Підготовка до походу
Пакуємо рюкзак. Основне, що варто пам’ятати, − те, що речі ви будете нести самі. Тому беремо необхідний мінімум: теплий спальник, каримат, туристичну палатку на декілька осіб (не кемпінгова, бо в горах буває сильний вітер), зручне взуття на товстій підошві. А ще штани, вітровку, дощовик, футболки, білизну, шкарпетки, кепку чи панамку (на висоті дуже легко спалити шкіру), гігієнічні засоби та легкий посуд.
Спорядження для групи: газовий пальник, каструля, продукти, карта «Чорногора» масштабу 1:50 000 (коштує близько 35 грн. у туристичних магазинах). У природному парку не можна палити багаття та й дрова на висоті 1 800 м знайти проблематично. Тим більше гірська сосна належить до Червоної книги. Усе інше − за бажанням. Джерел по дорозі є багато, але не забудьте пляшки (2 л на людину), щоб набирати воду для приготування їжі.
Реклама
Транспорт
Пішохідний маршрут починається від спортивної бази «Заросляк», тому поїздом їдемо у Ворохту. Далі − таксі на 4-7 людей до Заросляка (250 грн. за машину). Дорога розбита, прямої маршрутки немає.
Закінчується маршрут у селі Дземброня. Їдемо із села до Верховини на таксі (250 грн.) або із повороту на село Шибене (туди 4 км пішки) − маршруткою (15 грн. з людини). Далі на автостанції у Верховині купуємо квиток до Івано-Франківська (60 грн). Насолоджуємося «чудовими» дорогами.
Маршрут
Маршрут – маркований, на деревах і каменях є кольорові позначки (жовті), де-не-де вказівники, часто зустрічаються групи туристів. Заблукати важко, та й стежка добре витоптана.
«Заросляк» – озеро Несамовите
Про цю частину маршруту «Студвей» уже розповідав, тому детально зупинятися не будемо. Слідкуємо за стежкою і маркерами, переходимо річку Прут. За 2,5-3 год з обідом ми біля озера. Намет не можна ставити ближче ніж за 100 м від нього, щоб не впливати на екосистему. Але це не проблема: полонина велика, можна відійти. Цього літа озеро не повноводне, та все одно дуже гарно виглядає із хребта на заході сонця. Також видно Говерлу.
Озеро Несамовите – озеро Бребенескул
Невеликий перехід (2-3 год) до найвищого українського озера по хребту. Досить крутий спуск до самого озера Бребенескул, яке оточене з усіх сторін горами. Якщо є багато часу й енергії, можна сходити на Ребра і Шпиці (скелясті гори).
Озеро Бребенескул – гора Піп Іван
Маршрут займає близько 5-6 год і проходить в основному по хребту, із невеликими перепадами висот, гарними пейзажами та підйомом на гору, де розміщена стара польська обсерваторія. Там часто влаштовують ночівлю. В обсерваторії є кімната із дерев’яними лежаками на першому поверсі та потаємна кімната на другому, в яку можна потрапити через дірку у стіні. Товсті стіни захищають від вітру, а в наметі – комфортно.
Рекомендуємо прокинутися на схід сонця, він тут неймовірний. Над селами дуже часто густий туман, який підсвічується помаранчевим сонячним світлом. Якщо у вас мало часу, але є сили, то маршрут від Бребенескула до гори Піп Іван можна пройти за 1 день.
Гора Піп Іван – гора Вухатий Камінь − село Дземброня
Мальовнича ділянка маршруту – спуск, що займає близько 5 год. По дорозі побачите невеликий водоспад.
Ночівлю можна влаштувати в наметах над селом, яке насправді дуже розкидане, або в туристичних притулках «Київська оселя», «Садиба Чорногора», «У Марії» (від 90 грн. за добу), де є можливість гарно відпочити. Село часто накрите густим туманом, який розсіюється до 10 ранку, – цікаве явище. Тут можна подивитися на місцеву церкву, поспілкуватися з гуцулами, назбирати чорниць або запашних трав.
Загальний бюджет із квитками на потяг із Києва та назад, харчуванням на 5 днів і переїздами склав близько 700 грн. Плюс ночівля у Дземброні − 90 грн. Маршрут добре підходить для туристичних і фотографічних мандрівок. Із додаткових витрат – екологічний збір 20 грн. на в’їзді до заповідника.
Фото: Ніна Ліщук, Дмитро Гілітуха.
Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.