Що люди знаходять у коміксах?

comics

Комікси почали з’являтись у ХІХ столітті в Сполучених Штатах і в Японії під назвою манга. Це серія послідовних зображень, що розповідають історію. Вони не обмежені в жанрах і стилях, а ще підходять не лише для дітей. Пояснюємо чому.

На межі мистецьких напрямків

Комікс має щось від фільмів, щось від літератури та щось від живопису. Проте його не можна віднести до жодного із цих напрямків. Сторінки коміксу поділені на кадри, як у кіно. У них можна впізнати загальний, американський чи детальний плани. Кожен кадр має свою рамку. Її стиль, форма чи відсутність впливає на сприйняття історії. Бувають «німі» комікси без тексту, в інших пряму мову поміщають до «словесних бульбашок», чия форма, контури чи тло виражають настрій персонажа або навіть тон його голосу. Як і в живописі, кожен кадр має авторський стиль рисунка.

Якщо розібратися з усіма особливостями, то стає зрозуміло, що комікси зовсім не примітивні. Їхні сюжети можуть захоплювати краще, ніж найдорожчі голлівудські блокбастери, а рисунки – перевершувати деякі витвори мистецтва.

Реклама

Комікси про супергероїв

Перехід до супергеройської тематики називають золотою добою коміксів. Саме звідти до нас прийшли Диво-жінка, Бетмен, Людина-павук та Чорна вдова. Найпопулярнішими є DC Comics та Marvel Comics. Їхні фанати постійно сперечаються, хто кращий. Після Другої світової війни герої коміксів боролися з нацистами та комуністами, а деякі з них мали сили протистояти атомній бомбі. Нещодавно Marvel виклали деякі свої комікси у вільний доступ, щоб ніхто не сумував на карантині.

Графічні романи

Формат коміксу цікавить багатьох людей, тому згодом почали видавати цілі графічні романи. Це різновид роману, де сюжет передають не лише через текст, а й через зображення. Таким чином Чак Поланік опублікував другу частину «Бійцівського клубу». Окрім того, серед графічних романів можна знайти «451 градус за Фаренгейтом» Рея Бредбері чи «Пісочного чоловіка» Ніла Ґеймана.

Українські комікси

В Україну комікси прийшли лише нещодавно, а конкретніше – в останньому десятилітті. Цьому сприяла глобалізація та популярність іноземних Marvel та DC. З 2015 року в Києві відбувається Kyiv Comic Con – головний фестиваль для поціновувачів жанру в країні. Окрім цього, вітчизняні видавці можуть похвалитися й українськими коміксами. Тримай кілька рекомендацій від «Студвею».

Ярослав Світ, Тарас Ярмусь, «Троє проти Зла. Двотомник»

«Троє проти Зла» отримали відзнаку на торішньому Книжковому форумі у Львові. Це історія про двох друзів – Антона та Ореста, що живуть на Сихові (один із цікавих нетуристичних районів Львова). Щоб врятувати свого друга, вони вирушили до фантастичного світу. Ця подорож затягнулась на дві частини, щоб удосталь задовольнити читача.

Ярко Філевич, «Колоніст. Бути людиною»

У коміксі Ярка Філевича ти знайдеш романтику космічних подорожей та неземні цивілізації. Дізнаєшся, що станеться, якщо люди покинуть домівку та помандрують далі, як їх прийме нове життя та чи зможуть вони знайти там дім. Це одна з небагатьох історій, де не на Землю нападають інопланетяни, а земляни вирушають у Космос, де їх вважають завойовниками та негідниками.

Олександр Корешков, «Серед овець»

Комікс розповідає про протистояння однієї людини та натовпу, а точніше – тоталітарної системи. Головний герой – пес, що живе серед овець. Історія наповнена гострою політичною сатирою. У цій антиутопії ти знайдеш алюзії на комунізм і світ Орвела. Пес слухняно виконував усі вказівки, до подій, що назавжди перевернули його життя.

Сподіваємось, ми переконали тебе познайомитись із жанром коміксів, бо ж скільки цікавих історій проходить повз. Ти обов’язково знайдеш щось для себе. На щастя, в українських книгарнях зараз величезний вибір.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus