Creative Spark: як підтримують підприємництво у британських ЗВО

Встигни подати заявку та взяти участь у програмі від Британської Ради

Creative Spark – програма розвитку підприємництва серед студентів та підприємців-початківців. П’ятирічна ініціатива підтримує посилення міжнародних партнерств між університетами й державними інституціями у семи країнах: Україні, Казахстані, Киргизстані, Узбекистані, Азербайджані, Вірменії й Грузії.

Організації-учасниці програми можуть отримати фінансування на створення чи посилення вже існуючих партнерських зв’язків між закладами вищої освіти та національними органами у секторі креативних індустрій Великої Британії й відповідними інституціями у країнах-учасницях Creative Spark.

Дедлайн подання заявок – 12 травня 2018 року.

Заповнити онлайн-форму заявки можна на сайті.

Основою програми стане досвід Великої Британії, де на базі щонайменше половини із 147 університетів вже успішно функціонують ініціативи з підтримки молодих підприємців. Докладніше про деякі з них – у нашому матеріалі.

Практичні кейси в британських університетах з розвитку підприємництва

Сектор А «Тренінги та досвід»

Ідея: Залучити підприємства, служби й державні установи до проведення практичних тренінгів, освітніх таборів і майстер-класів для студентів. Студенти дістають змогу практикуватися у вирішенні реальних бізнес-кейсів разом з менторами.

Приклад реалізації: Единбурзький університет (The University of Edinburgh), платформа Launch.ed

Клієнти сервісу отримають допомогу для ефективного початку роботи над реалізацією власних бізнес-проектів: семінарів, тренінгів і змагань.

Студенти можуть призначити особисту зустріч з експертами Launch.ed для обговорення ідей і визначення їх комерційного потенціалу.

Протягом року платформа проводить різні заходи відповідно до стадій реалізації стартапів. Під час цих заходів клієнти набувають навичок з бізнес-планування, пошуку стартового капіталу, проведення маркетингових досліджень, налагодження фінансування, бізнес-партнерств і продажів. Конкурси проводять щорічно, детальніше про них можна прочитати тут і тут.

Переваги:

Пошук грошей. Сервіс надає доступ до різних фондів, інвестицій, програм і грантів залежно від стадії реалізації проекту й результатів попереднього аналізу їх перспективності. Launch.ed також консультує щодо особливостей подання заяв для пошуку різних джерел залучення інвестицій.

Менторство. Досвідчені наставники розповідатимуть про важливі кроки реалізації проектів. Така допомога доступна не всім: право участі матимуть лише ті, хто має обґрунтовану й деталізовану ідею зі зрозумілими цілями й готовим бізнес-планом.

Допомога знаннями. Launch.ed знаходить контакти в потрібних компаніях, які нададуть консультації щодо правових і бухгалтерських нюансів підприємств.

Сектор В «Змагання та нагороди»

Ідея: Фінансова підтримка переможців різних бізнес-змагань як спосіб визнання й мотивації студентських ідей.

Приклад реалізації: Лондонський університет мистецтв (University of the Arts London), сервіс Creative Enterprise Awards (CEA)

При університеті діє спеціально створений фонд для фінансування стартапів і реалізації бізнес-проектів. Creative Enterprise Awards – це фінансова нагорода для стартапів у галузі креативних індустрій.

Сервіс займається пошуком потенційних партнерів та інвесторів, які готові вкласти гроші в реалізацію найкращих поданих заявок. Разом з фінансуванням в обсязі до 5 000 £ клієнти отримують можливості для просування проектів, менторство та експертну оцінку. Гайд по CEA та аплікаційну форму розміщено на сайті. Фінансування надають лише студентам і випускникам (до 2-х років після завершення навчання) Лондонського університету мистецтв.

Сектор С «Інкубаційні послуги»

Ідея: Сприяти розвитку хабів і стартап-центрів задля пошуку нових інтерактивних можливостей вивчення бізнес-проектів, обміну знаннями, досвідом та ідеями.

Приклад реалізації: Університет мистецтв Норвіча (Norwich University of the Arts), інкубаційний центр Ideas Factory

Ideas Factory – інноваційний інкубаційний сервіс для студентів Університету мистецтв Норвіча, метою якого є розвиток ідей для цифрових стартапів. Молоді люди занурюються в середовище однодумців і можливих майбутніх партнерів, які також прагнуть розвивати власну підприємницьку діяльність.

Переваги:

Креативна бізнес-спільнота. Ideas Factorу сприяє кооперації між графічними дизайнерами, фотографами, творцями цифрових виробів, кінематографістами, аніматорами, ілюстраторами, письменниками та спеціалістами UX.

Програма подій. Сервіс створює навчальні продукти для розвитку стартапів: щомісячну фінансово-податкову школу, юридичні консультації, бізнес-наставництво, семінари з планування, тренінги з проведення переговорів, курси з маркетингу й нетворкінг.

Сектор D «Партнерство та спільні програми»

Ідея: Співпраця навчального, бізнесового та урядового секторів задля розробки університетських програм з підприємництва й побудови нових професійних зв’язків.

Приклад реалізації: Бізнес-школа Ньюкаслського університету (Newcastle University Business School), проект Captured

Завдяки навчальному проекту Captured відбувається пошук нових шляхів підтримки малого бізнесу – підприємств зі штатом до 20 працівників. У Captured цінують досвід: такий підхід дозволяє студентам набути знань від менеджерів великих організацій з приватного сектора різних регіонів країни. Програму підтримують Siemens, Home Group, GSK та Sage. Кожна з корпорацій надає своїх керівників, які виступають у ролі наставників для малих фірм.Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus