CV: пишемо резюме для закордону

резюме

Як правильно оформити резюме, на чому акцентувати увагу і як організувати все технічно, ми вже розповідали. Проте закордонне CV значно відрізняється від українських аналогів. Як його оформити та підлаштувати під конкретну країну – читайте у сьогоднішньому матеріалі.

Англомовне CV

Готуючи резюме для закордонних компаній, пам’ятайте, що писати його варто англійською, якщо іншого не вимагає компанія.

Іноземне резюме має назву CV – Curriculum Vitae, що в перекладі з латини означає «життєпис». У нас його часто називають автобіографією. Цей документ містить більше інформації, ніж звичайне резюме: у ньому детальніше описують здобуту освіту, місця праці, волонтерський досвід та інші досягнення.

Структура CV нагадує резюме. Ви самостійно вирішуєте, в якому порядку подавати відомості.

резюме

У CV важливо звернути увагу на рівень володіння іноземними мовами, а також не забути вказати інші вміння та навички.

document

document

Реклама

documentНімецьке Lebenslauf

CV для Німеччини (мовою оригіналу – Lebenslauf) має низку вимог. До всіх без винятку резюме варто додавати мотиваційний лист, у якому пояснювати, наприклад, чому для актуальної вакансії ваша кандидатура найкраща.

Пакет документів, який ви готуєте для влаштування на роботу чи стажування, складається з мотиваційного листа, резюме, а також секретної «третьої сторінки». Резюме не повинне бути надто коротким. Оптимальний його обсяг – дві сторінки формату А4.

Експерти з консультаційного бюро з питань працевлаштування в Німеччині радять разом із резюме та мотиваційним листом подавати так звану третю сторінку – аркуш, який потрібно заповнити так, аби вашою кандидатурою справді зацікавилися. За статистикою, на опрацювання мотиваційного листа використовують найменше часу. Хитрий хід – додатковий лист, у якому можна написати все, щоб отримати роботу, стажування чи грант на навчання.

Підійти до справи варто оригінально. Для цього достатньо в додаткових кількох абзацах викласти те, що б зацікавило та привернуло до вас увагу. Якщо подаєтеся на вакансію, скажімо, журналіста – напишіть невеличку оригінальну замітку, якщо на менеджера чи адміністратора готелю – запропонуйте цікавий підхід до організації роботи. Розкажіть, як ваш попередній досвід вплинув на ставлення до праці, чого ви навчились і що в собі вдосконалили. Звісно, не варто в таких оповідях бути надміру відвертим. Німці – люди закриті. Їм від вас потрібно рівно стільки, скільки вимагає вакансія, тому не розповідайте дуже особистих історій.

фото

Оскільки Україна входить до країн пострадянського простору, важливо акцентувати на своїй міжнаціональній відкритості та відсутності упереджених поглядів.

До німецького резюме важливо додати копії отриманих дипломів і сертифікатів.

Зважайте і на стиль оформлення документа: офіційний – лише для корпорацій із консервативними поглядами, оригінальний і цікавий – для вакансій, де у вас буде багато конкурентів. Не бійтеся експериментувати!

Пункт щодо володіння мовами для німців дуже важливий, тож можете написати про ваші знання мовою оригіналу: базові знання – Grundkenntnisse, вільне володіння як письмовою, так і усною – Fließend in Wort und Schrift, вільне володіння на професійному рівні (навики вести переговори) – Verhandlungssicher, рідна – Muttersprache.

Детальніше про німецьке резюме можете прочитати на освітніх та кар’єрних ресурсах Німеччини, наприклад, тут.

США та Канада

Для США та Канади CV потрібне майже всюди: і для працевлаштування, і для отримання грантів, стипендій тощо.

У цих країнах важливо писати резюме конкретно для певної вакансії. Мета вашого документа – отримати посаду в компанії, тому розповідати необхідно про те, що буде важливим на новому місці праці, упускати незначні факти  біографії. Якщо надсилаєте CV в різні компанії, намагайтеся писати окремі резюме для кожної з них.

резюме

Мотиваційний лист необхідно писати лише на вимогу компанії. Важливу роль відіграє наявність рекомендацій (References) у CV; необхідно вказати контакти людей, які зможуть підтвердити ваші здібності. Це можуть бути ваші викладачі, колишні роботодавці чи колеги. Вимагають як мінімум два контакти.

Польща

Для цієї країни складати резюме варто так, як і для Німеччини.

У Польщі також вимагають мотиваційний лист. Європа, по суті, працює за одним принципом складання резюме, тож можна вказувати аналогічні відомості.

резюме

Згідно із законом, у Польщі в кінці CV вимагають писати про згоду на використання особистих даних.

Італія

В Італії офіційно працює велика кількість українців, окрім того, існують українські ЗМІ й інші ресурси та спільноти, які дають змогу знайти актуальні для вас вакансії. Їх слід шукати у місті, куди ви хочете подаватися. Також ви можете звернутися за допомогою та роз’ясненням у посольство Італії. Ще є відповідні пропозиції на Єврокаталозі, з якими можна ознайомитися тут.

Оптимальний обсяг резюме для Італії – дві сторінки. Експерти не радять використовувати різноманітні графічні елементи і яскраві кольори. Ліпше, на їхню думку, оформлювати всі документи в діловому стилі.
Щодо фотографій італійці також консервативні, тож обирайте якомога офіційнішу. В кінці резюме також варто додати фразу «Autorizzo il trattamento dei miei dati personali, ai sensi del D.lgs. 196 del 30 giugno 2003». В іншому випадку ваше резюме не розглянуть, оскільки воно не буде захищене законом про персональні дані.
«Шапку» для резюме в Італії можна продублювати італійською. Це може виглядати так.

италия

Франція

У Франції CV також має супроводжуватися мотиваційним листом (lettre de motivation). Розмір CV для цієї країни не повинен сягати більше двох сторінок.

Якщо ви вирішили писати резюме французькою, на Офіційному центрі французької мови Квебеку можна знайти типові фрази, які варто використовувати, а також інші рекомендації щодо оформлення офіційних документів.

В одному із французьких ЗМІ Le Parisien Etudiant розміщені приклади різних видів резюме (класичного, розгорнутого, з різним оформленням тощо).

Європейський зразок

Скласти резюме для Європи за єдиним зразком пропонують  на офіційному порталі Еuropass. Готовий документ зможете зберегти у форматі PDF або надіслати на свою електронну скриньку.

резюме

резюме

Фото: raumrot.com, соцмережі.

 

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus