Європейські мови та культури у Тартуському університеті: декілька аргументів «за»

UniTartu1

Студент магістерської програми «Європейські мови та культури» Денис Савченко розповідає про свій досвід навчання в Тартуському університеті, Естонія.

Чому ти обрав Тартуський університет для навчання в магістратурі?

Вперше я почув про Тартуський університет під час мого навчання у Київському національному лінгвістичному університеті (КНЛУ). Про Тарту мені розповіла викладачка фінської мови, яка навчалась там за програмою обміну. Згодом мені випала нагода відвідати Тарту і місто склало на мене враження типового університетського містечка.

Університет знаходиться у центрі старого міста, а поряд є багато затишних кафе та парки, і буквально на кожному кроці проводяться різноманітні суспільні заходи: фестивалі кіно, концерти, виставки. Саме тоді в мене і зародилась ідея про навчання у Тарту.

На момент пошуку магістерської програми для навчання в мене вже були знайомі, які навчалися у Тартуському університеті, і їхній позитивний досвід переконав мене спробувати подати документи саме сюди. Інформацію про магістерську програму “Європейські мови та культури” та процедуру вступу я знайшов на сайті університету.

Як би ти охарактеризував свою навчальну програму?

Інтерес до англійської мови та лінгвістики в мене з’явився під час навчання в університеті, тому я зупинився саме на спеціальності англійська мова та культура. Серед предметів, які мене відразу зацікавили, були американська та британська література, різновиди англійської мови, дискурс-аналіз та корпусна лінгвістика.

Крім того, навчання у Тартуському університеті є достатньо гнучким, що дозволяє підібрати предмети в залежності від інтересів кожного окремого студента. Це дало мені змогу сфокусуватися на корпусній лінгвістиці та цифрових методах у гуманітарних науках. Плюс, тут можна вивчати одну з 20 мов, починаючи від естонської і закінчуючи китайською та корейською, що є безперечним бонусом для будь-якого мовного ґіка.

IMG_6851

Денис Савченко

Як ти готувався до вступу в Тартуський університет?

Процес вступу до Тартуського університету є достатньо простим. Окрім перекладу диплому, мені потрібно було здати тест на знання академічної англійської мови (IELTS Academic). Основний процес вступу включає написання мотиваційного листа та есе, які сумарно складають 80% оцінки.

Кандидатів, які набрали більше 51 балу з 100 можливих, запрошують на співбесіду, яка проходить у Skype. Під час співбесіди мене попросили розповісти про мої плани стосовно магістерської роботи та навчання в університеті.

Чи є можливості навчання зі стипендією на твоїй програмі?

На моїй магістерські програмі є державні місця, навчання на яких є безкоштовним за умови, що студент набирає 30 пунктів (ECTS) кожного семестру. Я навчаюся на одному з таких місць.

Які твої улюблені предмети?

Курси з різновидів англійської мови та критичного читання. На першому ми вивчали особливості англійської мови у різних країнах світу, починаючи від США та Канади і закінчуючи Південно-Східною Азією та Австралією.

Курс з критичного мислення навчив мене детально аналізувати тексти та їх структуру і розпізнавати маніпуляцію з фактами у інформаційних медіа та науково-популярних виданнях, що є важливою навичкою у сучасному світі.

Скільки часу ти приділяєш навчанню? Чи багато вимагається писати та читати згідно навчального плану?

Все залежить від кількості предметів, які обираєш на початку кожного семестру. У моєму випадку, першу частину тижня я відвідував лекції та семінари, а решту днів я присвячував читанню художньої та наукової літератури і виконанню домашніх завдань.

Спочатку було важко звикнути до факту, що все навчання проходить виключно англійською, але зараз це стало для мене нормою і я сприймаю англійську як ще одну рідну мову. Саме тому мене вже важко здивувати великою кількістю есе, які нам задають.

До того ж, усі завдання вимагають творчого підходу і викладачі заохочують фокусуватися на тих темах і аспектах, які у першу чергу цікавлять студента.

Чи проводять професори дослідження разом зі студентами?

Усі викладачі зайняті науковими дослідженнями у рамках різних проєктів і завжди готові включити охочих у процес роботи над дослідженнями. Наприклад, зараз я працюю над збором та підготовкою матеріалу для корпусу розмовної англійської мови, створенням якого займається мій науковий керівник.

Чого ти не чекав від Тартуського університету?

Я зовсім не був готовий до тієї кількості наукових заходів, які проводяться на нашому факультеті. Майже кожного тижня в університеті проходять виступи науковців з Естонії та інших країн світу, які презентують останні дослідження у літературі та лінгвістиці. Також викладачі заохочують студентів брати участь у міжнародних конференціях. Минулого року я брав участь у конференції з корпусної лінгвістики у Німеччині.

Чи є в тебе улюблене місце в університеті?

Бібліотека Тартуського університету – це ідеальне місце для навчання. Окрім головної зали з м’якими диванами та кріслами, в бібліотеці є окремі кімнати, у яких можна проводити зустрічі для роботи над спільними проєктами або підготовки до іспитів. Також на території бібліотеки є затишне кафе для перерви на каву чи обід.

TARTU ÜLIKOOLI RAAMATUKOGU

Tartu University Library

Ти живеш в гуртожику? Якщо так, опиши, будь ласка, свій досвід проживання.

Я живу в гуртожитку, який знаходиться у десяти хвилинах ходьби від університету, що є безперечною перевагою у порівнянні з орендою квартири, особливо враховуючи ціни на житло у центрі міста. Ціна за місце у кімнаті для двох осіб складає 107 євро (включно з комунальними послугами) на місяць. Отримати кімнату у гуртожитку досить легко, особливо якщо вчасно подати заявку на сайті гуртожитку.

Які твої плани на майбутнє після закінчення навчання?

Навчання у Тарту поглибило мій інтерес до науки і тому мені здається, що докторантура – це логічний наступний крок і гарна можливість для початку академічної кар’єри.

Якби ти міг дати пораду собі як першокурснику, що би ти порадив?

Я б порадив собі більше подорожувати до початку пандемії коронавірусу.

Дізнайся більше про магістерську програму «Європейські мови та культури» при Тартуському університеті, Естонія за посиланням та слідкуй за нашими новинами в Телеграмі.

tartu_ylikool-logo_ja_v2rvid-cmyk-09_copy

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus