що робить можливим зміни в регіонах.

Які зміни в місті може втілити людина вже сьогодні?

dri card 111

Богдан, Львів

Найпростіше, з чого можна почати, – слідкувати за подіями, що відбуваються навколо процесу децентралізації, і лобіювати свої інтереси. Сьогодні є відкриті дані за допомогою яких реально контролювати владу і працювати разом з нею. Громадський сектор – теж непочате поле: можна створювати громадські простори, інформувати молодь про її права та можливості, говорити про зміни на власному прикладі – особливо в селах і маленьких містах.

Лера, Слов’янськ

Тепер у молоді є багато можливостей та інструментів змінювати своє місто. Наприклад, написати і поширити електронну петицію, яку може згодом врахувати місцева влада. Відвідати сесії міської та сільської рад, де можна просувати власні ідеї та дати знати владі про проблеми. Або ж прибрати з друзями район, пофарбувати паркани, дитячі майданчики. Та хоча б нагодувати безпритульних тварин. Я, наприклад, і петиції писала, і безпритульні кішки вдома живуть.

Як можна активізувати зміни в регіонах?

dri card 12 (1)

Інна, Краматорськ

Активізації змін допомагають подібні школи. Раніше я не цікавилася питанням навіть свого під’їзду, але з часом побачила можливості й людей, які допомогли з їх реалізацією. Я рада, що ситуація поліпшується і тепер у моєму місті організовують багато освітніх заходів.

Владислав, Чернівці

Тепер активна молодь з периферії з’їжджається в обласні центри, і важливо залучити її до роботи: розповідати про проекти й результати, показувати користь, яку можна дати й собі, й іншим.

Децентралізація – це добре чи погано?

dri card 3 (1)

Сергій, Бахмут

Децентралізація – це плюс, бо люди знають, на що йдуть їхні ресурси та бачать результат. Але, на жаль, на практиці реформа реалізована неякісно.

Владислав, Чернівці

Я в таборі прихильників децентралізації. Найбільший плюс цього процесу: територіальні громади зможуть вирішувати, на що їм витратити кошти. Вони будуть більш ефективними, якщо самостійно контролюватимуть перебіг змін у власному місті.

Як ви визначаєте фейкову інформацію?

dri card 4 (1)

Інна, Краматорськ

У моєму рідному місті Краматорську в 2014 році були обстріли, тому від інформації у ЗМІ залежала безпека моєї родини. Ми отримували різні повідомлення, і перше, на що я й дотепер звертаю увагу, – чіткі факти й перевірене джерело.

Олена, Бердянськ

Я намагаюся не дивитися новини з 2004 року, бо розумію, що в Україні є досить сумна статистика: більше половини новин – це або брехня, або маніпуляція. Тому, якщо мене цікавить якесь питання, я порівнюю й аналізую інформацію.

Фото: Юлія Сердюк

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus