Каучсерфінг: як налаштуєшся, так і втрапиш

каучсерфинг, путешествия

Каучсерфінг – це найбільша гостьова мережа для туристів. До неї вже долучилося більше шести мільйонів людей з 246 країн світу. Члени мережі безкоштовно допомагають приїжджим з будь-якого куточка світу краще пізнати нову країну та пропонують їм місце для ночівлі. Про власний безцінний досвід, незабутні подорожі, відмінності між каучсерфінгом та традиційним готельно-валізним туризмом «Студвею» розповіла студентка Анастасія Маршаніна.

– Як правильно користуватися сайтом каучсерфінгу?

– Кожен повинен розуміти, що профіль – це його візитівка. Тому надзвичайно важливо максимально заповнити анкету. Чим місткіше ти розповіси про себе, тим легше буде іншим знайти з тобою спільну мову, адже КС ґрунтується на спілкуванні, а не на «безкоштовному ліжку». Тому слід бути активним учасником мережі. Крім того, чим більше каучів тебе знають, тим легше знайти нових друзів. Тому не треба соромитися брати участь в обговореннях, відповідати на запитання мандрівників, ходити на зібрання каучів. Приміром, у Києві щотижня відбуваються такі зустрічі, де всі знайомляться та діляться власними враженнями. Продемонструй серйозне та відповідальне ставлення до спільноти – і в тебе не виникне жодних проблем.

– Коли ти долучилася до спільноти каучсерферів?

– Я дізналася про каучсерфінг приблизно три-чотири роки тому. Мій друг приймав у себе гостей, і ми гуляли разом містом. Як на мене, це чудова можливість знайомитися з іноземцями та розширювати свої знання про культуру, звичаї та традиції інших країн, а ще це хороша нагода попрактикуватися в мові. Я знала, що у Києві є велика спільнота каучсерферів, тож, коли вперше планувала свою подорож за кордон, то теж вирішила посерфити. каучсерферы
– Який досвід ти отримала після поїздок за кордон та спілкування з новими людьми?

– Я побувала у чотирьох містах: Стокгольмі, Осло, Копенгагені та Гамбурзі. Я зрозуміла, що всі люди різні та водночас однакові. КС не гарантує, що ви з хостом/гостем станете друзями навіки, але такі пригоди, повірте, не забуваються. Я не знаю, які враження отримали звичайні туристи про ті міста, де я була, але, як на мене, де б ти не опинився – обов’язково треба познайомитися з місцевими жителями. Через їхнє ставлення до певних явищ, особливості характеру, темпераменту можна зрозуміти значно більше. Я не звужую сприйняття нації до знайомства з однією людиною, але інколи навіть один місцевий житель може розказати більше від гіда.

– Чи не страшно подорожувати самій?

– Ні, адже ти бачиш, до кого саме їдеш. Страшною може бути подорож, але не хост. Кожен має прописувати тегами свої інтереси, побажання, вимоги – як хост, так і гість. Тож ти чітко усвідомлюєш, їдеш до шибайголов-клабберів чи до сімейної пари велосипедистів.путешественница

– У яких умовах ти зазвичай проживала?

– Одного разу я спала на підлозі, а іншого – в окремій кімнаті. Я переглядаю профайли хостів, там можна знайти описи місць проживання. Все залежить від характеру та звичок хазяїнів житла. Так, наприклад, швед залишав мені ключі від кімнати в гуртожитку, а норвежка просила повертатися додому до 21.00, адже вона рано лягала спати.

– Кажуть, безкоштовний сир лише у мишоловці. У чому ж секрет КС?

– Ніхто не застрахований від того, що йому не сподобається людина. Але надійність гарантована, адже всі мають пройти реєстрацію і заповнити профіль. Ти маєш заплатити за верифікацію місця проживання, всіх учасників інформують про правила безпеки та поведінку шахраїв, а також є система відгуків, де гості та хости пишуть свої враження про користувача.

– У каучсерферів є якісь обмеження у віці? Адже існує думка, що це справа лише для молоді.

– Кожен повнолітній може бути учасником каучу. Я мешкала в людей віком 50+, і життя в них не менш цікаве, повірте.

молодежь

– Які труднощі життя каучсерфера?

– Мінуси існують для тих, хто не розділяє ідею КС. Я поважаю тих людей, які люблять традиційний готельно-валізний туризм, надзвичайно цінують комфорт і спокій. Я ж більше люблю пригоди.

– Які риси повинен мати успішний каучсерфер?

– Повага до чужої культури та гарні манери завжди справляють хороше враження. Треба розумітися не стільки в людях, як у країні. Моя порада: будь щирим та оригінальним, і тебе візьмуть / до тебе приїдуть. Адже ти не екскурсовод, а той, хто впускає нових знайомих у власний світ.

– Які найдивніші вимоги тобі ставили ті, хто дозволив переночувати в них?

– Нічого дивного, але норвежка замість усних домовленостей мала надруковану брошурку з правилами для гостей, яку я знайшла у своїй кімнаті. Там були правила розпорядку, користування певними речами, карта проїзду тощо. Це було трохи незвично, але з її боку так зручніше, аніж щоразу все пояснювати новим каучсерферам.Каучсерфинг5

– До чого повинен бути завжди готовий каучсерфер?

– До того, що з хостом не складеться (в умовах проживання чи в спілкуванні). До того, що хост може відмовити. До того, що країна загалом не вразить. Але якщо так себе завчасно налаштовувати, тоді нема сенсу взагалі подорожувати.

– Який сезон найзручніший для того, щоб вирушити в подорож з КС?

– Сезон «не-сезонів». Влітку чи на свята іноземці воліють самі поїхати кудись, аніж когось прийняти. Проте є й такі хости, здебільшого старшого віку, які частіше приймають гостей, аніж самі подорожують. Плюс не забувайте, що в сезон загальна кількість туристів збільшується скрізь. Тож не дивуйтеся, якщо на травневі свята на Карловому мості в Празі ви будете чути російську мову ледь не на кожному кроці.

– Ти подорожуєш з великою валізою чи з маленьким рюкзаком? Що ти обов’язково кладеш, вирушаючи в мандрівку?

– Я – backpacker. Те, що не влізає в рюкзак, має залишитися вдома. Беру документи, гроші в місцевій валюті (дуже рятує), предмети гігієни, змінний одяг, техніку, записник. Із кожної подорожі намагаюся привезти щось мале, але символічне. Наприклад, у польському аеропорті я знайшла маленького пластикового іграшкового дельфіна та змайструвала з нього прикрасу. Також люблю збирати тамтешню пресу.

– Куди плануєш вирушити найближчим часом?

– У Берлін або ж на острів Ісландія, адже я обожнюю німецькомовне культурне середовище.

«Студвей» бажає Анастасії щасливої дороги та побільше приємних несподіванок. Надіємося, що скоро до лав каучсерферів долучаться нові, сповнені драйву шукачі пригод. А ти досі сумніваєшся? Реєструйся на сайті та сам обирай, куди тобі мандрувати. Адже, як кажуть, дорога має чудову здатність виникати під ногами того, хто йде.

Фото: соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus