Цифровий етикет: чому варто платити за контент

girl

Сьогодні в онлайн-просторі можна знайти що завгодно. Безліч платформ пропонують безкоштовний контент. Часто ми навіть не розглядаємо можливості платити за музику, фільми і корисні додатки. Однак культура поведінки в мережі стрімко розвивається, а боротьба з інтернет-піратством набирає обертів. Давай розберемося, навіщо платити за онлайн-контент, як за будь-який інший продукт.

За статистикою платформи «SimilarWeb», упродовж жовтня 2018 року українці відвідали сайти, які пропонують безкоштовний неліцензійний контент, аж 70 мільйонів разів. Найбільш популярними є ті, на яких можна безплатно переглядати фільми. Хто з нас інколи не заходить на «ГідОнлайн» чи «BasKino» в пошуках чогось цікавого для вечірнього перегляду?

Більше того, Міжнародний альянс інтелектуальної власності повідомляє, що Україна у 2016 році перебувала на першому (!) місці серед країн, у яких поширене інтернет-піратство. Таке ставлення до інтелектуальної власності може коштувати нашій країні економічної допомоги і членства в міжнародних організаціях, адже такі масштаби проблеми завдають значної шкоди тим, хто створює контент.

Навіщо платити? Тому що ми не лише отримуємо якісний продукт, а й стимулюємо його подальше створення. 
Отже, 4 причини платити за контент.

Ефективність. Коли ми платимо за інформацію або сервіс, це значно економить наш час. Наприклад, раз на місяць заплатиш за програму тренувань – і тебе більше не турбує питання пошуку безкоштовних відеотренувань в онлайн, найзручнішого формату чи стилю роботи тренера. Підписка на програму робить це все за тебе.

Надійність. Ліцензійний контент дає впевненість у тому, що жодна шкідлива програма не потрапить у твій комп’ютер чи телефон. Можеш не сумніватись і не перевіряти, чи інформація правдива та актуальна. Тебе не зможуть обдурити і не будуть набридати нав’язливою рекламою.

Усвідомленість. Сьогоднішній тренд – свідоме ставлення до життя. Ми розвиваємо корисні звички, ходимо скуповуватися з екосумками, займаємось йогою на світанку. Так само свідомо варто ставитись і до контенту. Ми щодня платимо за працю людей у різних сферах: прибирання, приготування їжі, таксі тощо. Створення контенту, яким ми користуємось, – така сама праця, яку потрібно цінувати й підтримувати.

Цінність. Коли ми платимо за контент (онлайн-курс, фільм, інформаційну розсилку тощо), шанси повністю опрацювати отриману інформацію зростають у декілька разів. Ми недостатньо цінуємо те, що отримуємо безкоштовно, і схильні швидко кинути розпочату справу.

Що слухати восени

Де ж шукати якісний платний контент?

Фільми. Одними з найпопулярніших легальних онлайн-кінотеатрів в Україні є «Megogo» (47 грн/місяць) і «Divan TV» (59 грн/місяць), які пропонують оформити підписку і дивитись фільми різних жанрів у високій якості. Якщо хочеш збагатити знання з англійської, можна оформити підписку на сайт «MUBI» (11 $/місяць). На «YouTube Movies» можна знайти як безкоштовні, так і платні фільми, які йдуть мовою оригіналу з потрібними глядачеві субтитрами.

Музика. Найохочіше в Україні платять за музику, адже зручних безкоштовних платформ для її прослуховування майже немає. Найпопулярнішими платними сервісами є «Google Music» та «Apple Music», адже вони надають доступ до будь-якої музики, персональні рекомендації і радіостанції. Індивідуальна підписка коштує 4,99 $/місяць для «Apple Music» і 89 грн/місяць для «Google Music». Однак ці сервіси пропонують зручну можливість – сімейну підписку (до 6 осіб) за 7,99 $/місяць і 89 грн/місяць відповідно. А в «Apple Music» навіть створили підписку для студентів – 2,49 $/місяць. Ба більше, можна оформити підписку на стрімінговий сервіс «Deezer» (3,99 €/місяць), де є близько 56 мільйонів треків у високій якості.

Серіали. Приємно, коли про нові серії улюблених серіалів ти дізнаєшся перший(-а) і маєш змогу подивитись їх у високій якості. Тепер існує безліч сервісів, на яких можна «зависнути» на цілий день, але найбільш популярними залишаються «Netflix» та «HBO». «Netflix» має більш ніж 125 мільйонів підписників та активно розвиває власний оригінальний контент. Сайт пропонує різні формати підписки і можливість сімейного доступу, а також українське озвучення для деяких серіалів і субтитри. «HBO», що створив серіали «Гра престолів» і «Гострі предмети», також заробив собі залізну репутацію. Однак для того, щоб дивитись серіали від «HBO», треба мати підписку на «OLL.TV», адже тільки цей сервіс надає українцям таку можливість. А якщо для тебе важливе саме українське озвучення, варто пошукати потрібний серіал на «Megogo».

Відеоігри. Для любителів відеоігор є гарна новина. Ті, хто має «PlayStation», можуть тепер оформити підписку на «EA Access», яка коштує 5 $/місяць. Чому це круто? Тому що ця підписка надає доступ до легендарних ігор, як-от «FIFA», «Battlefield», «The Sims», «A Way Out», «Titanfall» тощо. Також геймери першими дізнаються про всі новинки, які з’являються на платформі, і можуть їх випробувати.

Подкасти. Подкасти набирають популярності, а підписка на сервіси «iTunes» і «SoundCloud» дозволяє слухати багато цікавинок українською. Наприклад, історичний журнал «WAS» випускає подкасти, які замість купи дат та історичних фактів розповідають легко про корисне. А науково-популярний журнал «Куншт» за допомогою подкастів ділиться історіями про відомих учених і їхні досягнення.

Отже, давайте разом розвивати культуру легального споживання контенту. Тоді ми будемо впевнені, що отримуємо якісний і надійний продукт, та й докори совісті не турбуватимуть.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Реклама

comments powered by Disqus