Competitive College Club: шлях до навчання у США

дівчата

Competitive College Club – програма мережі EducationUSA, яка безкоштовно допомагає українським школярам та студентам вступити до американського вишу. Радники EducationUSA готують учасників до інтерв’ю, допомагають написати мотиваційний лист, оформити всі документи, словом, стають ангелами-охоронцями для молоді, яка не знає, з чого почати.

Що таке ССС?

Competitive College Club – це платформа для молодих людей з України, об’єднаних однією мрією – вступити до вищого навчального закладу США. Фахівці EducationUSA провели у США не один рік, навчаючись, працюючи, вивчаючи етапи відбору студентів «зсередини», і тепер намагаються передати свій досвід вмотивованим і зацікавленим абітурієнтам.

Участь у ССС не гарантує вступу у вищий навчальний заклад США. Програма допомагає у підготовці, але відповідальність за вступ лежить на абітурієнтові.

Реклама

Що дає ССС?

Від моменту прийняття заявки до моменту, коли ти сідаєш у літак, консультанти буквально супроводжують тебе на кожному кроці в процесі підготовки і подачі документів, що включає:

 • вибір університету;
 • пошук необхідної інформації для вступу;
 • написання есе;
 • написання стандартизованих тестів;
 • репетиції інтерв’ю;
 • волонтерство;
 • розвиток лідерських якостей.

Чи можу я отримати фінансову допомогу від ССС для вступу в американський виш?

Паралельно з участю у ССС, студенти, які мають потребу у фінансовій допомозі під час аплікаційного процесу, можуть стати учасниками програми Opportunity Funds Program, що надається Бюро у справах освіти і культури Державного департаменту США. Програма спрямована на підтримку процесу подання заявок до вишу США саме для тих, хто не може самостійно покрити витрати, пов’язані зі складанням тестів, відправкою анкети, оформленням документів тощо. Проте шанс отримати грант мають лише талановиті студенти з високим потенціалом.

конспект

Чи можна брати участь у двох програмах (OF і CCC) одночасно?

Так, можна. Під час вступу до університету США, у чому допомагає ССС, можуть виникнути складнощі з фінансовими витратами. Саме тоді у пригоді стає співпраця з OF. До того ж, участь у ССС є необхідною умовою під час відбору до OF.

Як стати учасником ССС?

Проект є відкритим для кожного українського студента незалежно від статі, національності, етнічної приналежності та фінансових можливостей. Участь у ССС є безкоштовною.

Перш за все, необхідно відповідати таким критеріям:

 • навчатися у 9–11 класі школи, бути студентом університету або молодим фахівцем;
 • бути зацікавленим у навчанні у США за бакалаврською або магістерською програмами та аспірантурі;
 • бути академічно успішним студентом зі співвідношенням відмінних/хороших оцінок не менше 50/50 за останні два навчальні роки;
 • написати коротке есе та пройти співбесіду.

Як і коли проходить відбір?

Відбір відбувається у два етапи:

1. Заповнення анкети.Посилання на анкету з’являється після оголошення нового набору у ССС в групі Фейсбук. Анкета складається з персональної інформації та мотиваційного листа.
Наступний набір учасників планується в серпні-вересні 2018-го року (для тих, хто планує вступати до університету США в 2019-му році).

2. Проходження співбесіди з представником ССС. Ті, хто пройшли у другий тур, отримують телефонний дзвінок від одного з радників EducationUSA та відповідають на декілька запитань про себе. Протягом кількох тижнів учасникам надсилають повідомлення з результатом співбесіди.

сша

Історії успіху учасників ССС

Тетяна Бичковська, Ohio State University

«Три роки тому, коли я вирішила навчатися в США, я майже нічого не знала про процес вступу до американських університетів. Проте завдяки ССС я не тільки дізналася про особливості вступу та навчання в Америці від фахівців у цій галузі, які самі пройшли цей шлях, але й отримала неоціненний досвід, завдяки якому шанси на вступ до обраного університету збільшилися.

ССС допомагав мені розвиватися у компанії цілеспрямованих і вмотивованих молодих людей. Було багато корисних і надихаючих лекцій, порад щодо написання мотиваційного листа, також акцентувалася увага на волонтерстві, яке дуже ціниться в американських вишах.

Не зважаючи на те, що я жила в Миколаєві, я отримувала таку ж кількість інформації через вебінари та телефонні дзвінки, як і київські члени ССС. Зараз, коли я пишу цей лист з Університету Огайо, я згадую ССС з величезним почуттям вдячності за те, що він допоміг мені досягнути мети та здійснити давню мрію».

Саша Кирисюк, Carlton College

«Я навчатимусь у Carlton College і вивчатиму біохімію. Я отримав стипендію, тому що мав хороші оцінки за тести і високий середній бал атестату – приблизно 11,7 балів. До того ж, я мав американський табель завдяки участі у програмі обміну FLEX. Не варто забувати й про якісне мотиваційне есе та достатню кількість рекомендаційних листів.

Моя головна порада – вірити у власні сили і ніколи не здаватися. Потрібно багато і впевнено працювати, адже ніхто не виконає за тебе твої роботи – в цьому шлях до успіху для мене».

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus