Evening With Chevening: що необхідно знати про стипендіальну програму

семінар3

27 жовтня разом із посольством Великої Британії в Україні ми провели Студвей-івент «Все про стипендії Chevening: Магістратура за рахунок Уряду Великої Британії». А тепер підготували конспект про суть програми. А ще у нас є відеозапис!

Експерти:

Олеся Компанієць – стипендіат Chevening 2014-2015 років; менеджер з освіти у Британській Раді.

Адам Річі – координатор Chevening у посольстві Великої Британії в Україні.

Що таке Chevening?

Chevening – міжнародна стипендіальна програма уряду Великої Британії, яка фінансується Foreign Office (або для педантів – Міністерством закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії), а також великими партнерськими організаціями, такими як Shell. Ця програма надає можливість людям із яскраво вираженими лідерськими якостями протягом року вивчати будь-який предмет у кращих університетах Великої Британії.

Програма створена для активних і цілеспрямованих людей, які прагнуть великих змін у свої країні. Якщо тобі притаманні амбіційність, драйв, лідерство, бажання щось змінити, організаційний талант, креативність – ти саме та людина, яка має взяти участь у програмі.

семінар5

Реклама

Як отримати стипендію?

Щоб подаватися на стипендіальну програму, кандидату необхідно:

 • Мати 2 роки досвіду роботи у сфері, яку він чи вона бажає вивчати;
 • Ступінь бакалавра або магістра (щонайменше з гарними оцінками);
 • 2 рекомендаційні листи від людей, які знають про професійний потенціал учасника (найкращий варіант – університетський професор і роботодавець або співробітник);
 • Високий бал IELTS.

І так, вік – це не проблема. За словами Олесі Компанієць, з нею разом навчалися люди віком від 21 до 56 років!

Кожен аплікант може обрати три різні спеціалізації для вивчення.

Важливо знати: Кожен потенційний стипендіат повинен скласти мотиваційний лист, в якому роповість про свій план дій на наступні 5 – 10 років після завершення навчальної програми. Cтипендіат повинен описати, чого саме планує досягти за цей час, а також як застосовуватиме цей досвід в Україні. Це дуже і дуже важливо для отримання стипендії, тому до цього пункту варто ставитися доволі серйозно.

Маленька підказка: За словами Адама, під час інтерв’ю необхідно продемонструвати всю свою вмотивованість і прагнення змін. Покажи їм, що ти дійсно бажаєш навчитися чомусь новому і реалізувати свої знання у майбутньому.

Однією із головних умов Chevening для кожного стипендіата є обов’язкове повернення до своєї рідної країни після завершення навчального курсу. На це учасникам програми дається два роки.

семінар2

Що дає стипендія?

Досить багато. Кожен стипендіат матиме можливість не тільки безкоштовно навчатися на магістерській програмі, але й отримує безкоштовне житло, можливість подорожувати Великою Британію, відвідувати музеї, вечірки, наукові конференції та багато-багато іншого. Також стипендія включає будь-які візові чи транспортні витрати.

Окрім повного фінансового забезпечення, стипендія також дає дещо не менш важливе – нові знайомства, друзів і зв’язки. Протягом існування програми Chevening її учасниками вже стали відомі режисери, журналісти, письменники, дипломати, міністри і навіть президенти. З усіма стипендіатами можна підтримувати контакт через спеціальну онлайн-спільноту – Chevening Connect.

Найцікавіші запитання, які поставили експертам під час цієї зустрічі:

Чим навчання у Великій Британії відрізняється від навчання в Україні?

70% навчання у Сполученому Королівстві припадає на самопідготовку. В Україні ти ідеш на лекцію, і там отримуєш посилання на необхідні матеріали, з якими потім ознайомлюєшся. У Великій Британії ти повинен ознайомитися із необхідними джерелами ПЕРЕД лекцією, щоб не просто слухати матеріал від викладача, а брати участь у повноцінному обговоренні основних питань та ідей. Це набагато продуктивніший підхід. Під час такого навчання кожен студент самостійно формує себе як майбутнього професіонала, розкриває свій потенціал, а також вчиться дисципліні та самоконтролю.

Також у вищих навчальних закладах Великої Британії кожен студент отримує велику підтримку від своїх однокурсників та викладачів. Тобто, якщо ти не можеш зрозуміти певний матеріал – варто попросити про допомогу. Кожен університет зацікавлений у тому, щоб виростити зі своїх студентів кваліфікованих спеціалістів.

семінар4

Якими якостями повинен володіти ідеальний кандидат на стипендію?

За словами Олесі Компанієць, такий кандидат:

 • Має широкі погляди і завжди готовий до змін.
 • Ініціативний. Кожен учасник завжди прагне зробити свій внесок у щось.
 • Дуже дружній та оптимістичний. Під час навчання всі студенти програми відчувають себе частиною великої родини.

Які рекомендації необхідно враховувати при складанні мотиваційного листа?

 1. Будь чесним. Не варто прикидатися особою, якою ти не є. Буде дуже погано, якщо неправдива інформація стане відомою під час проходження інтерв’ю. Це може стати фатальною помилкою.
 2. Будь реалістом. Необхідно ставити перед собою цілі, які ти можеш досягти, а також мати розуміння як само їх досягти. У плані повинна бути чітка ідея того, чого ти прагнеш здобути під час навчання і, найголовніше, після його закінчення.
 3. Будь постійним. Не можна спочатку обрати спеціалізацію «бізнес», а через декілька місяців сказати «я втомився від цього, хочу вивчати журналістику». Якщо ти вже визначився із чимось, то йди до кінця.

семінар1

Як відбувається процес вступу?

Кожен стипендіат проходить два етапи подачі документів:

 1. Подача заявки на стипендію на офіційному сайті Chevening;
 2. Подача документів до одного з університетів Великої Британії.

Заявки на стипендіальну програму 2016-2017 рр. приймаються до 12:00 8 листопада 2016 року. А дату, до якої необхідно подати документи, кожен окремий ВНЗ Сполученого Королівства обирає самостійно, то ж за цією інформацією необхідно слідкувати на офіційному сайті університету, до якого ти бажаєш вступити (зазвичай документи подаються до січня місяця, але є такі університети, де набір триває до травня).

Чи можуть не громадяни України подавати заявку на стипендію?

На жаль, ні! Кожен студент має подавати заявку на участь у програмі у країні народження.

Висновок: Стипендіальна програма Chevening – гарна можливість отримати нові знання, досвід і знайомства, а також здійснити подорож до Сполученого Королівства. Якщо в тебе є здорові амбіції, а також бажання впроваджувати реальні зміни у державі, то від такої можливості не варто відмовлятися. Тим більше, що кількість українців, які можуть отримати цю стипендію значно зросла за останні два роки: якщо у 2014 році її могли отримати лише 4 українці, то в 2016 році – вже 15. Досить думати, настав час діяти!

Фото: Ірина Тітенко.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus