Чим живе спільнота стипендіатів «Завтра.UA»

zavtra ua 1

«Завтра.UA» – це стипендіальна програма Фонду Віктора Пінчука, покликана підтримувати талановиту молодь в Україні. Стипендіатам надають фінансову і менторську допомогу, доступ до найкрутіших подій та можливостей. А головне – створюють спільноту молодих та активних, яка бажає змінити країну на краще.

Раніше ми писали про програму і можливості, що вона пропонує. Тепер враженнями поділяться ті, кому пощастило стати стипендіатами.

Конкурс

На щорічному відкритому конкурсі відбирають найкращих студентів України. Він триває майже рік: кандидати подають заявку, пишуть наукові роботи і проходять співбесіди.

Стас Масевич, стипендіат 2013 року: «Я став стипендіатом «Завтра.UA» у 2012 році. Про програму мені розповіли друзі, які були стипендіатами в минулі роки. На той час я активно займався громадською діяльністю, працював над різними проєктами, тому щойно мені стало відомо про програму – одразу зрозумів, що це саме те, чого не вистачало!».

Форум «Завтра.UA»

Вперше стипендіати збираються разом на щорічному молодіжному форумі «Завтра.UA». Це своєрідна посвята. Хоч вона і проходить на базі відпочинку під Києвом, проте відпочивати там немає часу. Учасники об’єднуються в групи і розпочинають роботу над проєктами.

Поліна Ігнатченко, студентка КНУ ім. Тараса Шевченка, стипендіатка 2017 року: «На першому форумі нас приймали у велику дружню зелену сім’ю. Усі різні, цікаві, кожен умотивований, має амбітні плани на майбутнє. Можна було з легкістю знайти однодумців для створення проєктів, а отримані навички допомогли в професійному й індивідуальному зростанні».

Проєкти

Найкращі проєкти, створені на форумі, отримують фінансову і менторську підтримку. Наприклад, Поліна Ігнатченко зі своєю командою почала створювати спеціальні описи в меню закладів громадського харчування для людей з діабетом, а Стас Масевич знайомив молодь із їхніми базовими правами.

Поліна Ігнатченко: «Я з командою створила соціальний проєкт Food&Diabetes. Ми розробляємо додаткову інформацію про ХО (хлібні одиниці), харчову й енергетичну цінність під стравами в меню для людей із цукровим діабетом. Робота над проєктом була важкою, він досі реалізується».

Стас Масевич: «На форумі переможців у 2012 році мені разом із колегами вдалося ініціювати проєкт Open Your Rights («Відкрий свої права»). Він отримав підтримку в реалізації. Суть проєкту – підвищити рівень обізнаності молоді в реалізації базових прав (право на створення власного бізнесу, на працю, на отримання якісних державних послуг, на медичний захист, на свободу слова тощо). Ми робили це за допомогою практичних круглих столів і лекцій з громадськими діячами, експертами, правниками. Протягом 2012–2013 років вдалося провести такі заходи у Києві, Львові, Донецьку, Одесі, Харкові».

Studway 1200x700

Круті можливості

«Завтра.UА» не бракує різноманітності. Стипендіати постійно беруть участь у тренінгах і лекціях, літніх таборах, мають можливість доєднатись до форуму молодих лідерів на щорічних зустрічах Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

Валерія, студентка КНУ ім. Тараса Шевченка, стипендіатка 2017 року: «Однією з найцікавіших активностей від «Завтра.UA» є волонтерство в Українському домі в Давосі під час Всесвітнього економічного форуму. Стипендіатам, які пройшли відбір, випадає можливість долучитися до організації та роботи Українського дому. Його метою є просування українських цінностей, зміцнення позитивного іміджу, інформування про інвестиційний потенціал і можливості розвитку в Україні».

Стас Масевич: «Стипендіатів постійно запрошують на публічні лекції від лідерів громадського, міжнародного, журналістського середовища. Це залучає всіх нас до розуміння реальних процесів в Україні та всього, що за “вершиною айсберга”».

Люди

Все, що пропонує «Завтра.UA», об’єднує одне – чудові люди. На яку лекцію би ти не прийшов(-ла), який би проєкт не вигадав(-ла) – тебе завжди підтримають і допоможуть. Бути серед тих, хто постійно надихає, напевне, найбільша перевага програми.

Поліна Ігнатченко: «Коли ти стаєш стипендіатом, то це назавжди! Перед тобою відкриваються можливості та з’являються нові знайомства. На зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії можна надихнутися виступами світових та українських лідерів. Я мала змогу побувати на лекціях Білла Клінтона і Тоні Блера. А під час літнього табору «YOU Camp – Youth, Opportunuties, Unity» на березі Київського моря цілих 5 днів училася розробляти проєкти. У перервах можна було послухати мотиваційну лекцію від Олі Руднєвої, директорки Фонду Олени Пінчук, і надихнутися її історіями».

Валерія: 
«Якби мене попросили описати цінність спільноти одним словом, тоді я б обрала слово «можливість» – можливість зустріти людей, які палають бажанням до змін і заражають своєю мотивацією до дій усіх навколо, можливість повірити в себе, можливість втілити свої мрії в реальність та одного дня відвідати Давос, можливість вийти за межі буденного і спонтанно поїхати в незаплановану подорож зі стипендіатами, можливість побачити зовсім інший світ – «зелену спільноту» людей, які бажають змінити цей світ на краще».

Після «Завтра.UA»

Життя після програми існує. Учасники продовжують створювати і розвивати круті проєкти. Досвід та отримані зв’язки допомагають влаштуватись на роботу мрії.

Стас Масевич: «Програма стала поштовхом для мене здобути додаткову вищу освіту у Великій Британії за напрямом «Міжнародне право». Після Революції Гідності я працював головним юристом у міжнародному проєкті Єврокомісії, що стосувався вивчення можливості синхронного об’єднання енергетичної системи України з континентальною енергетичною системою Європи ENTSO-E. Разом із командою ми змогли підготувати правову і регуляторну базу для такої синхронізації.

Пізніше я працював юристом в Українському Проєктному Офісі Європейського Енергетичного Співтовариства і фахівцем із ринку електроенергії в проєкті Світового Банку при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України. На сьогодні я є засновником компанії IPU Renewable Energy, яка є інвестиційно консалтинговою і девелоперською компанією у сфері відновлювальної енергетики. Ми працюємо з потужними іноземними компаніями з Китаю, Європи, США, допомагаючи їм інвестувати і реалізовувати проєкти з будівництва сонячних та вітрових електростанцій в Україні».

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus