Кіберхондрія та кіберхордінг: Інтернет може провокувати нові розлади

note

Європейське об’єднання досідників проблем використання мережі вважають, що Інтернет може провокувати параноїдальні розлади.

Представники об’єднання вивчатимуть кіберхордінг та кіберхондрію – небажання видаляти інформацію, зібрану в Інтернеті та самодіагностику за допомогою мережі та пошук підтвердження своїм хворобам.

«Раніше іпохондрики шукали енциклопедії та медичні словники, а в них – ознаки та симптоми, які у них начебто були. Із розвитком онлайн-ресурсів люди шукають в Інтернеті симптоми, які потенційно можуть свідчити про серйозне захворювання», – сказала професорка з Університету Хертфордшира – Наомі Фінеберг.

За її словами, вплив Інтернету на психічні розлади вивчали недостатньо. Зокрема невідомо, як швидко вони розвивається та які можуть мати наслідки.

Дослідники планують співпрацювати з технологічними компаніями, щоб знайти спосіб виявити людей з такими розладами.

«Ми зацікавлені в концепції біомаркерів, зокрема цифрових. Це схеми доступу до Інтернету, які визначатимуть, чи є людина вразливою», – заявила Фінеберг.

Окрім того, професорка визнає, що на сьогодні це лише теоретична ідея. Один із можливих способів її реалізації – отримувати сигнал від сайту, на якому користувачі проводять декілька годин.

Нагадаємо, американський гурт Imagine Dragons випустив новий кліп про проблеми інтернет-покоління.

Фото: unsplash.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus