Чімадан, автовокзал, Європа

захід сонця європа

Хочете бюджетно подорожувати Європою, але автостоп і каучсерфінг занадто радикальні для вас? Тоді автобусний тур – це ваш варіант. Як і наш. Кореспонденти «Студвею», які щойно повернулися із такого тріпу, розкажуть про плюси/мінуси і ще щось.

Наша подорож у вісім днів включала Прагу, Амстердам, Париж і Відень. Непогано, як для тижня. Якщо ж у вас виникло питання: «Скільки ж це, мажори довбані, коштує?» ─ то відповідь проста – 380€ з людини. З проживанням, дорогою і сніданком.

Порада 1: не беріть із собою великі сумки, із речей вам знадобляться хіба-що джинси, шорти, тепла кофтинка і три футболки (про спіднє можна не казати, правда?).

 

Дорога

Дешеві тури  обов’язково ─ з нічними переїздами. Це означає, що кілька ночей ви будете спати в автобусі. Звучить страшно. Хоча насправді це не так складно. Але є одне «але». Якщо автобус  буде повний – зайняти два місця, щоб розкласти ноги, у вас не вийде. Якщо ж будуть вільні місця – займайте їх ще на початку поїздки, бо спатимите, обпершись головою об коліна.

Виїздять такі тури зазвичий зі Львова, тож треба заздалегідь купити квитки на поїзд. Щотри години автобус обов’язково робить санітарну зупинку. Зазвичай це відбувається на великих заправках, де можна купити собі щось смачненьке або воду,  іноді навіть пограти на автоматах, наприклад у Польщі. Там можна і зуби почистити. Це ще один незвичний пункт в автобусній поїздці.

Порада 2: Візьміть із собою ковдру та подушку.

заправка

 

Реклама

Проживання

Майже всі готелі розташовані за містом. Адже так дешевше, й умови можуть бути кращими, ніж за ці самі гроші у центрі. Але насправді вам не треба будуть ніякі «умови», окрім однієї – наявність ліжка і душу.

Номери зазвичай видають на двох або на трьох. Тож краще подорожувати не одному і бути впевненим у своєму сусідові по кімнаті.

Також можливий варіант транзитної ночівлі. Наприклад, при переїзді з Парижу у Відень ночівля відбувається у Брюсселі.

 

Їжа

Сніданки у готелях включені, але виносити звідти нічого не варто. Якщо спіймають, то такий злочин прирівнюється до крадіжки. А ще гірше – змусять з’їсти одразу все, що ти поклав собі в сумку. Це вам не Туреччина й «олінклюзів».

На обід і вечерю, з мінімальними витратами, піде 15€ у день. Але це якщо їсти, як Дюймовочка або Дюймов.

 

Витрати

Найбільше грошей йде якраз на їжу. Але, окрім цього, хочеться і якихось «ніштячків». Зазвичай сувеніри коштують від 2€ і більше. Все залежить від ваших вимог і бажання пошуку.

Порада 3: Не купуйте сувеніри у туристичних місцях. Краще пройтися кудить далі, щоб знайти дешевшу й оригінальнішу річ.

Порада 4: Шукайте у кожному місті барахолку. Там буде саме те, що вам потрібно.

гроші

 

Екскурсії

Недорогі тури включають в себе оглядові екскурсії, але не більше. Якщо хочете побачити щось окрім того, – платите додаткові гроші. Зазвичай це від 15 до 50€ за одну екскурсію.

Порада 5: Коли обираєте тур, обов’язково зверніть увагу на екскурсійне наповнення. Бо трапляються такі пропозиції, де у ціну входить лише переїзд.
Порада 6: Якщо у вас мало грошей – купіть карту, скачайте програмку на телефон і ходіть по місту самі. Адже, як сказав прокричав нам екскурсовод в Парижі: «Здесь каждая улочка дышит историей!»

 

Організація

Виспатися вам не вдасться. У готелі ви приїжджатимете пізно, а виїжджатимете рано. Десь о восьмій. Але так можна більше часу витратити на огляд міст і спробувати тамтешню каву або енергетики.

Порада 7: Знайомтесь із місцевими. Вони зазвичай привітні та можуть показати вам цікаві місця. Головне ─ обрати правильну людину.

Такі поїздки дуже насичені враженнями. Точне слово ─ насичені. Щодня нові міста і нові місця. Можна за тиждень проїхати пів-Європи, не переймаючись ночівлею та переїздами. Хіба не чудово?

Фото автора.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus