Чим запам’ятатися у виші, окрім імені у списку випускників?

uni

Місяць тому я опублікував свій допис, де описав мотивацію брати активну участь в навчальному житті й свій погляд на саму ідею та сенс органів студентського самоврядування. Тепер давай трохи поринемо в деталі, тому розповідаю тобі, студенте, як ти можеш почати.

Основи

Перше, що тобі варто знати, щоб почати свій шлях студентського активізму — це статтю 40 Закону України «Про вищу освіту» та Положення органу студентського самоврядування твого вишу.

У цих документах написано все, що входить до компетенції органів самоврядування, як правило, всіх ВНЗ. Викладене у статті 40 Закону розмежовує: фунції, права та можливості студентського самоврядування, система взаємодії з вишем та деталі функціонування.

Тільки не лякайся! Читати закони — це не важко. Скоро ти це зрозумієш, до того ж, для початку тобі потрібна лише одна стаття. Та якщо ти осилиш прочитати ще й інші, то це навіть добре – ця цікава навичка дуже допоможе в житті, а інформація отримана з ЗУ «Про вищу освіту» тебе може й приголомшити.

Тож твоя задача #1 – зрозуміти, що написано в цих документах.

uni 4

Реклама

Положення

Отже, ти прочитав Закон і знайшов Положення про студентське самоврядування в твоєму виші, де містяться всі підстави для роботи органу студентського самоврядування (ОСС). Підказка: Цей документ є на офіційному сайті університету.

По суті Положення – це статут громадської організації всередині вишу, або «Статут міста», як аналогія.

В цьому документі описані окремі органи самоврядування, між якими існує система взаємодії: Загальні збори (Конференція), Рада (Парламент, Сенат чи якось інакше), Контрольно-ревізійна комісія, Виборча комісія. Кожний з них має певні права та обов’язки, прописані у Положенні, а також коло осіб, які представляють ці органи.

Найперше, що має тебе зацікавити, це те, як університетський документ регулює питання виборів до ОСС, а також їхні функції і права (які також вказані й в Законі і є типовими для більшості ОСС).

На старт! Увага! …

Як правило, студентське самоврядування має своє місце у виші — окремий кабінет для роботи. Саме сюди ти можеш прийти й тут почати знайомство та співпрацю з іншими активними студентами. Зробивши крок назустріч студентській активності, гарантую, ти зміниш своє життя до невпізнання.

«І от, я на порозі в кімнату 217 (саме такий номер має кімната ОСС в ХНУРЕ, моєму університеті). Я стукаю в двері, відкриваю їх, а там купа людей недружньо налаштованих. Що мені з цим робити?» — таку фразу я прочитав від студента одного з вишів, який після попередньої статті вирішив спитатися поради.

Я задумався: що ж робити в цьому випадку? як би я повів себе в такій ситуації? Але стоп. Я вже зовсім забув, що два з трьох років мого навчання я саме з таким і стикався, доки не став більш досвідченим й власноруч не «перевернув гру».

girlЯ скажу цікаву річ, яку тобі не скаже жоден з голів ОСС України:

Студентське самоврядування — це особистості, об’єднані бажанням зробити виш кращим для студентів. Комфортнішим, цікавішим та ріднішим, ніж є зараз.

Вони роблять це не заради «обличчя» самоврядування, як особистого досягнення, а використовуючи спільний, як особистий (зв’язки та вміння), так і організаційний ресурс (кабінети, повноваження і т.д.).

Моя позиція — органи студентського самоврядування є платформою для взаємодії всіх активістів вишу.

Досягти такого підходу важко, і якщо ти стикаєшся з проблемою комунікації або упередженості, то є дуже просте для цього рішення — веди свою лінію.

Так, діяти самостійно – важко. Можна заробити собі ворогів, можна бути виселеним з гуртожитку, можна бути «на карандаші» в деканаті. Але таких активістів багато, вони розуміють, що поодинці нічого не досягнуть, і саме через це в Україні є низка громадських організацій, які працюють саме зі студентством. Звернувшись та долучившись до подібних спільнот, ти зможеш зробити свій внесок до розвитку та розбудови як студентського самоврядування, вишу так і системи освіти в цілому. Звісно, маючи бажання змінювати свій університет та достатньо часу для цього, ти зможеш отримати інформаційну підтримку своїх дій від студентських активістів України.

За тобою лише одне питання: чи готовий ти залишити у ВНЗ вклад більше, ніж ім’я у списку випускників, і змінювати свій виш на краще, попри всі палиці в колеса зі сторони недоброчесних людей?

Тисячі сказали «Так!», і якщо ти з нами, тоді готуймося змінювати та змінюватись.

Peace!

*Редакція «Студвею» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлює автор.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus