Психологи давно досліджують вплив кольорів на людську свідомість, емоції та фізичне самопочуття. Вважається, що домінування певного кольору в нашому житті може впливати на загальне сприйняття світу та активувати різні органи тіла.
Як повідомляє STUDway з посиланням на «vikna.tv», однак серед науковців і медиків немає єдиної думки щодо кольоротерапії. Деякі вважають її дієвим методом лікування, інші ж ставляться до неї скептично, називаючи псевдонаукою.
Що кажуть дослідники:
– Недостатньо доказів: наразі мало чітких досліджень, які однозначно підтверджують ефективність кольоротерапії. Багато з них мають недоліки, пов’язані з неналежним контролем кольору, сприйняттям та його інтерпретацією.
– Рання стадія розвитку: Ендрю Дж. Елліот, дослідник кольоротерапії, зазначає, що теоретична та емпірична база цієї практики все ще перебуває на ранній стадії розвитку. Потрібні додаткові дослідження, перш ніж можна буде остаточно визначити її ефективність.
– Можливі перспективи: незважаючи на скептицизм, існують перспективні напрямки досліджень щодо впливу кольору на психологічне функціонування.
Тим не менш, кольоротерапія використовується:
– В психології та арттерапії: психологи визнають, що колір може впливати на настрій, мотивацію, сон, світогляд, апетит та прийняття рішень.
– В медицині: деякі медичні фахівці вважають, що кольоротерапія може впливати на:
– концентрацію уваги;
– агресивну поведінку;
– кров’яний тиск;
– ритм дихання;
– спортивні результати та відновлення;
– розслаблення м’язів;
– якість сну;
– мігрень і головні болі;
– проблеми із зором;
– наслідки стресу.
Вплив кольорів у маркетингу та рекламі:
Загальновизнано, що колір здатен впливати на психічні реакції людей, що активно використовується в маркетингу та рекламі.
Значення кольорів у кольоротерапії:
Вважається, що різні кольори по-різному впливають на організм:
– теплі кольори: стимулюють, збуджують, впливають на кровообіг;
– холодні кольори: заспокоюють, розслаблюють.
Слід зазначити, що не всі ефекти від кольорів є позитивними. Наприклад, червоний може викликати гнів, а синій та чорний – смуток. Кольори оточують нас скрізь, і вони безперечно впливають на наше життя. Чи вірите ви в кольоротерапію чи ні, знання про психологію кольорів може допомогти вам краще розуміти себе та оточуючих.
Нагадаємо, ранішеми давали 5 порад, як оптимізувати час та стати продуктивнішим.