Як отримати стипендію DAAD

студенти

Безумовно, можливість навчатися в Німеччині безкоштовно не може не тішити наших студентів. Але хто не мріє, аби тобі за це ще й платили? То як отримати кошти на освіту за кордоном? Один зі способів − подаватися на стипендії. Сьогодні найпопулярнішою стипендіальною програмою серед української молоді є DAAD. І саме про неї ми поговоримо.

DAAD­ − грошова допомога від Німецької Академічної Служби Обмінів, що пропонує стипендії для здібних студентів, які мріють про навчання в Німеччині. Сьогодні існує близько 19 активних стипендій. Програми розраховані лише на студентів, аспірантів і викладачів ВНЗ. Фінансування може бути короткостроковим, як, наприклад, стипендія групової поїздки для студентів до Німеччини Studienreisen. Вона триває від 7 до 12 днів і спрямована на встановлення й підтримку контактів між німецькими й іноземними вишами та поглиблення фахових знань. DAAD також має програму «Літні курси у Німеччині для іноземних студентів та випускників», тривалість якої щонайменше 18 днів. З її допомогою можна покращити свої знання з німецької (загальної та фахової) та країнознавства.

Німецька Академічна Служба Обмінів пропонує багато можливостей для представників різних спеціальностей. Тобто навчатися на магістратурі в Німеччині за наявності стипендії може випускник будь-якого факультету. Є програми творчого спрямування: у галузях сценічного й образотворчого мистецтва, дизайну/візуальних комунікацій і кіно. Такі напрямки як журналістика, економіка, правознавство теж не лишилися поза увагою. DAAD також підтримує майбутніх аспірантів, науковців і колишніх стипендіатів, які вже колись мали фінансування від Німецької Академічної Служби Обмінів.

Що потрібно зробити, щоб виграти стипендію на освіту в Німеччині? Кожна програма має свої особливі вимоги. Хоча DAAD це німецька організація, студентам також пропонують кошти на навчання, яке проходить англійською мовою. Тож якщо ви добре не володієте німецькою, та маєте на руках сертифікат, що підтверджує ваш рівень англійської (мовний тест TOEFL, IELTS), то без вагань можете подаватися. Але є такі програми, які передбачають лише німецькомовне навчання.
робота
Що ж стосується оцінок, то це, звичайно, вагомий фактор, але не головний. Найважливіший документ – мотиваційний лист − змістовне й фахове обґрунтування того, що саме і чому ви хочете вивчати в Німеччині. Від нього залежить більше, ніж половина успіху. Тож доведеться постаратися.

Не потрібно забувати, що для того, щоб отримати стипендію DAAD, необхідно до початку навчального року самостійно вступити до німецького вишу та показати підтвердження про зарахування приймальній комісії Німецької Академічної Служби Обмінів (якщо мова йде про магістерську програму). Це одна з передумов отримання стипендії.

Якщо вас навесні запросять на співбесіду − чудово. Це буде свідчити про те, що комісія розглядає вас як одного з головних кандидатів на отримання фінансування. Що потрібно казати на співбесіді? Дуже важливо переконати комісію в тому, що ви цілеспрямовані, стресостійкі, що не плануєте відступати від поставленої цілі та не прагнете змінювати фах. Також від вас найімовірніше хочуть почути, що після отримання стипендії ви неодмінно закінчите навчання і (як справжній патріот) повернетеся на Батьківщину, аби працювати на благо 2 країн.

Щороку до Німецької Академічної Служби Обмінів надходить більше тисячі запитів. Конкуренція, звичайно, висока, та шанси оримати стипендію DAAD має кожен студент, який володіє англійською чи німецькою мовою на достатньому рівні та має велике бажання навчатися в університеті Німеччини. Тож досить зволікати − вперед до роботи!

Фото: stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus