Connect for Impact: листівка з Парижa

У вересні я вже надсилала подібну листівку з Берліну, тепер їй до пари прилетіла паризька. Короткий звіт про другу експедицію в рамках програми Connect for Impact.

Найбільший шмат інформації ми отримали від European Pro Bono Summit. Варто провести межу між pro bono діяльністю та волонтерством – перше є професійною діяльністю, за яку фахівець не отримує оплати та виконує як допомогу. Гарним прикладом є залучення професійних юристів, як-от єПраво, до нашого проекту Студвей-911.

На конференції зібрались ми, серйозний загін українців, та посередники і фасилітатори pro bono процесів з міжнародних компаній та приватних ініціатив. Ми дізнались, як працює система у Франції та інших європейських країнах, що найскладніше в її організації, та чому багато технологічних стартапів створюють продукти для сфери pro bono: Work for Social одна з них.

DSCF0549

Соціальне підприємництво стає ефективнішим, коли народжується всередині розвинутої екосистеми. Саме таку екосистему ми побачили на прикладі Groupe SOS.

Особливо цікавим стало знайомство зі студентською організацією Junior Consulting при університеті SciencesPo. Хлопці та дівчата, група з 20 людей, у вільний від навчання час працюють pro bono задля отримання досвіду. Junior Consulting приймає замовлення від великих компаній (клієнтів) на певні роботи – проведення маркетингових досліджень, створення комунікаційних стратегій чи будь-яке інше практичне завдання, до якого студенти SciencesPo мають теоретичну підготовку. Оплату за таку роботу вони приймають на рахунок свого фонду (endowment fund), і потім керують процесом виконання завдання – на конкурсній основі обирають студентів, супроводжують та оплачують їхню роботу.

Серед 50-60 комерційних замовлень щороку вони беруть 2-4 замовлення від неприбуткових організацій. При цьому студенти-виконавці так само отримують плату за рахунок накопичених грошей у фонді. Це і є pro bono частина механізму. На нашу думку, такі організації можуть бути ефективними в рамках українських університетів, і ми плануємо сприяти цьому.

IMG_0741

Цей досвід ми розділили невеликою групою представників українських організацій, серед яких були Благодійний магазин Ласка , Тепле Місто, Одеський дебатний осередок, Перше антикафе Бердянська “ЧАС Є”, Соціальна пекарня «Горіховий дім», Благодійний фонд «Маніфест миру», Hub Volunteer Service.

DSCF0451 (1)

Поваги та вдячності заслуговують організатори, чиїми зусиллями цей досвід став можливий:

DSCF0519
Фото: Олександр Славський

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus