Чим та як зайняти дитину під час прогулянки?

Сучасному юному поколінню, на відміну від їхніх батьків та бабусь і дідусів, із перших років життя доступні девайси у вигляді планшетів та смартфонів. На цих гаджетах малеча легко освоює віртуальні ігри, що можуть бути корисними для розвитку логіки, швидкості реакції й розширення загального кругозору про довкілля.

А от на свіжому повітрі нинішні діти часто не знають, куди себе діти. Привчені до дисплеїв, вони стають безпорадними й нудьгують. А батькам часто бракує фантазії й досвіду для того, щоб запропонувати малятам дійсно корисні справи, які їх зацікавлять. Поради щодо організації дозвілля дітлахів надворі наводяться далі в тексті.

Ігрові комплекси як простір для реалізації креативних ідей

Традиційним місцем ігор малят під час прогулянки є дитячі майданчики купити які краще у компанії виробника, що сама доставить відповідне обладнання та професійно, з гарантією його встановить.

На території таких ігрових комплексів, що включають гірки, гойдалки, пісочницю, драбинки й інші конструкції, можна і треба запропонувати дітям чимало захоплюючих справ.

Наприклад, гірка може стати уявним плацдармом для спуску на дно океану, в якому живуть різноманітні морські істоти. Запропонуйте дитині щоразу, коли вона з’їжджає вниз, розповідати про рибу, яка уявляється їй. Інший варіант – «порятунок» дрібних іграшок, що зображують тварин, пташок та ляльок, які нібито можуть втонути у морі після корабельної катастрофи. Щоразу спускаючись із гірки, малюк має брати по одній іграшці й відносити її в заздалегідь обумовлене «безпечне» місце.

Додаткова версія гри-фантазії – потрапляння в «підземне королівство» або в гості до тварин, що мешкають у «норах» (лисички, борсука тощо).

Пісочниця може стати для молодших дошкільнят цехом із виробництва класичних пасочок чи печива, що виготовлятиметься з певною метою (наприклад, до дитячого свята чи для пригощання ляльок). По ходу такої творчої гри з піском можна навчати малюка в елементарному рахунку. Наприклад, повідомити йому, що котику потрібно дві пасочки, а ведмедику – три. Якщо дитина впорюється, її слід похвалити й висловити вдячність від імені іграшок.

А старші дошкільнята можуть розгорнути в пісочниці справжнє масштабне будівництво – зводити у ній казковий замок, фортецю або таємничі, огороджені парканом печери.

Гойдалка за пропозиції дорослого здатна стати будь-яким засобом повітряного транспорту – від мандрівного літака до підхопленого вітром дельтаплану.

Розваги в парку

Прогулюючись парковою територією з дітьми, доцільно запропонувати їм ігрові вправи на орієнтацію на місцевості (знайти самим шлях до кіоску з морозивом, певної скульптури, клумби, улюбленої лавочки).

Малят від 5 років можливо під час прогулянок навчати користуванню такими приладами як компас або таймер.

Попросіть їх знайти задану кількість видів дерев чи лавочку, на якій відпочиває двоє (троє, четверо) людей, або запропонуйте погратися в детектива. В останньому випадку дитина слідує в напрямку, вказаному дорослим, що знайти певний об’єкт. 

Інші варіанти дозвілля під час прогулянки в зеленому масиві – «пошук» та опис почутих звуків, предметів вказаного кольору тощо. Якщо діточок двоє, можна влаштувати між ними рухливі змагання на кшталт «хто добіжить (доскаче) до заданого об’єкту швидше».

Чималий інтерес та захоплення у малечі викликають і ігри з мильними бульбашками, що є корисними для розвитку дихальної системи. 

Іграшки для забав надворі

Щоб перебування на свіжому повітрі приносило дитині радість та давало можливість для її необхідного фізичного й емоційного розвитку, фахівці радять використовувати такі іграшки:

  • різні види м’ячів – для гри в обмеженому просторі підійде компактний ручний м’ячик або формовий, а якщо ігрова територія дозволяє, прихопіть із собою на прогулянку м’яч футбольний;
  • скакалка – не завадить познайомити малюка з цим спортивним снарядом, топовим у минулих поколінь, що навчить вправно стрибати, зміцнить м’язи ніг і покращить рухову координацію;
  • дартбластер – річ, яка зробить активний відпочинок дитини на свіжому повітрі цікавим, а заодно розвиватиме її увагу й поліпшить вестибулярний апарат;
  • набори для гольфу – вони особливо актуальні для діток гіперактивних та для відпочинку всією родиною на природі. 

Насправді варіантів для цікавого дозвілля дітей на прогулянці існує безліч. Варто лише підключити уяву й пофантазувати, виявляючи турботливе й уважне ставлення до інтересів і потреб малечі. 

Вірний навігатор Studway, який об'єднує нашу команду та визначає шлях для створення інноваційного та впливового контенту для наших читачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *