У НПУ пояснили, чому кликали студентів на молебень

22089981_1296337553811805_7879461021817696918_n

У Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова, де днями відбувся скандал із молебнем до Дня вчителя, мала відбутися зустріч ректора вишу зі студентством. Останньої миті її перенесли, вказавши, що медійного висвітлення вона не отримає. Інші представники адміністрації вирішили надати пояснення щодо останніх подій.

circle (1)

Проректор із наукової роботи Григорій Торбін

Проректор із наукової роботи Григорій Торбін звернувся до ЗМІ, щоб відповісти на запитання щодо молебню:

«Є невеличка група людей, які роздули скандал, щоб зробити провокацію проти керівництва університету. Будь-які релігійні установи мають право переживати за майбутнє освіти в Україні. Напевно, надійшла пропозиція від патріарха Філарета зробити благословення першокурсникам, щоб вони відчули, що вони потрібні країні та що на них лягає божественна благодать. Але я хотів би підкреслити, що це була абсолютно добровільна акція і її організовував не університет».

circle (2)

Проректор з навчально-методичної роботи гуманітарних факультетів Ігор Вєтров

За словами Торбіна, куратором заходу був проректор з навчально-методичної роботи гуманітарних факультетів Ігор Вєтров. Останній також прокоментував ситуацію:

«Ми провели молебень, щоб ознайомити студентів з особливостями архітектури. Це була добровільна подія, на засадах підтримки України, держави, президента. До цього молебні теж проводилися. У Російській Федерації є хороше свято у День святої Тетяни, покровительки студентства. Чому нам, освітянам, не брати в Україні приклад?»

Проректор Вєтров стверджує, що молебень – це щорічний захід до Дня працівників освіти. Увагу студентства та ЗМІ цього року пояснює просто: це провокації перед виборами ректора у листопаді.

Студентки природничого та фізико-математичного факультету також зазначають, що всіх запрошували виключно добровільно.

«Про подію сказав куратор, нам розповіли, що це традиція – водити перший курс на молебень», – коментує захід Світлана Красицька, першокурсниця НПУ. На усі запитання про санкції проти тих, кого відвідування релігійної служби обурило, студентки відповідають запереченням. Мовляв, «пропуск» ніхто не відмічав, а пішли туди тільки охочі.

Однак, не на запис студенти інших факультетів пояснюють, що захід не був добровільним, але про це сказали усно.

«Офіційно нас запросили, але за день до цього прийшла завідувачка та сказала, що обов’язково бути всім, а дівчатам бажано вдягнути хустки та спідниці», – розповідає студентка факультету психології та педагогіки. Інший студент вказав на подібні обставини, мовляв, їхній групі заступник декана повідомив, що тих, хто не прийде – відмічатимуть.

circle (3)

голова Студентської ради НПУ Ірина Сокур

Чинна голова Студентської ради НПУ Ірина Сокур цю та інші проблеми мала обговорити під час зустрічі з ректором вишу:

«На перенесену зустріч ректорату мене запросили одноосібно, але я думаю, що будуть провокації. Адміністрації набагато вигідніше говорити, що я нелегітимна на своїй посаді, але навіть без неї можна говорити про конкретні порушення законодавства».

Зустріч із ректором провели без участі ЗМІ, та Ірина повідомила, що конструктивного діалогу із адміністрацією вишу вона не отримала.

*Редакція Studway не виключає, що тему релігії можуть використовувати для різного виду маніпуляцій та піару.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus