Що читати у 2017: книги від керівників світових ТОП-корпорацій

books

Майже всі успішні люди – затяті книголюби, тому вони чудово знають, якою цінністю є хороші книжки, і радо діляться своїми вподобаннями. Консалтингова компанія McKinsey&Company опитала керівників відомих і впливових корпорацій, котрих, як з’ясувалось, надихає не лише бізнес-література.

alen

Ален Біджані, Majid Al Futtaim Holding

Claudio Feser «Serial Innovators: Firms That Change the World»

Лише 0,5% фірм здатні успішно існувати більше 50 років. Тому співкерівник McKinsey&Company розробив нову модель ведення бізнесу. Вона допоможе компанії залишатися привабливою для партнерів і будувати правильні стратегії, щоб бути завжди на плаву.

Адам Ґрант «Оригінали. Як нонконформісти рухають світ»

Із цієї книги ти дізнаєшся, як шукати й захищати хороші ідеї, як доносити їх до оточення, як шукати партнерів та долати страхи на шляху до мрії. Адам Ґрант акцентує на нетипових лідерах, які не бояться протистояти суспільній думці й перемагають.

karter

Генерал сер Нік Картер, начальник Генерального штабу Збройних сил Великої Британії

Martin Gilbert, Winston Churchill «Churchill: The Power of Words»

100 нарисів із виступів британського прем’єра, знаного майстра слова. Ця добірка показує розвиток мислення Черчилля й пояснює причини того, що він став світовим символом Великої Британії.

Colin S. Gray «Fighting Talk: Forty Maxims on War, Peace, and Strategy»

Це збірка міні-есе, що мають допомогти розібратися в сучасних питаннях війни, миру й безпеки.

Gerald A. Michaelson, Steven W. Michaelson «Sun Tzu – The Art of War for Managers: 50 Strategic Rules Updated for Today’s Business»

Нове тлумачення знаменитого трактату Сунь-цзи, який уже давно став настільною книгою для багатьох світових лідерів. Джеральд і Стівен Міхаельсони демонструють, як можна застосовувати ключові концепти в сучасних бізнес-стратегіях.

james

Джеймс Даймон, CEO JPMorgan Chase

Ювал Ной Харарі «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього»

Це захоплива подорож історією людської цивілізації. Читач ознайомиться зі сміливими поглядами автора на переламні моменти в розвитку людства, «теорію пліток», природу сили грошей, релігії та ідеології.

tony

Тоні Елумелу, президент Heirs Holdings

Джон Коттер «Попереду змін»

Коттер чверть століття досліджував невдачі, яких зазнають компанії під час спроб реорганізації. Зібравши докупи свій досвід, він перелічує найтиповіші помилки й пропонує універсальну стратегію перебудови, яка підійде будь-якій компанії.

Ларрі Боссіді, Рем Чаран «Виконання. Система досягнення цілей»

Книгу присвячено одній з найважливіших функцій сучасного лідера – вмінню реалізовувати прийняті рішення.

Джим Коллінз «Від хорошого до величного. Чому одні компанії прориваються, а інші – ні»

Як таким гігантам, як Gillette, Philip Morris чи Abbott, удалося досягти своїх вершин? Книга детально аналізує історію їхнього успіху й розповідає про 9 кроків, які відділяють просто успішні компанії від надприбуткових.

driu

Дрю Х’юстон, засновник і директор Dropbox

Сем Волтон «Зроблено в Америці. Як я створив Wal-Mart»

Ця книга – історія успіху «короля роздрібної торгівлі». Тут викладено знання про правила гри на Волл-стрит і розповідь про власні натхнення, запал та оптимізм, що були його провідниками на шляху до досягнення «американської мрії».

Adam Gazzaley and Larry D. Rosen «The Distracted Mind: Ancient Brains in a High-Tech World»

Ми давно звикли керувати авто й набирати повідомлення або вечеряти зі смартфоном у руках. Проте подібна завантаженість призводить до розсіяності, тож автори дослідили, як користуватися гаджетами й не втрачати продуктивності.

Роберт Пірсіґ «Дзен та мистецтво догляду за мотоциклом»

Книга нонконформіста-відлюдника й прихильника ідей дзен-буддизму не втрачає популярності вже більше 40 років. Автор презентує світоглядну модель західного світу, розповідає про складний процес пошуку себе й самовдосконалення.

geil

Ґейл Келлі, гендиректорка Westpac, експертка «Групи тридцяти»

Hope Jahren «Lab Girl»

Авторка книги здобула визнання в царині геохімії та геобіології. У цій книзі вона запрошує нас до свого дитинства, де вона проводила час у лабораторії батька. Це історія великої любові до науки, а також про те, чого може досягти людина, коли поєднує свою любов із серйозною працею.

Min Jin Lee «Pachinko»

Це історія чотирьох поколінь корейських емігрантів, які завзято боролися за право бути господарями власних життів. Це книга про жертовність, любов та відданість, які перемагають усе.

Деніел Джеймс Браун «Хлопці в човні: дев’ять гребців-любителів сотворили диво на гітлерівській Олімпіаді»

Дивовижна й правдива історія дев’ятьох гребців-аматорів зі США, які зробили неможливе й здобули золото Берлінської Олімпіади 1936 року.

liveris

Ендрю Ліверіс, CEO The Dow Chemical Company

Arianna Huffington «Thrive: The Third Metric to Redefining Success and Creating a Life of Well-Being, Wisdom, and Wonder»

Ця книга спонукає переглянути наші уявлення про те, що означає бути успішним у сучасному світі. Тут розказано глибоко особисту історію про поєднання кар’єри й виховання дітей, лавірування між дедлайнами й сімейною кризою, падінням духу та прозрінням.

В’єт Тан Нґуєн «Симпатик»

Книгу, яка здобула Пулітцерівську премію 2016 року, присвячено пригодам в’єтнамського шпигуна у США. Її герой змушений вести сам із собою важку духовну війну й робити складний вибір між почуттями та обов’язками.

David Ignatius «The Quantum Spy»

Фантастичний шпигунський трилер, події якого розгортається під час цілком реальних перегонів США й Китаю в розробці першого квантового комп’ютера. Він міг дати своїм творцям владу над цифровим світом, тож змагання було запеклим.

peres

Франциско Перес Маккенна, Quiñenco

Michael Lewis «The Undoing Project: A Friendship That Changed Our Minds»

Це історія вимушеної співпраці двох амбітних і несхожих учених-психологів – Деніела Канемана й Амоса Тверські. Їхня кооперація стала чи не найпродуктивнішою в історії науки.

Eugene Soltes «Why They Do It: Inside the Mind of the White-Collar Criminal»

Оповідаючи про найвідоміші корпоративні злочини в історії, автор книги подає якісно новий погляд на темний бік світу бізнесу. Він також пояснює, чому знамениті лідери стають посадовими злочинцями.

Кейт Аткінсон «Життя після життя»

Уявіть, що можете проживати своє життя знову й знову, допоки не зможете зробити це правильно. Саме це відбувається з героїнею, якій слід знову й знову народжуватись та вмирати, щоб урятуватися з бурі, устояти перед страшною хворобою й зробити смертельний постріл у Гітлера.

Джим Аль-Халілі, Джонджо Макфадден «Життя на межі. Ваша перша книга про квантову біологію»

Автори книги в цікавій науково-популярній формі розповідають про основоположні рухомі сили нашого світу й про загадки квантової механіки.

Stephen J. K. Walters «Boom Towns: Restoring the Urban American Dream»

Відомий учений-економіст аналізує причини занепаду американських міст і способи дати їм нове дихання й процвітання.

david

Девід Маккей, «Королівський банк Канади»

J. D. Vance «Hillbilly Elegy: A Memoir of a Family and Culture in Crisis»

Це мемуари випускника Єльської школи права й колишнього морського піхотинця. Самобутнє почуття гумору поєднується із серйозними роздумами на болючу тему – втрату «американської мрії».

Thomas H. Davenport and Julia Kirby «Only Humans Need Apply: Winners and Losers in the Age of Smart Machines»

Книгу присвячено стрімкому зростанню автоматизації в сучасному світі й проблемам побудови кар’єри у сфері промисловості, які виникнуть у майбутньому.

Adam Lashinsky «Wild Ride: Inside Uber’s Quest for World Domination»


Перший достовірний інсайдерський погляд на імперію Uber від автора бестселера «Всередині Apple».

satia

Сатья Наделла, Microsoft

Walter Isaacson «Leonardo da Vinci»

Автор присвятив свою останню книгу генію видатного митця та вченого доби Відродження. Айзексон акцентує на тих здібностях да Вінчі, які кожен із нас може розвинути в собі: пристрасть до незвіданого, спостережливість і уява на межі людських здібностей.

Jaron Lanier «Dawn of the New Everything: Encounters with Reality and Virtual Reality»

Розмірковуючи над співжиттям зі світом технологій, автор терміна «віртуальна реальність» розповідає про дивовижні можливості цього штучного виміру.

Mohsin Hamid «Exit West»

Двоє молодих людей волею випадку зустрічаються в розірваній громадянською війною країні. Історія їхнього кохання – це гімн істинній любові, відданості й сміливості в найтемніші часи.

Matthew Desmond «Evicted: Poverty and Profit in the American City»

Гарвардський соціолог змальовує долю восьми родин з Мілуокі, які намагаються не втратити даху над головою. Тут розглянуто проблеми бідності й економічної експлуатації, а також нові ідеї вирішення цих проблем.

maria

Марія Рамос, Barclays Africa

Siddhartha Mukherjee «The Gene: An Intimate History»

Це захоплива історія гена й водночас книга про майбутнє генетики. Автор розмірковує: що буде, коли людина навчиться не просто «читати», але й «писати» свій генетичний код?

Нік Бостом «Штучний інтелект: етапи, загрози, стратегії»

Нік розглядає (не)безпеку штучного інтелекту й розмірковує про час, коли машинний розум стане потужнішим за людський. Автор дивиться в майбутнє технологій і намагається передбачити, як людство впорається з цими проблемами.

Arundhati Roy «The Ministry of Utmost Happiness»

Це оповідання про любов – захоплива, драматична й реалістична історія людей зі зламаними долями, яких повернули до життя кохання та надія.

fabio

Фабіо Швартсман, Vale

Філ Найт «Продавець взуття. Історія Nike, розказана її засновником»

Засновник Nike Філ Найт вважається людиною-загадкою. Він не надто полюбляє промовляти на публіку, тому ця книга – унікальна можливість дізнатися про історію успіху й увесь шлях його компанії.

martin

Сер Мартін Соррелл, WPP

James Andrew Miller «Powerhouse: The Untold Story of Hollywood’s Creative Artists Agency»

Захопливо написана історія Creative Artists Agency, яка є однією з найвпливовіших представницьких компаній. Міллер проводить нас за лаштунки Голлівуду й показує, як змінився цей світ за останні півстоліття.

Richard Davenport-Hines «Universal Man: The Seven Lives of John Maynard Keynes»

Новий погляд на біографію Джона Мейнарда Кейнса, батька макроекономіки. Автор аналізує мотиви, що спонукали видатного британця до новаторських рішень, і пояснює, чому його ідеї продовжують ретельно вивчати й за 70 років після його смерті.

Ешлі Венс «Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє»

Для цієї книги Венс провів близько 50 годин у розмовах з Маском, а також опитав приблизно 300 людей з його оточення. Світ побачила історія виняткової особистості: від нетрів Південної Африки й до Олімпу світового бізнесу.

dominik

Домінік Бартон, McKinsey & Company

Kevin Kelly «The Inevitable: Understanding the 12 Technological Forces That Will Shape Our Future»

Провідний оглядач світу технологій розповідає про 12 технологічних імперативів, які формуватимуть наше життя наступні 30 років.

Gideon Rachman «Easternization: Asia’s Rise and America’s Decline from Obama to Trump and Beyond»

Зростання економічної могутності Китаю та впливу східного регіону змушує задуматись над майбутнім міжнародних відносин. Це своєрідний путівник по заплутаному маршруту глобальної політики наших часів.

Ювал Ной Харарі «Homo Deus. Коротка історія майбутнього»

Автор бестселера «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього» розмірковує про нашу долю. Він намагається визначити, що чекає на нас за 50 років, цінності, які визначатимуть наші життя, і зміни в суспільних інститутах.

Джерело: McKinsey&Company
Переклад: Олександр Староста
Фото: McKinsey&Company

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus