Похід Чорногірським хребтом Карпат

панорама

«Студвей» продовжує розповідати про мандрівки Україною. На цей раз ми підготували план маршруту Чорногірським хребтом – високогірним серцем Карпатського національного природного парку. Подолавши його, ви побачите найвище українське село Дземброню, озеро Бребенескул, обсерваторію на горі Піп Іван та неймовірні краєвиди.

Підготовка до походу

Пакуємо рюкзак. Основне, що варто пам’ятати, − те, що речі ви будете нести самі. Тому беремо необхідний мінімум: теплий спальник, каримат, туристичну палатку на декілька осіб (не кемпінгова, бо в горах буває сильний вітер), зручне взуття на товстій підошві. А ще штани, вітровку, дощовик, футболки, білизну, шкарпетки, кепку чи панамку (на висоті дуже легко спалити шкіру), гігієнічні засоби та легкий посуд.

Спорядження для групи: газовий пальник, каструля, продукти, карта «Чорногора» масштабу 1:50 000 (коштує близько 35 грн. у туристичних магазинах). У природному парку не можна палити багаття та й дрова на висоті 1 800 м знайти проблематично. Тим більше гірська сосна належить до Червоної книги. Усе інше − за бажанням. Джерел по дорозі є багато, але не забудьте пляшки (2 л на людину), щоб набирати воду для приготування їжі.

Реклама

Транспорт

Пішохідний маршрут починається від спортивної бази «Заросляк», тому поїздом їдемо у Ворохту. Далі − таксі на 4-7 людей до Заросляка (250 грн. за машину). Дорога розбита, прямої маршрутки немає.

Закінчується маршрут у селі Дземброня. Їдемо із села до Верховини на таксі (250 грн.) або із повороту на село Шибене (туди 4 км пішки) − маршруткою (15 грн. з людини). Далі на автостанції у Верховині купуємо квиток до Івано-Франківська (60 грн). Насолоджуємося «чудовими» дорогами.

хребет

Маршрут

Маршрут – маркований, на деревах і каменях є кольорові позначки (жовті), де-не-де вказівники, часто зустрічаються групи туристів. Заблукати важко, та й стежка добре витоптана.

«Заросляк» – озеро Несамовите

Про цю частину маршруту «Студвей» уже розповідав, тому детально зупинятися не будемо. Слідкуємо за стежкою і маркерами, переходимо річку Прут. За 2,5-3 год з обідом ми біля озера. Намет не можна ставити ближче ніж за 100 м від нього, щоб не впливати на екосистему. Але це не проблема: полонина велика, можна відійти. Цього літа озеро не повноводне, та все одно дуже гарно виглядає із хребта на заході сонця. Також видно Говерлу.

бребенескул

Озеро Несамовите – озеро Бребенескул

Невеликий перехід (2-3 год) до найвищого українського озера по хребту. Досить крутий спуск до самого озера Бребенескул, яке оточене з усіх сторін горами. Якщо є багато часу й енергії, можна сходити на Ребра і Шпиці (скелясті гори).

гора

Озеро Бребенескул – гора Піп Іван

Маршрут займає близько 5-6 год і проходить в основному по хребту, із невеликими перепадами висот, гарними пейзажами та підйомом на гору, де розміщена стара польська обсерваторія. Там часто влаштовують ночівлю. В обсерваторії є кімната із дерев’яними лежаками на першому поверсі та потаємна кімната на другому, в яку можна потрапити через дірку у стіні. Товсті стіни захищають від вітру, а в наметі – комфортно.

Observatoria

Рекомендуємо прокинутися на схід сонця, він тут неймовірний. Над селами дуже часто густий туман, який підсвічується помаранчевим сонячним світлом. Якщо у вас мало часу, але є сили, то маршрут від Бребенескула до гори Піп Іван можна пройти за 1 день.

Dzembronia

Гора Піп Іван – гора Вухатий Камінь − село Дземброня

Мальовнича ділянка маршруту – спуск, що займає близько 5 год. По дорозі побачите невеликий водоспад.

Ночівлю можна влаштувати в наметах над селом, яке насправді дуже розкидане, або в туристичних притулках «Київська оселя», «Садиба Чорногора», «У Марії» (від 90 грн. за добу), де є можливість гарно відпочити. Село часто накрите густим туманом, який розсіюється до 10 ранку, – цікаве явище. Тут можна подивитися на місцеву церкву, поспілкуватися з гуцулами, назбирати чорниць або запашних трав.

Загальний бюджет із квитками на потяг із Києва та назад, харчуванням на 5 днів і переїздами склав близько 700 грн. Плюс ночівля у Дземброні − 90 грн. Маршрут добре підходить для туристичних і фотографічних мандрівок. Із додаткових витрат – екологічний збір 20 грн. на в’їзді до заповідника.

гори

Фото: Ніна Ліщук, Дмитро Гілітуха.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus